Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Tomato0

Tomato0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 maj 2012 - 18:10

Pszenżyto ozime i jare Raczej współczuję sąsiadowi :wacko:
Ps. zboże nie było pryskane na grzyba i teraz gdy już grzyb jest (w fazie kłoszenia) to za późno żeby zwalczyć mączniak, prawda?

Edytowany przez Tomato0, 15 maj 2012 - 18:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 22:34
  •  

#922 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 17 maj 2012 - 21:56

Pszenżyto ozime i jare co poradzicie opryskałem pszenżyto 7.05. modusem 0,2l+antywylegacz płynny 0.4l +falcon 0,6l pszenżyto miało tak ze 2 niektóre 3 kolanka teraz byłem dziś popatrzeć i widzę że mizernieje liść flagowy pozakręcany i końcówki żółkną miał ktoś podobne doświadczenia ,jak mu teraz pomóc najlepiej

#923 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 19 maj 2012 - 20:21

Pszenżyto ozime i jare Pszenżyto jare.
Pszenżyto ma 38 cm. geste, 2 kolanka czy można już skracać ? Jakim środkiem najlepiej ? Czy można mieszać środek na skrócenie + środek na grzyba + odżywka ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 19 maj 2012 - 21:48

Pszenżyto ozime i jare Jest dosyć wilgotno. Wielkie dzięki za info.

#925 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 20 maj 2012 - 15:23

Pszenżyto ozime i jare Witam wszystkich farmerow :)

Z mysla o kolejnym sezonie chciałem spytać, czym kierować się przy tworzeniu mieszanin na grzyba? Czy to chodzi oto by bylo kilka roznych substancji aktywnych? Np. na t1 prochloraz i propikonazol ? Jezeli tak to w jakiej dawce to stosowac skoro zalozmy na kazdym z opryskow jest stosowac 1l/ha czyli po 0,5 litra kazdego srodka? No i aktualne pytanie, co radzilibyscie zastosować na t2 ? Jakaś mieszanina czy poprostu duett ultra (jakiś zamiennik) ? Jaki koszt na ha przy tym zabiegu?

Bede wdzieczny za odpowiedz :) Pozdrawiam.

Edytowany przez M4t3usz, 20 maj 2012 - 15:24.

#926 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 maj 2012 - 13:17

Pszenżyto ozime i jare @M4t3usz Ja sądzę, że trzeba mieć bardzo duże doświadczenie aby samemu skąponować skuteczną mieszanine. Kiedy mieszasz środki w niepełnych dawkach, żadna z substancji aktywnych nie ma szans zadziałać w prawidłowy sposób. Po za tym musisz używać środka nie tylko na te choroby, które są widoczne (czyli interwencyjnie) ale również na te które potencjalnie w najbliższym czasie mogą wystąpić(zapobiegawczo). Na T2 Duett nie powinien zawieść :)
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#927 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 23 maj 2012 - 18:38

Pszenżyto ozime i jare Panowie co radzicie na T2 mialem pryskac za tydzien czy dwa ale dzis byłem i mączniak zaczyna wkraczac w pszenżyto niby pryskałem wirtuozem 3 tygodnie temu ale chyba przez tą pogode grzyby przybrały na mocy. Co powiecie o duett ultra poradzi sobie z mączniakiem i ile zostosować cieczy na ha 300L ?? pszenzyto jest w początkowej fazie kłoszenia.

#928 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 24 maj 2012 - 07:42

Pszenżyto ozime i jare Robiac zabieg na klos wazniejsze sa choroby klosa i tu duett sprawdzi się bardzo dobrze, z maczniakem też powinien sobie poradzic, dawka zdecydowanie 0,6l i nie schodzilbym z iloscia wody, w tej fazie trzeba ciecza robocza pokryc b.duza powierzchnie roslin.

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#929 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 24 maj 2012 - 19:25

Pszenżyto ozime i jare KARGO mamy te same spostrzeżenia :) Mączniak atakuje dolną część rosliny ;) Jutro wjeżdzam z Duett'em.

Jeszcze tak przy okazji pytanie do przedstawiciela ;p . Czy duett można stosować w życie i jęczmieniu, bo na etykiecie nie ma . ;)

Edytowany przez M4t3usz, 24 maj 2012 - 19:26.

#930 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 24 maj 2012 - 22:20

Pszenżyto ozime i jare ja dzis zajrzałem do pszenic i pszenzyt i na dnaich trzeba jechac z fungi bo pojawia sie septorioza na podflagowym i maczniak atakuje a o mszycach to nie wspomne :) Mam tez działke pszenzyta nie prytana na t1 i tam maczniak to normalnie kosmos do połowyt wyskosci to całą łodyga obklejona grzybnia :) Jak myslicie w takiej sytuacji ochrona cos jescze pomoze bo planowałme pojechac falconem na lisc flagowy czyli na dniach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:12

Pszenżyto ozime i jare bialy, czym pryskasz od mszyc? U mnie sa na pojedynczych lisciach, ale pewnie jak sie zrobi wiecej to trzeba bedzie prysnac.

#932 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:41

Pszenżyto ozime i jare miałem na kilka ha bi 58 a reszte cyperkilem. U mnie to juz masa tego była na jednej działce na innych różnie ale mnij dziwne to w ogóle bo jedna działka juz mocno grzyb ruszył do akcji a na innych działkach jakby nigdy nic ledwo mozna znalesc oznaki.

#933 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 28 maj 2012 - 10:51

Pszenżyto ozime i jare

KARGO mamy te same spostrzeżenia :) Mączniak atakuje dolną część rosliny ;) Jutro wjeżdzam z Duett'em.

Jeszcze tak przy okazji pytanie do przedstawiciela ;p . Czy duett można stosować w życie i jęczmieniu, bo na etykiecie nie ma . ;)

Niestety nie mamy rejestracji w Polsce, natomiast w innych krajach jest zarejestrowany w tych uprawach;)

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#934 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:59

Pszenżyto ozime i jare Mam pszenżyto jare które wykłosiło się jakieś 4-5 dni temu i chciałbym je opryskać od mszyc bi 58 ale nie wiem czy już kwitnie? Po czym poznać kiedy kwitnie pszenżyto?

#935 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 30 maj 2012 - 16:18

Pszenżyto ozime i jare Na kłosach podczas kwitnienia widoczne są pylniki i pyłek, który wygląda jak puder

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#936 Share largo85

largo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 maj 2012 - 19:48

Pszenżyto ozime i jare witam forumowiczów..pytanie szczególnie do specjalisty firmy Basf...na T1 przelecialem pszenice i pszenżyta Cpalo w dawce 1,4l/ha..zabieg doskonale zabezpieczył rośliny i poskromił nawet mączniaka który na jednej plantacji był w zaawansowanej fazie...pszenżyto jakiś tydzień temu przekwitło a pszenica właśnie zaczyna kwitnąć..czy na Duet Ultra jako zabieg zabezpieczający kłosa nie jest już za późno?na ulotce pisze ze stosuje się do fazy kłoszenia..proszę o radę i pozdrawiam

#937 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 30 maj 2012 - 20:40

Pszenżyto ozime i jare mam pytanko chce prysnąć falkonem pszenżyto na kłos a min temp 12 stopni. tyle że mączniak się rozprzestrzenia i jakby za bardzo czekać nie mogę. czy w niskiej temp choroby za bardzo się nie rozwiną jak jeszcze poczekam

#938 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 30 maj 2012 - 21:19

Pszenżyto ozime i jare u mnie tez falcon czeka ale maczniak jest straszny :( Tam gdzie nie było T1 to wogóle koszmar. mysle pryskac jak przejdzie fala deszczy p[iatek sobota wiec po niedzili bede pryskał. pszenzyta sie kłosza wiec juz w miare pora na oprysk.

Edytowany przez bialy2005, 30 maj 2012 - 21:20.

#939 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 31 maj 2012 - 05:41

Pszenżyto ozime i jare niby na falkonie vel sokole, pisze że działa w trudnych warunkach poniżej 12 i też powinien działać już sam nie wiem co robić zadzwonie chyba do doradcy bayera, elegancko to by było prysnąc po przekwitnięciu na fuzarioze ale w tym roku tak nie wyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 12:44

Pszenżyto ozime i jare

witam forumowiczów..pytanie szczególnie do specjalisty firmy Basf...na T1 przelecialem pszenice i pszenżyta Cpalo w dawce 1,4l/ha..zabieg doskonale zabezpieczył rośliny i poskromił nawet mączniaka który na jednej plantacji był w zaawansowanej fazie...pszenżyto jakiś tydzień temu przekwitło a pszenica właśnie zaczyna kwitnąć..czy na Duet Ultra jako zabieg zabezpieczający kłosa nie jest już za późno?na ulotce pisze ze stosuje się do fazy kłoszenia..proszę o radę i pozdrawiam

Na początek dzięki za potwierdzenie skuteczności Capalo:) Jeśli chodzi o Duett to w technologii dwuzabiegowej przeznaczony jest do ochrony kłosa i nie jest za późno aby go zastosować.

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl