Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#841 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2012 - 17:21

Pszenżyto ozime i jare Co do stosowania potasu, to teraz nie jest zalecany. Roślina zamiast pogłębiać układ korzeniowy w poszukiwaniu potasu, wyłania korzenie na wierzch, bo tam będzie go najwięcej, jeśli go teraz zastosujesz. Wiec na przyszłość, lepiej stosować przed orką :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 14:03
  •  

#842 Share simental22

simental22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:14

Pszenżyto ozime i jare Witam jesienią pryskałem raundapem po perzu i dałem za mała dawkę bo tylko listki spaliło a korzenie nie tknięte i teraz wiosną jak posieję przenżyto to mi perz i tak sie odbije i zagłuszy co mam zrobić a może jeszcze raz przed sianiem popryskać proszę o pomac

#843 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2012 - 19:35

Pszenżyto ozime i jare Korzenie nie tknięte, a puszcza nowe listki? Wydaje mi się że korzeń zostanie, ale już nie wypuści nowych źdźbeł.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#844 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:46

Pszenżyto ozime i jare

Witam jesienią pryskałem raundapem po perzu i dałem za mała dawkę bo tylko listki spaliło a korzenie nie tknięte i teraz wiosną jak posieję przenżyto to mi perz i tak sie odbije i zagłuszy co mam zrobić a może jeszcze raz przed sianiem popryskać proszę o pomac

Apyros i atribut hamują parz ale czy w pszenżycie jarym można go stosowac to nie jestem pewien
Trend is your friend

#845 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:48

Pszenżyto ozime i jare

Trzeba było o tym pomyśleć jesienią, no już ostateczny termin to początek marca. Teraz już po ptokach. K które zastosujesz zostanie wykorzystany przez roślinę następczą.

Jesienią się myślało ale jak była kasa to soli potasowej brakło w miejscowym składzie,możesz doradzić czym dolistnie ten potas aplikować i ile razy?

Apyros i atribut hamują parz ale czy w pszenżycie jarym można go stosowac to nie jestem pewien

Apyros stosowałem w pszenżycie jarym - szkoda kasy!!!!!!!

#846 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 marzec 2012 - 22:29

Pszenżyto ozime i jare Sa odzywki które zawierają potas. Ale i tak całego zapotrzebowania rośliny na potas nie podasz w oprysku. No cóż wystawiłeś roślinę na głód więc sama musi sobie ten potas znaleźć.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#847 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 06:24

Pszenżyto ozime i jare

Witam jesienią pryskałem raundapem po perzu i dałem za mała dawkę bo tylko listki spaliło a korzenie nie tknięte i teraz wiosną jak posieję przenżyto to mi perz i tak sie odbije i zagłuszy co mam zrobić a może jeszcze raz przed sianiem popryskać proszę o pomac

Stare pędy perzu zawsze zostaną one teraz muszą się rozłożyć, jeśli liście perzu uschły dobrze to powinno być ok. o tej porze powinno być widać czy ten perz żyje (jak tak to będzie zdrowy, gruby, nasączony wodą i będzie puszczał nowe pędy - takie białe odrosty) a jeśli nie to się tak ciągnie za maszyną uprawową jak sznurek z balotów. Na walkę z perzem jest teraz za puźno!!!!! Będzie tylko duży koszt a słaby efekt. Ja zawsze staram się dawać dawkę w górnej granicy i na zielone liście (po żniwach i jakimś deszczu jak zaczyna odbijać)

#848 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 10:45

Pszenżyto ozime i jare jak uschną same liście a korzeń zostanie nietknięty to w sprzyjających warunkach taki perz na 100% odbije
Trend is your friend

#849 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 07:06

Pszenżyto ozime i jare Już kilka-kilkanaście lat pryskam raundapem lub zamiennikami i zawsze jak spalił dobrze liście (uschły w całości a nie zżółkły) to w następnym roku nie było śladu. Owszem perz na wiosnę się włóczył za maszyną ale już nie odbił (bo gdzie niby te uschnięte pędy mają się podziać przez zimę??? <_< Gdyby teraz żył to już by puszczał nowe zielone pojedyncze listki. Teraz to tylko możesz ocenić czy ten perz przeżył czy nie? i tak już z nim nic nie zrobisz :( dopiero po zbiorach.

#850 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 29 marzec 2012 - 18:56

Pszenżyto ozime i jare Witam pryskacie może dolistnie nawozem pszenżyto ozime ja wysiałem saletrzak na pierwszą dawkę początkiem marca teraz może prysnąć dolistnie co? tylko czym i kiedy mniej więcej pytam bo u nas w rodzinie nikt dolistnie nie stosuje nawożenia także czekam na porady POZDRO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:22

Pszenżyto ozime i jare Dolistnie uzupełniasz braki i nie zastąpisz II dawki.

#852 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 11:27

Pszenżyto ozime i jare Kiedy dajecie lub kiedy zastosować opryski na grzyba (bumper) + odżywki (mam ekolist) + siarczan magnezu + mocznik? Na chwasty nie pryskam bo teraz zimno i mokro a na pszenżycie widać miejscami jakiś biały nalot :( Chciał bym zadbać o tą uprawę bo bardzo dobrze się zapowiada (Trigold-165kg/ha pięknie się rozkrzewiło :) ) 16 marca 200kg saletry ziemia IIIb, kiedy dać II dawke azotu????. Może coś zmienić??? jestem otwarty na propozycje Pozdrawiam

#853 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 03 kwiecień 2012 - 13:35

Pszenżyto ozime i jare 2 dawke wypada w tyg po swiętach dać . Ale wcześniej coś na chwasty pasuje dać żeby nie karmić ich drugą dawką azotu no i jakiś antywylegacz chyba że to krótkosłoma odmiana a dawka azotu mniejsza od poprzedniej.

#854 Share ziomfarm

ziomfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 23:55

Pszenżyto ozime i jare Witam wszystkich
Jak zwalczyć pleśń śniegową w pszenżycie ozimym? Pszenżyto było zaprawiane zaprawą Raxil Gel. Myślałem o lekkim bronowaniu ale nie wiem czy to dobry pomysł, gdyż występować będą w najbliższych dniach przymrozki więc dodatkowo bym je tylko osłabił. Zasilone azotem było 9 marca . Gdy tylko temperatura pozwoli rusze z mocznikiem i odżywką. Co poradzicie? Może samo się z tego jakoś wyliże .??

#855 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 18:16

Pszenżyto ozime i jare Lekkie bronowanie nie powinno zaszkodzić ale jeśli nie jest bardzo porażone to może lepiej zostawić trudno coś powiedzieć jak się nie widzi danej uprawy.

#856 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 05 kwiecień 2012 - 19:13

Pszenżyto ozime i jare Witam do kiedy można siać pszenżyto jare muszę dosiać jarego bo bardzo rzadko mam ozime po tej zimie ewentualnie może jęczmień wsieje pozdro

#857 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 19:37

Pszenżyto ozime i jare Posiej jak najszybciej. Nic nie szkodzi ze jest chłodno.
Zapraszam na swój profil

#858 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 12:16

Pszenżyto ozime i jare Stosował ktoś z was dokrzewianie pszenżyta za pomocą CCC? W jakiej dawce, kiedy i jakie macie spostrzeżenia na ten temat?

#859 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:07

Pszenżyto ozime i jare Koledzy co lepiej posiać na drugą dawkę saletrę czy mocznik i nie będzie trzecziej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:16

Pszenżyto ozime i jare A może być i to i to. Każdy z tych nawozów ma swoje wady i zalety. Np z saletrą trzeba jeszcze poczekać do fazy I kolanka, a z mocznikiem to jechać jak najszybciej bo nie zadziałać szybko, ale ma wady bo po jego wysiewie nie może być intensywnych opadów.
Zapraszam na swój profil