Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5386 odpowiedzi na ten temat

#801 Share WitekNowak

WitekNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 luty 2012 - 13:56

Pszenżyto ozime i jare 2012-02-25 13.59.01.jpg U mnie pszenżyto tak wyglądało 25.02.2012 Powiat Sieradzki bez śniegu a mróz poniżej 20.2012-02-25 14.03.58.jpg

Edytowany przez WitekNowak, 29 luty 2012 - 14:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 13:53
  •  

#802 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:29

Pszenżyto ozime i jare na tym drugim zdjęciu wygląda jakby troszkę żyło...

#803 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 08:04

Pszenżyto ozime i jare u mnie wygląda podobnie ja już sypnołem saletry i czekam,wcześniej wyrwałem kilka roślin i wsadziłem do doniczki i po paru dnich wypuściło więc chyba będzie o.k.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 13:02

Pszenżyto ozime i jare Witam Mam posiane pszenżyto trigold, jak na razie ma się bardzo dobrze siane było 22 września w ilości ok. 165kg/ha na IV klasie gleby, dostało na jesień 200kg polifoski 6 wapno po zbiorach 2010r (wrzesień) w ilości 4,5t przedplonem był jęczmień jary i tu moje pytanie - ile dać saletry w I i II dawce myślałem dać 200 potem 150 tylko w jakim odstępie? do tego ochrona od grzyba (wolał bym w jednym zabiegu a dobrym środkiem -kiedy najlepiej). W tamtym roku skracałem cc przy I (trafionym :) ) kolanku i skutek było widać (dostało 140kg N/ha) plon był jednak średni :unsure: w przedziale 4 - 5,1 t/ha w zależności od kawałka ponieważ w fazie kłoszenia wzięły go jakieś grzyby :( (z tym nie mam doświadczenia) Proszę o poradę jak by to zrobić w tym roku by tyło lepiej??? :)

#805 Share WitekNowak

WitekNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 13:12

Pszenżyto ozime i jare Generalnie to po większości widać, że węzeł chyba jest zdrowy bo widać na każdym świeżą zieleń:) Ale jeśli chodzi o nawożenie to na razie jeszcze nic nie posiałem z dwóch powodów. Mokro, że ciężko iść a co dopiero jechać a po drugie to wstrzymam się jeszcze z tydzień żeby przeszły nocne przymrozki i wtedy postaram się posiać.

#806 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 08:51

Pszenżyto ozime i jare @WitekNowak u mnie pow łaski pszenżyto wygląda tak samo a z resztą nie tylko u mnie bo u wszystkich w okolicy, na polu przy ziemi było troszkę zielonego lecz jak przyniosłem do domu wraz z ziemią i zasiliłem saletrą w doniczce i już miną tydzień i o dziwo nic nie wypuściło tylko to co było zielone zrobiło się żółte i wg mnie nie ma szansy aby odbiło, i już szykuję jęczmień jary bo coś mi się wydaje, że bezie do zaorania lecz poczekam jeszcze trochę rolnikowi zawsze wiatr w oczy i wszystko przez to, że jak zboże było tania to ludzie palili nim w piecu i teraz ,,Góra'' wszystkich każe

#807 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 13:25

Pszenżyto ozime i jare @marcin2057 co z tego że palili to mieli oddać za darmo? A za co węgla by kupili? Przynajmniej ciepło mieli a jak idzie na przerób i robią z tego % to jest dobrze?
U mnie pszenżyto przymroziło tylko na wzniesieniach a w dołkach zielone więc mam takie pole w paski. Trzeba będzie zrobić test ciekawe jak będzie odbijać.
Tylko spokój może nas uratować....

#808 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 18:07

Pszenżyto ozime i jare Panowie jaką dawkę saletry zaplikować pod pszenżyto w najbliższym czasie?

#809 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 18:33

Pszenżyto ozime i jare ja dzisiaj sypałem saletre 180kg/h

#810 Share WitekNowak

WitekNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 14:22

Pszenżyto ozime i jare Przesyłam foty z 3 marca i widać delikatną poprawę. Nadal bez nawozu.

Załączone miniaturki

• wq46jurwj.JPG
  • qwe.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:21

Pszenżyto ozime i jare ja planuje we wtorek od rana jechać z pierwszą dawdką saletry na pszenżyto, muszę rozsiać na 25 ha

#812 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:04

Pszenżyto ozime i jare

Przesyłam foty z 3 marca i widać delikatną poprawę. Nadal bez nawozu.

moje pszenżyto wyglądało podobnie ale pare dni w miare ciepłe pogody i wygląda przyzwoicie wczoraj skończyłem sypać pierwszą dawke azotu

#813 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 04 marzec 2012 - 20:05

Pszenżyto ozime i jare jednak fachmany z ODR-u mieli rację ze straciło tylko liście a węzeł krzewienia jest ok. to dobry znak ja jeszcze poczekam z saletrą nadają jeszcze do -7 st. w tym tygodniu

#814 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 17:42

Pszenżyto ozime i jare Panowie czy w Waszych okolicach też jest ciężko dostać nasiona pszenżyta jarego ? Ledo co dostałem 10ton nasion, wszystkie firmy mają pustki, centrale nasienne również nie mają nic na zbyciu. Udało się dorwać odmiane nagano-dobre i to ale nie wiem czy ta odmiana nadaje sie na moje lekkie gleby.

#815 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 07 marzec 2012 - 18:36

Pszenżyto ozime i jare Tydzień temu brałem pszenżyto milewo w strzelcach koło kutna fakt faktem w porównaniu z toba to tyle co nic bo niecałą tone ale nic nikt tam nie mówił że brakuje a przez chwile co tam byłem odjechało z kilka samochodów. http://www.hr-strzel...dex.php/kontakt

#816 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 11:42

Pszenżyto ozime i jare Mam takie pytanie, ponieważ niestety posiadam taką nie inną dzierżawę jestem skazany tylko i wyłącznie na zboża jare. Jako że chciałbym trochę urozmaicić paszę dla moich krów i oprócz owsa który u mnie dominuje oraz jęczmienia dodać jeszcze pszenżyto jare. Kiedy powinno się takowe pszenżyto zasiać? Jest to ziemia w przeważającej części klasy III oraz IVa dodam że nawet jak rok jest suchy to wilgoci tam nie brakuje.

#817 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 marzec 2012 - 12:21

Pszenżyto ozime i jare Siej kiedy będzie możliwość siewu, radził bym zdążyć do końca marca.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#818 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 13:24

Pszenżyto ozime i jare Jeśli zasieję później to może nie dojrzeć? Ciekaw jestem czy dam radę wejść. Mam zamiar zasiać odmianę Dublet z firmy Granum.

Edytowany przez Lee001, 13 marzec 2012 - 13:41.

#819 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 13 marzec 2012 - 19:30

Pszenżyto ozime i jare Dojrzeeje ale plon będzie nieciekawy. Pszenżyto jare jest takie jak owies lubi wilgoć na wiosnę i ogólnie. Po prostu szybko zasiejesz, więcej zbierzesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 19:36

Pszenżyto ozime i jare Dziś byłem na polu i nie jest źle może uda się w sobotę albo na początku przyszłego tygodnia zasiać. Jaki polecacie na pszenżyto jare regulator wzrostu i jeśli mogli byście to podać mniej więcej jego cenę. Stosowaliście może kiedyś nawóz donasienny?