Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 20:01

Pszenżyto ozime i jare jak sie zadba to i urosnie a jak ktos nie zadba to i na I klasie bedzie mial .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 20:07
  •  

#62 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 20:02

Pszenżyto ozime i jare wiem bo mam nie caly 1 ha takiej ziemi i tam od kad pamietam siejemy zyto hahaha bo nic wiecej nie urosnie ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#63 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 20:54

Pszenżyto ozime i jare bartus16 dzieki za rade.
Moją radą dla Ciebie natomiast bedzie zmiana głowy , przyda Ci się.
Czy mogą tu się wypowiedziec normalni ludzie/rolnicy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#64 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 21:07

Pszenżyto ozime i jare sam jesteś nie normalny bo normalni ludzie nie uprawiają takiej gleby przynajmniej j u mnie ;) jak mnie nie znasz to mnie nie oceniaj dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps milo mi ze moglem pomoc hahahahaha ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#65 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 21:36

Pszenżyto ozime i jare ^ to masz bardzo ciekawych ludzi/znajomych.
Ja doceniam każdą glebę w przeciwienstwie do Ciebie i jesli nie masz nic do powiedzenia , co mogłoby mi naprawde pomóc , to SIĘ NIE WYPOWIADAJ.

#66 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 22:02

Pszenżyto ozime i jare Ja bym radził wam pohamować. Bo polecą % i po co wam to ?? ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#67 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 22:07

Pszenżyto ozime i jare no baruts16 moze lepiej wcale zadnej ziemi nie uprawiac bo nic nie urosnie ;) wez przestan a ja bym ci radził zasiac na tym polu żyto albo jęczmien ;)

#68 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 22:20

Pszenżyto ozime i jare Niech spróbuje najpierw żytko a potem w zależności od plonu możesz sprobować pszenżyto. Jak tak jak mówił @pioter gleba będzie "dopieszczona" może ładnie sypnąć. ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#69 Share Pawel88

Pawel88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 13:28

Pszenżyto ozime i jare najpierw zrób badania gleby, jeśli chodzi o uprawy na takich ziemiach to może być: pszenżyto (odmiany moderato, kitaro, janko), owies, żyto, łubin żółty (zapewnia świetne stanowisko pod następne rośliny), jeśli masz hodowlę bydła może być sorgo (odmiana sucrosorgo 506) lub mieszaniec sorgo z trawą sudańską - nutri honey, radzę też zajrzeć na podany link, jeśli chodzi o nawożenie to możliwie często powinien być stosowany obornik, można eksperymentować z EM-ami które podobno doją najlepsze efekty na słabych ziemiach, poza tym stosowanie poplonów: facelia (lepsze pobieranie P i K), łubin żółty (lepsze pobieranie N), gorczyca (jest fitosanitarna- czyści pole), seradela (poprawia ogólną strukturę gleby), dobrze jakbyś stosował nawożenie dolistne: mocznik+siarczan magnezu+nawóz dolistny niektóre można łączyć z herbicydami i fungicydami, jeśli chodzi o same opryski to najlepiej na jesieni, materiał siewny powinien być zaprawiony, wapnowanie przeprowadzane wg zaleceń wapnem węglanowym( 1/3 może być w formie wapna węglanowo magnezowego, ważne jest aby ograniczyć ilość zabiegów takich jak: orka, kultywatorowanie, bronowanie ect. ponieważ to wysusza glebę,
ale posta strzeliłem :) ;) :o ;)
www.zytostuletnie.pl

#70 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 13:45

Pszenżyto ozime i jare Ja bym Ci polecił Moderato my sieliśmy też na słabszej ziemi i plony były nawet nawet ;) Moderato produkuje Danko jak by cos ;)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 13:47

Pszenżyto ozime i jare Ja osobiście polecam ci pszenżyta odmiany Zorro, ale zostało wypisane z rejestru w tamtym roku. A jak będziesz chciał inną to tylko krotko słomą odmianę.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#72 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 14:11

Pszenżyto ozime i jare do kolegi @bartus16. ja mam glebe klasy od 3 do 6 i na 5 i 6 sieje pszenzyto. w mojej galerii mozesz zobaczyc sobie jakie klosy moga urosnac na takiej glebie jezeli dobrze sie nawozi. plon jaki dostalem w tym i w ubieglym roku to ok. 6,5 t/ha i wedlug mnie to bardzo dobry wynik jak na taka ziemie. o taka glebe trzeba dbac to wtedy kukurydza potrafi nawet urosnac do 3,5 m a nawet 4m. ja przed orka daje duzo obornika i po orce przed siewem sol potasowa, mocznik i saletra amonowa. czasami potrzeba wiecej azotu to po wschodach daje jescze raz moczniku.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#73 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 19:33

Pszenżyto ozime i jare do kolegi henius91 jakbys mogl mi powiedziec jakie dawki stosujesz soli potasowej i saletry i mam pytanie czy mocznik nie powinien byc wymieszany z gleba ze wzgledu na straty azotu,jezeli chodzi o odmiane przenzyta ozimego tez myslalem o moderato

#74 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 08 sierpień 2008 - 20:09

Pszenżyto ozime i jare A może zdecydowałbyś się na żyto mieszańcowe, podobno plony są naprawdę ładne. Jeśli chodzi o pszenżyto to również polecam Moderato, mi w tym roku ładnie sypał Witon, ale gleba trochę lepsza.

#75 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 20:23

Pszenżyto ozime i jare kolego ja w swoim gospodarstwie uprawiam 4 rodzaje zboz zyto przenzyto owies gryka bo nic innego nie chce rosnac jesli chodzi ozyto jaka odmiane bys polecil ,ja myslalem o dankowskim diament

#76 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 21:10

Pszenżyto ozime i jare

do kolegi henius91 jakbys mogl mi powiedziec jakie dawki stosujesz soli potasowej i saletry i mam pytanie czy mocznik nie powinien byc wymieszany z gleba ze wzgledu na straty azotu,jezeli chodzi o odmiane przenzyta ozimego tez myslalem o moderato

dokladnie to juz nie pamietam jaka byla dawka w ubieglym roku ale wydaje mi sie ze cos ok. 200 do 300 kg na ha. jezeli mocznik daje sie przed siewem to nalezy pole uprawic jakims agregatem z walem strunowym bo zwykle brony moga nie wymieszac go z gleba. a po wschodach to daje jak roslina ma 3-4 liscie(cos takiego, kukurydza mniej lisci) i zawsze dziala, a na kukurydze stosuje mocznik do listny najlepiej Ekolist.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#77 Share Pawel88

Pawel88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 21:31

Pszenżyto ozime i jare do Tomek 123: możesz coś powiedieć o uprawie gryki, jakie daje plony, jakie jest nawożenie...
co do odmiany zorro słyszałem że potrafi wymarzać

#78 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 09 sierpień 2008 - 12:18

Pszenżyto ozime i jare Mam też pola 5-6 klasy.Sieję na nich żyto i pszenżyto. Jak dobrze sie nawiezie to plony są ok. Pszenżyto to polecam Moderato.

#79 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 12:34

Pszenżyto ozime i jare gryka -plon ok.2tzha nawozenie ograniczam do soli potasowej 60 -100-150kg na ha chyba ze masz zasobna ziemie to ogranicz tylko do nawozenia azotowego, 100kg saletry lub 150kg saletrzaku w zaleznosci od pogodynajlepiej gryke siac przed deszczem jezeli pogoda przekropna to sieje saletre a jezeli taka np. jak w tym roku -saletrzak i powiem ci ze mimo suszy mysle ze plon bede mial w granicach 1.7t zha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 13 sierpień 2008 - 12:51

Pszenżyto ozime i jare Ja mam odmiane Todan info na temat uprawy poszukajcie na stronie HR Strzelce...miałem ją pierwszy rok i mimo suszy na 5 klasiedało około 5 ton nawożenie 150 kg superfosfatu jesieniai 100 kg saletrzaku wiosnna...wiosną prysnołem na chwasty Atlantisem 04 WG
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.