Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

milanreal1    319

Ja jednak niejako musiałem zastosowac falcon. Ale błędem było to że zastosowałem go gdy juz grzyb sie pojawił. Leontino jest bardzo wrażliwe na septoriozę i teraz pszenżyto strasznie choruje. Moge zapomniec o dobrym plonie...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja wczoraj wykonałem ostatni zabieg na pszenżyto popryskałem mącznikiem na 2 ha rozmieszałem 40 kg mącznika dobrze zrobiłem zadziała dobrze za jakieś 6 godz od zabiegu deszcz spadł nic nie zaszkodziło? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak pszenżyto nie jest jeszcze zaatakowane mocno to może być ten falcon czy co innego? Zabieg nie może przekroczyć 100zł/ha widać pierwsze przebarwienia ale w małej ilości więc co zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Falcon wyjdzie drożej. Do 100zł będzie mały wybór ale cos znajdziesz, np tebu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego drożej? 0,6 l x 150 to mniej niż 100 ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rzeczywiście. Sorry za pomyłkę.

Tak to jest jak sie kilka tematów jednoczesnie czyta :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18
Napisano (edytowany)

Więc może być Falcon czy jakieś Capalo czy Duett albo coś innego jeszcze?

Jednak Tilt też można i chyba pojadę wszystko Tiltem.

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

Panowie czy mocznik (150kg/h) nadaje się na drugą dawkę pod pszenżyto ozime ? Pierwsza dawką była saletra 150kg/h. Dodam że nie było pryskane antywylegaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

dziwne dawki stosowałeś. W pierwszej dawce 51N/ha a w drugiej 69N/ha. Proporcje powinny być odwrotne. 69N w formie saletry na początek a w drugiej dawce mocznik może być i 51N/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do tego trochę już późno na mocznik, na kłos dopiero będzie działać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja w sobotę opryskałem pszenżyto mocznikiem 20kg/ha wcześniej posypołem saletrzaku po zimie ok 230kg/ha i na chwasty też popryskałem 2 tyg temu i myślę że to starczy nie chciałem przedobżyć może za mało czegoś dałem w porównniu do niektórych z Was ale zobaczymy się okaże POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0
Napisano (edytowany)

A z tym mocznikiem że zacznie działać pod kłos to myślę że dobrze, kłos będzie lepiej się rozwijać. Dawka śmieszna, ale bałem się żeby za mocno nie wystrzeliło w górę pszenżyto, bo nie pryskałem antywylegaczem.a wygląda tak

 

http://www.fotosik.p...d267ce62fe.html

http://www.fotosik.p...5051f69af4.html

 

To jak warto teraz posypać, czy zaczekać i potem saletre ?

Ile czasu rozkłada się mocznik posypany pogłównie ?

Edytowano przez 3majciesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Panowie prosze o pilną pomoc :(

Mam posiane pszenżyto TRIGOLD z centrali w ilości 160 kg/ha dostało do dzisiaj 143 kg N w czystym składniku i wydaje się jak by już miało sie wykoleić!!!!!!!!! Na pierwsze kolanko dałem 1.8 l ccc dzisiaj po deszczach zajechałem na pole z opryskiem (CERONE 1l , alert 0,6 , insol 1l , siarczan magnezu 10 kg , i MOCZNIK 20kg ;[ a tam takie ogromne i gęste !!!!! i tu moje pytanie czy moge dac jeszcze modus na usztywnienie i kiedy???? bo jak teraz sie wywróci to nic z tego nie będzie a sporo zainwestowałem. Do obserwacji mam koło domu inną odmiane na podobnym stanowisku to wygląda bardzo dobrze ale bez przesady jak to. Pomożecie....?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie teraz juz za pózno a w jakim jest stadium?? Ja mam leontino i dostało 134kg N pogłownie i nie skracałem bo jest dość rzadkie mam nadzieje ze da rade :P Na t1 dałem wirtuoza siarczan 5kg odżywke i 25kg mocznik na t2 chyba dam duett ultra i odzywke z azotem nie bede już szalał bo wylegnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam w swoim magazynku Tebu co domieszać na T2,pierwszy zabieg był Duetem.Pszenżyto nawet ładne odm.pigmej z Centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomato0    0

Panowie mam pytanie.

Moje pszenżyto ozime zaatakował mączniak. Skoro pole sąsadia z tym samym zbożem jest oddalone od mojego o 2-3 metry, to czy choroba może przenieść się na jego pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomato0    0
Napisano (edytowany)

Raczej współczuję sąsiadowi :wacko:

Ps. zboże nie było pryskane na grzyba i teraz gdy już grzyb jest (w fazie kłoszenia) to za późno żeby zwalczyć mączniak, prawda?

Edytowano przez Tomato0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

co poradzicie opryskałem pszenżyto 7.05. modusem 0,2l+antywylegacz płynny 0.4l +falcon 0,6l pszenżyto miało tak ze 2 niektóre 3 kolanka teraz byłem dziś popatrzeć i widzę że mizernieje liść flagowy pozakręcany i końcówki żółkną miał ktoś podobne doświadczenia ,jak mu teraz pomóc najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Pszenżyto jare.

Pszenżyto ma 38 cm. geste, 2 kolanka czy można już skracać ? Jakim środkiem najlepiej ? Czy można mieszać środek na skrócenie + środek na grzyba + odżywka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich farmerow :)

 

Z mysla o kolejnym sezonie chciałem spytać, czym kierować się przy tworzeniu mieszanin na grzyba? Czy to chodzi oto by bylo kilka roznych substancji aktywnych? Np. na t1 prochloraz i propikonazol ? Jezeli tak to w jakiej dawce to stosowac skoro zalozmy na kazdym z opryskow jest stosowac 1l/ha czyli po 0,5 litra kazdego srodka? No i aktualne pytanie, co radzilibyscie zastosować na t2 ? Jakaś mieszanina czy poprostu duett ultra (jakiś zamiennik) ? Jaki koszt na ha przy tym zabiegu?

 

Bede wdzieczny za odpowiedz :) Pozdrawiam.

Edytowano przez M4t3usz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj