Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wojtek987    63

Kiedy dajecie lub kiedy zastosować opryski na grzyba (bumper) + odżywki (mam ekolist) + siarczan magnezu + mocznik? Na chwasty nie pryskam bo teraz zimno i mokro a na pszenżycie widać miejscami jakiś biały nalot :( Chciał bym zadbać o tą uprawę bo bardzo dobrze się zapowiada (Trigold-165kg/ha pięknie się rozkrzewiło :) ) 16 marca 200kg saletry ziemia IIIb, kiedy dać II dawke azotu????. Może coś zmienić??? jestem otwarty na propozycje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

2 dawke wypada w tyg po swiętach dać . Ale wcześniej coś na chwasty pasuje dać żeby nie karmić ich drugą dawką azotu no i jakiś antywylegacz chyba że to krótkosłoma odmiana a dawka azotu mniejsza od poprzedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomfarm    1

Witam wszystkich

Jak zwalczyć pleśń śniegową w pszenżycie ozimym? Pszenżyto było zaprawiane zaprawą Raxil Gel. Myślałem o lekkim bronowaniu ale nie wiem czy to dobry pomysł, gdyż występować będą w najbliższych dniach przymrozki więc dodatkowo bym je tylko osłabił. Zasilone azotem było 9 marca . Gdy tylko temperatura pozwoli rusze z mocznikiem i odżywką. Co poradzicie? Może samo się z tego jakoś wyliże .??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Lekkie bronowanie nie powinno zaszkodzić ale jeśli nie jest bardzo porażone to może lepiej zostawić trudno coś powiedzieć jak się nie widzi danej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam do kiedy można siać pszenżyto jare muszę dosiać jarego bo bardzo rzadko mam ozime po tej zimie ewentualnie może jęczmień wsieje pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stosował ktoś z was dokrzewianie pszenżyta za pomocą CCC? W jakiej dawce, kiedy i jakie macie spostrzeżenia na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A może być i to i to. Każdy z tych nawozów ma swoje wady i zalety. Np z saletrą trzeba jeszcze poczekać do fazy I kolanka, a z mocznikiem to jechać jak najszybciej bo nie zadziałać szybko, ale ma wady bo po jego wysiewie nie może być intensywnych opadów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Jaki oprysk zastosować w pszenżycie na chwasty ?? zboże już ruszyło a razem z nim widać chwasty co prawda było pryskane Lentipurem ale słaby efekt. Jak proponujecie odżywić mi uprawę. Posiałem Madilo pod korzeń poszła Lubofoska 200kg na h potem oprysk lentupurem. Na wiosnę na początku marca dałem saletrzak na pierwszą dawkę 160kg 5 dni temu zastosowałem siarczan magnezu w oprysku plus OSD. Jad dalej prowadzić uprawę??. Myślę by dać jeszcze 160 kg saletrzaku ale jakie dalej opryski na chwast i co proponujecie jeszcze mi zrobić. ?? Jestem szary w uprawie z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam jaką dawkę saletry dajecie na drugi raz na pszenżyto i kiedy i czy lepiej rozsiać po opryskach na chwasty?czy może coś innego proponujecie?POZDRO :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek0001    0

Witam:)

Mam pszenżyto ozime które naszczęście nie wymarzło:)

Moge teraz rozsiać mocznik? J

aka dawka na hektar?

Czy lepiej czymś innym to nawieść?

prosze o pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

mocznik siać to lepiej na jesień,tera z niego dużego pożytku nie bedzie ,chyba że opryskasz dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mocznik jesienią, w jakim celu? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Teraz jak najbardziej można zastosować mocznik robi się już coraz cieplej, więc będzie działał, a dawka to zależy od stanu plantacji i spodziewanego plonu ale trzeba uważać bo mocznik ma 46 % azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomato0    0

Witam, 19 marca wysiałem na pszenzyto ozime saletrę amonową w dawce 200 kg/ha. Czy trzeba już rozsiewać drugą dawkę czy jeszcze nie? Do kiedy można wysiewać nawozy azotowe? Czy saletrzak 27 będzie dobry na II-gą dawkę?

Edytowano przez Tomato0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Chyba też jak ty siałem saletrę ta sama dawka tylko zimno i słabo działa rośnie wszystko wolno i niby u mnie nie wymarzło i kilku sąsiadom też zieleni się ale tak nierównych pól dawno nie widziałem ,razem z opryskiem na chwasty dałem siarczanu ok 10 kg na ha kilka dni temu może poprawi się a dalej jeszcze poczekam do konca kwietnia albo dawka albo oprysk dolistny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A kiedy zastosować coś na skrócenie? Gdy będzie strzelać w źdźbło? Bo nigdy czegoś takiego nie robiliśmy a w tym roku może być taka konieczność bo większa dawka N posiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, 19 marca wysiałem na pszenzyto ozime saletrę amonową w dawce 200 kg/ha. Czy trzeba już rozsiewać drugą dawkę czy jeszcze nie? Do kiedy można wysiewać nawozy azotowe? Czy saletrzak 27 będzie dobry na II-gą dawkę?

Jeżeli masz I kolanko to możesz dać.U mnie jeszcze trochę brakuje, Leontino późno strzela w źdźbło. Saletrzak na II dawkę może być tylko że do rozkładu potrzebuje opadów deszczu. Najlepsza na II dawkę jest saletra.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Witam, 19 marca wysiałem na pszenzyto ozime saletrę amonową w dawce 200 kg/ha. Czy trzeba już rozsiewać drugą dawkę czy jeszcze nie? Do kiedy można wysiewać nawozy azotowe? Czy saletrzak 27 będzie dobry na II-gą dawkę?

Powiedz po co siejesz w marcu pszenżyto ozime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomato0    0

Nie chodziło mi o to, że posiałem zboże ozime w marcu, ale że rozsiałem na nie nawóz w marcu.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

A kiedy zastosować coś na skrócenie? Gdy będzie strzelać w źdźbło? Bo nigdy czegoś takiego nie robiliśmy a w tym roku może być taka konieczność bo większa dawka N posiana.

Oprucz azotu trzeba brać pod uwagę podatność odmiany na wyleganie, ale gdy jeden z tych czynników występuje zalecamy 0,8-1,0 l Medax Top w fazie strzelania w źdźbło w pszenżycie ozimym


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Nie chodziło mi o to, że posiałem zboże ozime w marcu, ale że rozsiałem na nie nawóz w marcu.

Przepraszam, umknęło mi ''na''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

dzs objechalem pola i widze ze w pszenzycie jarym szykuje mi sie ogromny problem z perzem czy bedzie to mozna opylic atributem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj