Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5383 odpowiedzi na ten temat

#641 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 20:42

Pszenżyto ozime i jare @e1leex może dodaj to tego Maratonu Glean z 8-10 gr/ha i wtedy powinno elegancko wyczyścić pole. No chyba, że siejesz za rok rzepak na tym polu to glean mniej wskazany.
Ja z Maratonu jestem zadowolony, w poprzednim sezonie załatwił wszystkie chwasty, a miotła wyrosła tylko na minięciu oprysków.

Edytowany przez LeF, 21 wrzesień 2011 - 20:43.

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 09:58
  •  

#642 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 21:59

Pszenżyto ozime i jare Proszę o porade,kupiłem Glean 75 wg,pszenżyto zasiałem wczoraj,lecz w ulotce jest napisane że ten preparat
kiepsko działa jak jest sucho.Można go też stosować na wiosnę w mniejszej dawce.Jest też opcja,żeby pryskać
jesienią powschodowo.Co radzicie?

#643 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 wrzesień 2011 - 22:49

Pszenżyto ozime i jare Radze czekać, środki doglebowe działają zdecydowanie lepiej gdy jest mokro, gdy sucho zadziała dużo słabiej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2011 - 21:31

Pszenżyto ozime i jare

@e1leex może dodaj to tego Maratonu Glean z 8-10 gr/ha i wtedy powinno elegancko wyczyścić pole. No chyba, że siejesz za rok rzepak na tym polu to glean mniej wskazany.
Ja z Maratonu jestem zadowolony, w poprzednim sezonie załatwił wszystkie chwasty, a miotła wyrosła tylko na minięciu oprysków.

Chyba zaryzykuję samym Maratonem najwyżej będzie wiosenna poprawka ;)

#645 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 16:12

Pszenżyto ozime i jare a jak plonuje przezyto jare?? Ciekawe czy oplacalo by sie na VIklasie zasiac

#646 Share Burn

Burn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 17:52

Pszenżyto ozime i jare a probowal z Was ktos LANCET??? oczywiscie na wiosne...ostatnio wymiotlo wszystkie pola... nawet miotla a u reszty pelno badyla :rolleyes:

#647 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 20:03

Pszenżyto ozime i jare

a jak plonuje przezyto jare?? Ciekawe czy oplacalo by sie na VIklasie zasiac

Jare na 6 klasie nie,próbowałem na 4b i było słabiutko.Wydaje mi się że wymagania ma zbliżone do pszenicy jarej,chociaż może nowe odmiany są przystosowane do gorszych warunków glebowych?

#648 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 25 wrzesień 2011 - 21:06

Pszenżyto ozime i jare Panowie wczoraj orałem pole pod pszenżyto, klasa hmm, głównie 5 za pługiem ciągałem Campbella i strunowy i tu pytanie; doprawiac to jeszcze jakoś ? trochę grud jest, ale nie sztuką jest zrobic na 5 klasie pył i w niego zasiac. Jak mówicie?

#649 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 21:14

Pszenżyto ozime i jare

Jare na 6 klasie nie,próbowałem na 4b i było słabiutko.Wydaje mi się że wymagania ma zbliżone do pszenicy jarej,chociaż może nowe odmiany są przystosowane do gorszych warunków glebowych?

Lepiej zasiać późną jesienią jako przewódkę.

#650 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 22:21

Pszenżyto ozime i jare

Panowie wczoraj orałem pole pod pszenżyto, klasa hmm, głównie 5 za pługiem ciągałem Campbella i strunowy i tu pytanie; doprawiac to jeszcze jakoś ? trochę grud jest, ale nie sztuką jest zrobic na 5 klasie pył i w niego zasiac. Jak mówicie?

Sam już drugi rok wykonywałem orke razem z wałem cambell + croskill ale tylko po kukurydzy, również głównie na 5 klasie choć pola mam troche mozaikowate i na to bezpośrednio zasiałem zboże poznaniakiem i musze przyznać, że nie żałuje nie wykonania dodatkowego dobrawienia agregatem gdyż wschody na tym polu niczym nie odbiegały od innych które były agregatowane. Dodatkowym plusem takiej uprawy było to, że nie powyciągały się pozostałości po kuku, a na bardzo lekkiej puszystej glebie gdzie czesem nawet kilkukrotny przejazd agregatem nie pozwalał odpowiednio jej zagęscić było całkiem sztywnawo, że c360-ątka nie toneła i nie zostawiała aż takich kolein jak to czasem bywa po agregacie. W tym roku jeszcze nie wiem jak ze wschodami bo zboże dopiero kiełkuje ale jestem dobrej myśli że będzie podobnie jak rok temu. Jeśli chodzi o twoje pytanie to myśle, że jeżeli ilość grud nie jest aż tak ogromna i ich rozmiary są dość przyzwoite to mógłbyś pokusić się na siew bezpośrednio na to zwałowane pole choć zagwarantować ci nieczego nie moge. Jednak croskill ma wieksze właściwości kruszące i ugniatające wierzchnią warstwe gleby niż wał strunowy. Może jednak jeszcze ktoś z kolegow na forum doradzi ci lepiej i konkretniej. Życze owocnej pracy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 10:11

Pszenżyto ozime i jare W moich okolicach pszenżyto jare jest bardzo popularne, gleby u nas są słabe klasy IV-VI i jak na te gleby plonuje bardzo dobrze. U nas w gosp. stanowi jakieś 60-70% zasiewów ;]

#652 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 26 wrzesień 2011 - 18:37

Pszenżyto ozime i jare

a probowal z Was ktos LANCET??? oczywiscie na wiosne...ostatnio wymiotlo wszystkie pola... nawet miotla a u reszty pelno badyla :rolleyes:

Polecem miotła poskładana, rumianowate. przytulia, chaber poszły..
Stosowałem w marcu na wiosnę też zastosuję.

#653 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 19:07

Pszenżyto ozime i jare Również w tym roku pierwszy raz stosowałem Lanceta i efekt naprawde rewelacyjny, potwierdzam to co kolega wyżej. W jednym miejscu miałem wręcz gąszcz miotły już dość wyrośniętej i jakiś czas się opierała ale wkońcu poległa i gleba była czyściutka.

#654 Share golab

golab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:44

Pszenżyto ozime i jare Chcialbym opryskac pszenzyto odzywka i siarczanem magnezu, jednak na worku pisze aby stosowac go w fazie poczatku krzewienia. pszenzyto ma juz 3 listki a niektore nawet juz chyba zaczyna sie powoli krzewic, czy jak oprsykam w tej fazie to nic mu sie nie stanie ??

#655 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 05:50

Pszenżyto ozime i jare a się zapytam po co to chcesz robić?

#656 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 07:52

Pszenżyto ozime i jare a jaki oprysk zastosować na jesień na miotłę zbożową, habry i przytulie , pszenzyto ma już dwa listki i w polu susza a wiosną to może być różnie, bo może nie bedzie można wiechać więc wole pryskać na jesień

#657 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 10:30

Pszenżyto ozime i jare czekaj na deszcz bo środki są doglebowe i wcale nie zadziałają.Np. expert met.

#658 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 wrzesień 2011 - 13:28

Pszenżyto ozime i jare

a jaki oprysk zastosować na jesień na miotłę zbożową, habry i przytulie , pszenzyto ma już dwa listki i w polu susza a wiosną to może być różnie, bo może nie bedzie można wiechać więc wole pryskać na jesień

Ja w tym roku polecę maratonem.

#659 Share golab

golab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 13:33

Pszenżyto ozime i jare farmer juz ci opowiadam;) pole jest bardzo malo zasobne w magnez wtym roku widzialem niedobory tego skladnika wiec dmucham na zimne. A odzywke tak profilaktycznie chce dac. I jak bede mogl zastosowac ten 5% roztowr siarczanu magnezu ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 18:04

Pszenżyto ozime i jare no więc tak, jak pole ubogie to wapno magnezowe, jak nie poszło to przed wschodami trzeba było zlać pole roztworem siarczanu magnezu, czyli roztopić ile się tylko da siarczanu w opryskiwaczu i zlac pole tym roztworem to powinno pomóc przeboleć rok, ale to tylko pomoże w krótkiej perspektywie. Wapno pomoże na dłużej i to nie koniecznie w pierwszym roku po zastosowaniu.