Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

bialy2005    582

juz nie pamietam poczytaj inne tematy jest tego duzo to musi byc srednia dobowa z ilus tam dni.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kupowałem w Twoich okolicach(Ulan i dalej na Łuków) sporo jęczmienia,pszenicę i ziemniaki opasowe nikt nie narzekał na słabą ziemię z resztą po łanie zbóż było widać że jest inna niż u nas wiem że nawóz,PH i odmiana to ważne rzeczy ale ziemia to podstawa.Ty wiesz jaką masz klasę ziemi czasami kilometr dwa i już różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie okolice ulana sa lepsze zimie ta pewnie III jest ale to wszystko zaley od rejonu. Moja miejscowosc to głownie IVa-IVb a mam troche ziemi 5km dalej to głownie V i VI. Natomiast wąłsnie w strone ulana miejscowosci Ciezkie ma III głownie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

około miesiaca po pierwszej


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kolego no co Ty nie czaisz sprawy pierwsza na start(możliwie jak najwcześniej) a druga na źdźbło a niektórzy trzecią dają na kłos w moich okolicach jest koleś który sieje saletrę jak tylko zaczynają się roztopy na śnieg zawsze ma ładne zboża chociaż po mojemu to za wcześnie.biały2005 może i masz rację ale tam na Siedlce to już chyba słabiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Wiesz pytam o wszystko bo mam ziemię 2 rok dopiero i jestem szary w tym całkowicie. Ciekawe sypać jeszcze na śnieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie sieje jarego. Jakos sie nie sprawdzało przynajmniej kiedys. Sieje owies jeczmin i łubin z jarych no i kuku na kisznke. Od mojej miejscowosci w strone Warszawy czy Puław to tez jest raczej gorsza ziemia

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja pryskam razem z ccc najczesciej a to jest wtedy gdy masz pierwsze kolanko wyczuwalne około 1cm nad ziemia. Ale mozna i troche wczesniej jesli widac oznaki grzyba.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Możecie Mi powiedzieć czy pszenżyto należy pryskać antywylegaczem. Mam odmianę Madilo. Jeśli tak to kiedy należy wykonać ten zabieg??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy od gęstości wysiewu, przezimowania, a przede wszystkim nawożenia N. Na te 2 pytania jesteś w stanie odpowiedzieć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Saletrzaku na wiosnę dostanie 2 razy po 150 - 180 kg wysiałem Madilo 180 kg na h trudno ocenić gęstość w tym momencie tak samo nie wiem jak przezimuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przy nawożeniu poniżej 100kg N jak wylegnie to tylko jakimś nieprzewidzianym zlotem wydarzeń (burze, wichury i takie tam). U mnie przy nawożeniu w okolicach 100 kgN/ha pszenżyto spokojnie zawsze stało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Jaki srodek na grzyba {lamliwosc podstawy zdzbla} polecacie w pszenzycie ozimym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Jak z tańszych to jakiś prochloraz np Prorok, Mirage a jak z droższych to Imput bądź Capallo można też Falcon albo Duett Ultra

Ważne jest trafić w termin - przed pierwszym kolankiem.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

dlaczego przed pierwszym kolankiem ? nie można dać go razem z CCC gdy pierwsze kolanko jest 1 cm nad ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Różnie mówią o skuteczności preparatów. Niektórzy dają na 1 kolanko, inni od strzelania w źdźbło do pierwszego kolanka. Lepiej chyba wcześniej niż za późno. Ja mam mało praktyki, ccc w ogóle nie stosuję.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

więc kolego LeF czym skracasz zboża ?? bo gdy mówisz że sypiesz np 2 razy po ponad 250 kg saletry to raczej nie jest możliwe żeby one ustały do żniw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

A moze ktos pryskal Alertem lub Capallo i cos powie z wlasnego doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Rafto "kolego" ja sypie 3 razy po 300!! Są inne substancje niż chlorek chloromekwatu. Ja najczęściej podpieram kijami, przed żniwami muszę je usunąć i szybko kosić (zboże zaczyna się pokładać!!).


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kije bambusowe czy wiklina, a i ile litrów na ha? :D

Edytowano przez SOKOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj