Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

adamson330    48

Kolego, też tak mocno miałeś zaatakowanego? A może on już normalnie dojrzewać zaczyna.

Jaka dawka tebu i koszt?

 

Tu pole po łubinie. Co śmieszne Meloman po pszenżycie jarym jest w dużo lepszym stanie.

Może za dużo azotu ten na zdjęciach miał?

 

Nie miałem czasu zobaczyć jak wygląda Borowik. Albo odmiana podatna, albo taka presja chorób. Koszty rosną :blink:

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

az jutro przejade sie zobaczyc do swojego mam po rzepaku i sasiaduje z trismartem ciekawe czy tez tak mocno zagrzybione jak u Was. U mnie tak albo i gorzej wyglada pszenica arkadia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Najgorsze ze deszcze zapowiadają. Przez 2 dni to go wpieprzy zupełnie.

 

@ bialy2005

Bedziesz pryskał Arkadię?

 

Dzisiaj byłem na Dniach Pola w HR Strzelce pod Kutnem. Tam na poletkach doświadczalnych zboża czyściutkie.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Wczoraj wieczorem to juz w sumie T4 i tak lipa pewnie bedzie, taki rok :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

U mnie pszenżyto borowik i meloman czyste tylko ja t2 zawsze opóźniam jak już prawie cały kłos widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

A ja na t1 dalem yamato na t2 falcon i albo jakies bardzo wczesne to moje pszezyto albo grzyb opi...olil go konkretnie i do tego susza u mnie juz prawie w fazie woskowej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Ja dawałem Safir+Acanto po wykłoszeniu (31maj ) , tak wiec było to T2/T3. Trzy tygodnie minęły.

 

Mam problem z rozpoznaniem choroby (zdjęcia powyżej)

Czy jest to DTR (Brunatna Plamistość Liści), czy Rynchosporioza Liści a może Septorioza Liści?

 

Dzwoniłem właśnie do agrotechnika z HR Strzelce. Mówi żeby specjalnie nie przejmować się liśćmi w tej fazie a patrzeć na kłos. Normalnie powinny w pszenżycie wystarczyć dwa zabiegi, ale ten rok jest wyjątkowy. Przy okazji zabiegu na kłos można zatrzymać choroby liści. Zalecał Falcon, ale powiedział też że mieszanka Tebu+Prochloraz wyjdzie taniej.

 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

W Borowiku raczej czysto. Zakupiłem Falcon (podobno lepszy od Zamira, bo 3 substancje). Czekam na pogodę.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

czy nie bedzie za pozno i czy zaszkodze zbozu jezeli opryskam teraz tebukonazol+topsin

nie znam sie dobrze ale ziarenka juz sie nalewają jak zgniote to w srodku juz jakby wosk z mlekiem,nie wiem czy to faza dojrzałosci mlecznej czy juz woskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Chodzi raczej o karencje. Potrzeba trochę czasu aby środek się rozłożył przed spożyciem, dlatego tak rejestrują. Wg mnie nie zaszkodzi, ale niech się wypowiedzą inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

Nie wiem dlaczego gdzie niegdzie mam kłosy niewypełnione ziarnami w 100% tzn. zdarzają sie przepusty w klosie a na t3 nie pryskalem ? Wiem jak kwitło to w tym czasie deszcz też był . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak panowie nie ma u was miotly w pszenzycie bo u mnie tragedia sie zrobila pryskane bylo niby camaro apyros  i miotla wyszla teraz bylo piekne pszenzyto a teraz nie wiodac go tylko miotla ehh . a wy czym pryskacie zeby byly opryski sprawdzone na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Ja w tym roku dałem axial komplet pak i jest czysto od miotły a w rogu Pola co nie dopryskane to jest miotła czyli środek działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareksko37    1

jak panowie nie ma u was miotly w pszenzycie bo u mnie tragedia sie zrobila pryskane bylo niby camaro apyros  i miotla wyszla teraz bylo piekne pszenzyto a teraz nie wiodac go tylko miotla ehh . a wy czym pryskacie zeby byly opryski sprawdzone na 100 %

 

Expert met 0,35kg na jesień nie ma nic miotły w pszenicy ani w pszenżycie.

Stosuje od 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Parę lat pryskalem axialem i zawsze pole czysciutkie. W tym roku lancet też zrobił robotę.
Za to w jarym dramat-zlocien, chyba stokłosa -w takich ilosciach, że słabo to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Mustang 306 SE+ Nomad 75 WG na wiosnę i czyściutko. Pryskane było tak około 1 kolanka, późno ale nie widzę skutków ubocznych. Ogólnie to w tym roku w moich okolicach masakra  z miotłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

u mnie na jesienei expertmet i miotły brak, na wiosne poprawiłęm mustangiem forte 0,8 i mam czysciutko. jedynie na mijakach młotła wyskoczyła a gdzien ie poprawiłęm mustangiem to rumianek

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj