Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam . Mój borowik nieźle strzlił  w góre i kolanko jest już 3-4 cm na węzłem wysokość 25-30 cm i nie zdążył ze skracaniem (CCC 720 1,2L/ha + Cuadro 250 0,3L/ha) i szaczuje że jak pogoda będzie odpowiednia to będzie już II kolanko i jeśli opryskam wtedy to nie będzie problemu tzn. z CCC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Witam.Czy sypnac 2 dawke N mocznika?

właśnie zastanawiam się nad jutrem... Deszcz pada cały czas wiec szybko się rozpuściła tylko sęk w tym ze trochę długo będzie się rozkładał w ziemi bo chłodno jest... Ale najważniejsze ze jest mokro to azot z niego nie ucieknie... Jutro albo po swietach zobaczę jaki będzie jutro wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisek123    0

Witam serdecznie na jesień wysiałem pszenzyto palermo. Wcześniej był jeczmien ozimy. Zboże dostało nawóz pod korzeń oraz pierwszą dawkę saletry. Ostatnio zaczęły się robić takie żółte plamy postanowiłem dać odżywkę mocznik oraz siarczan magnezu. Nic nie pomaga. Moje pytanie czy da się to jakoś uratować i czym to jest spowodowane.

post-150891-0-19294500-1492259806_thumb.jpg

post-150891-0-36745200-1492259860_thumb.jpg

Edytowano przez kisek123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisek123    0

ale krede dopiero po zbiorach ma się rozumieć. Nie wiem czy inwestować w tą ziemie i prsykać od grzyba czy poprostu dać drugą dawkę nawozu i czekać na zbiory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

najłatwiej pH albo magnez, ale tu nie wiadomo co jest w glebie, musiałbyś badania gleby zrobić. U mnie coś takiego jest przy pH 5,2 i magnezie na srednim poziomie to rownie dobrze moze być cos innego, np siarka, jak tu mądre głowy z agrofoto podpowiadają


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenżyto po 2 dawce azotu (68N) i herbicyd już działa. Jak tylko się ociepli idzie moddus z T1, siarczanem i mikro. Idzie pięknie tylko te zimne dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ale krede dopiero po zbiorach ma się rozumieć. Nie wiem czy inwestować w tą ziemie i prsykać od grzyba czy poprostu dać drugą dawkę nawozu i czekać na zbiory ?

 

ja kiedys siałem polcalc pogłównie na jeczmien ozimy i bylo ok efekty tez po niedługim czasie widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mozna sypac polcalc na wierzch bo kolega na pszenice sypnął ten polcalc i mowi ze teraz jest ok tez mu ktos tak polecił zrobic . tylko tego polcalu nie zaleca sie mieszac z innymi nawozami z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

ale krede dopiero po zbiorach ma się rozumieć. Nie wiem czy inwestować w tą ziemie i prsykać od grzyba czy poprostu dać drugą dawkę nawozu i czekać na zbiory ?

Kredę możesz stosować pogłównie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam serdecznie na jesień wysiałem pszenzyto palermo. Wcześniej był jeczmien ozimy. Zboże dostało nawóz pod korzeń oraz pierwszą dawkę saletry. Ostatnio zaczęły się robić takie żółte plamy postanowiłem dać odżywkę mocznik oraz siarczan magnezu. Nic nie pomaga. Moje pytanie czy da się to jakoś uratować i czym to jest spowodowane.

 

Witam u mnie to samo tylko że jednym pasem również palermo. Przedplon pszenica  żadnych przebarwień nie było pierwsza dawka azotu na początku kwietnia myśle ze trzeba czekać ciepłych dni ... nic innego nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Ja również mam taki problem z Palermo że robi się łaciate
W Rotondo na jednym kawałku tylko trochę a Palermo coś głupieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

U mnie tez tak sie zrobiło na 2 polach. 1 kupione w zeszłym roku i nie poszło wapno tylko obornik i na nowej dzierzawie. Te płace sie robią z powodu niskiego pH przerabiałem to kiedyś na swoim polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Skracać kiedy są takie niskie temp ? Chcę dać taka mieszaninę : wirtuoz + modus + CCC  kolanko jest 1 cm nad wezłem krzewienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

2 kolanka w pszenżycie? u mnie jednego na niektórych działkach nie mogę znaleźć...

 

zobacz później do mojej galerii jak mod zdjęcia zaakceptuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Wszystko zależy od regionu i lokalnych warunków i tyle. U niektórych dwa kolanka, u niektórych jeszcze krzewienie, chociaż obstawiam raczej, że najmarniej to już strzelanie w źdźbło, tak jak u mnie dopiero się zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Co może być przyczyną żółknięcia dolnych liści klasa V górki VI  bardziej zółknie. Od lewej wąski pasek borowika dalej tomko , czy przyczyną może być brak magnezu.( w badaniach na wiosnę 2016 był średni poziom)

post-205836-0-88045500-1492362977_thumb.jpg

post-205836-0-22539100-1492362983_thumb.jpg

post-205836-0-51404500-1492362988_thumb.jpg

post-205836-0-55921100-1492362992_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Brak azotu, brak magnezu, niskie pH które może spowodować po prostu blokadę składników dla rośliny, brak jakiegoś mikroelementu... Powodów takiego żółknięcia może być sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj