Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Zależy jaka presja chwastów i zboże w jakiej fazie, ja miałem jechać wczoraj lancetem ale czekam na trochę pogody bo nadają minus w nocy w moim rejonie przez kilka dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

prosze o pomoc, do oprysku herbicydem jest ok 3 ha pszenzyta ( brak zabiegu na jesieni). Ktorys rok z kolei mialem problem ze stoklosa, jak zaradzic?

 w zeszlym sezonie oprysk Huzarem Activ 387OD (tego samego dnia, ta sama dawka oprysk pszenzyta i pszenicy), w pszenicy ok, czysto, miejscowe przepuszczenie miotły (małe), w pszenzycie czysto poza stokłosą, wyraznie widoczna w łanie i niestety w zbozu w magazynie. Czym pryskac? Wiem z wlasnego doswiadczenia ze stoklose zalatwia Attribut, ale czy zwalczy wszystkie chwasty? jesli nie to z czym go mieszac, w jakich dawkach? moze dwa opryski herbicydowe? jakimi srodkami? w pelnych dawkach?

 

jeśli chcesz zastosować ten Attribut to dorzuć do niego np.Sekator w dawce 0,15l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pryskalem lancetem w poniedziałek wszystkie ozime udało mi soe w jeden dzień temp była idealna ok 18 stopni w nocy powyżej 5 utrzymuje się teraz także myślę że to był idealny moment.

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

tomek Z058 a jakbym chcial mieszac Attribut z Sekatorem to Attribut w pelnej dawce? (60g/ha) czy obnizyc? niedawno zaczalem gospodarzyc na swoja reke dlatego jeszcze nie wiem jak mieszac ŚOR ze soba, do tej pry oprysk jednym srodkiem, efekty jak pisalem (stoklosa i na polu i w magazynie), jakie sa zasady ustalania dawek? Tabele co z czym mieszac mozna znalezc ale gdzie znalezc tabele z "dawkami" przy mieszaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Czy warto zastosować jeszcze teraz esta kizeryt na pszenżyto czy już za późno?

 

Ja  siałem  tydzień   temu  i już widzę  zaczyna działać....  w nocy   po rozsianiu  padało  i ładnie  się rozpuścił. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Jaki środek możecie polecić na chwasty dwuliścienne w pszenżycie gdzie są już dwa kolanka? Niestety pogoda nie rozpieszcza z warunkami do oprysku.

 

a co masz za chwaściory?Jeśli nie masz przytulii wal najtaniej czyli GRANSTAR,HELM STAR ,HELM TRIBI jak mi tak przychodziło to zawsze tym psikałem

Co jest z pszezytem jak jest placami zolte glownie na gorszej ziemi stanowisko po kuku na kiszonke pryskane maistrem power. Cos mi sie wydaje ze to wina tego maistra bo buraki tez dziwnie rosly a nawet nie rosly rok temu.

 

I u mnie na jednej działce po kukurydzy pojawiają się takie place, ph 5,7 fosfor i potas wysoki, magnez średni a jednak place są....

Panowie mam podobny problem co do oprysku pszenzyta od chwastów i miotły NIE robiłem oprysku na jesieni

W sklepie polecono mi

mieszanke 2l Tolurex 500sc +0.5l gold 450ec

chisel 75wg

huzar activ

lancet plus

wiadomo ze cena ma znaczenie wiec chciałbym zrobic to w miare tanio ale nie zeby pozniej robic poprawki co do lanceta to sasiadowi w tamtym roku troche przepusciło miotły a sam mam z chiselem niemiłe wspomnienia bo było sporo miotły i była robiona poprawka

Co sadzicie o tej miesznce albo co innego byscie polecali ??

Najbardziej zalezy mi na skutecznym zwalczeniu miotły zbozowej, chabru, przytyulni, i innych chwastów ale najbardziej zalezy mi na tych wymienionych

ja bym brał pierwszą mieszaninę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrze na prognozy do  25.04 nadaja ok10 w dzien w nocy przymrozki czyli nie ma mowy o wjechaniu z herbicydem potem nie będzie juz za późno ?

Kupiłem axial komlet pak na 2ha wypróbowaćniby ma długo okres stosowania do BBCH32 czyli 2 kolanka ale zobaczymy co będzię 

W tym wypadku cherbicyd bedziesie nakladal z T1 i 2 dawka N który zabieg najpierw ja myślę tak :

2 dawka N po świetach bedę szukał okna pogodowego aby  tylko rosliny byly suche 

fungi

herbicyd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0

Szymi40 w jakiej dawce na ha sypales ten kizeryt i czy rośliny muszą być suche podczas rozsypywania? jaki efekt zauważyłeś po rozsypaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Gorzej ze skracaniem bedzie bo czesc przy tej pogodzie bedzie przestrzelone u mnie bo pszenzyto lepiej od pszenicy sadzi w gore a nawozenie takie ze skracac trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Rośliny nie muszą być suche -  wysiałem  120 kg/ ha.  Brakło  mi ze  30 m.  przejazdu  i już widać -tam gdzie posypane rośliny nabierają  b. zielonego koloru, tak że jestem  zadowolony  z działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Gorzej ze skracaniem bedzie bo czesc przy tej pogodzie bedzie przestrzelone u mnie bo pszenzyto lepiej od pszenicy sadzi w gore a nawozenie takie ze skracac trzeba.

 

właśnie z tego powodu pojechałem ze skracaniem a fungi odłożyłem aż się ociepli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego @soltys48 ok chyba zdecyduje sie na mieszanke tolurexa i golda ale powiedz mi bo pewnie wiesz sprzedajacy radził 2l tolurexu i 0.5l golda a ja czytałem etykiety w necie i pisze ze tolurex po ruszeniu pełnej wegetacji wiosna dajemy 3l a wczesna wiosna na zamarznieta glebe 2l tak samo z goldem doczytałem ze maxymalnie mozna podac 1,25l na ha

I teraz czy wystarczy te 2l tolurexu na ha czy wiecej radzicie dolac ?? Pytam bo nie chce popalic pszenzyta jak w tamtym roku maoj sasiad zrobił z pszenica bo eksperymentował

Jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

wszystko zależy w jakiej ma fazie......

kilka lat temu miałem okazje na usłudze pryskać mieszaniną Protugan 500sc+mustang 306se coś ok 10 maja pszenżyto tuż przed kłoszeniem i co??Chwasty wyczyszczone na zero.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

No własnie u nas jeszcze nikt nie pryskał mało kto dał druga dawke N a o co mowa o skracaniu i fungi chodz w moich regionach mało kto stosuje

Ja mam borowika sianego pod koniec wrzesnia wiec chyba jeszcze mozna poczekac jakby pogoda była ładna to juz dawno bym opryskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Tez mam borowika i w poniedziałek poszedł lancet, teraz się zastanawiam czy jechać z drugą dawka rsm czy witaminka że skracaniem bo kolanko się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

tomek Z058 a jakbym chcial mieszac Attribut z Sekatorem to Attribut w pelnej dawce? (60g/ha) czy obnizyc? niedawno zaczalem gospodarzyc na swoja reke dlatego jeszcze nie wiem jak mieszac ŚOR ze soba, do tej pry oprysk jednym srodkiem, efekty jak pisalem (stoklosa i na polu i w magazynie), jakie sa zasady ustalania dawek? Tabele co z czym mieszac mozna znalezc ale gdzie znalezc tabele z "dawkami" przy mieszaniu?

 

nic nie kombinuj i nie zaniżaj dawki Attributa tylko daj 60g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Ile dni po herbicydzie mogę wjechać z kristalonem? Pszenżyto pryskanie huzarem i po 10 dniach od oprysku  wygląda placami blado. 

Edytowano przez pawlored

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w pszenżycie przeprowadzić następujące zabiegi -poprawa herbicydem ,-T1 ,-skracanie ,-mikro i -drugą dawka N , jak to podzielić ewentualnie co połączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

T1, skracanie i mikro możesz połączyć. Kolejność to zależy w jakiej fazie zboże i kiedy 1 dawka N? W czym? W czym druga?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj