Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radziowlkp    3

Panowie mam takie pytanie czy można mieszać moddus start z siarczanem magnezu plonvitem opty i tytanitem  ze starym moddusem można ale w tym nowym jest inna formulacja i czy to nie przeszkadza w mieszaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroRedziny    6

Czyli dałbym 0.3l Moddusa + 1l CCC, a myślę dorzucić jeszcze do tego jakieś fungi, do wyboru mam Tilt Turbo albo Artea, które lepsze i czy mogę dać to w jednym oprysku?

Edytowano przez AgroRedziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

Panowie pilna prośba w jakiej fazie jest to pszenżyto i czymoge go prysnąć lintur 70wg.

attachicon.gifIMG_20170406_170741.jpg

attachicon.gifIMG_20170406_170841.jpg

attachicon.gifIMG_20170406_170856.jpg

attachicon.gifIMG_20170406_170820.jpg

Prosze o pomoc :-)

Witam wszystkich serdecznie jestem nowy na forum ale od jakiegoś czasu śledze różne tematy głównie o uprawie zbóż.

Mam pewien problem więc prosze was o pomoc,tak jak kolega Rolnikt25 mam pszenżyto w tej samej fazie i mam zakupiony środek lintur 70wg i nie wiem czy moge w tej fazie pryskać czy nie zapóźno i jakie mogą być skutki opryskania.Bardzo proszę o porade bo małe mam doświadczenie z opryskami.Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Ja mam zamiar wjechać z nim w Rotondo razem z axial 50 jak tylko pogoda pozwoli

Jeśli zboże będzie za dużo to co może go przypalić czy co jak minimalnie przekroczy się terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

Witam wszystkich serdecznie jestem nowy na forum ale od jakiegoś czasu śledze różne tematy głównie o uprawie zbóż.

Mam pewien problem więc prosze was o pomoc,tak jak kolega Rolnikt25 mam pszenżyto w tej samej fazie i mam zakupiony środek lintur 70wg i nie wiem czy moge w tej fazie pryskać czy nie zapóźno i jakie mogą być skutki opryskania.Bardzo proszę o porade bo małe mam doświadczenie z opryskami.Pozdro :-)

 

lintur do kończ krzewienia rozetnij rośline jeśli pierwsze kolanko jeszcze nie oderwało się to śmiało można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

lintur do kończ krzewienia rozetnij rośline jeśli pierwsze kolanko jeszcze nie oderwało się to śmiało można

Nie bardzo wiem jakto ma wyglądać jak mógłbyś sam ocenić wstawiam fotki niżej

 

post-215915-0-21987800-1491589229_thumb.jpg

post-215915-0-26909100-1491589287_thumb.jpg

post-215915-0-72153600-1491589418_thumb.jpg

post-215915-0-62429500-1491589596_thumb.jpg

Może się wydawać że głupie pytania zadaje ale dopiero się ucze rolnictwa a niestety nie ma mi kto przekazać tej wiedzy rolniczej za każdą porade bardzo serdecznie dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

.
Musisz rozciąć największe źdźbło przez środek i zobaczyć czy widać już pierwsze kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

.

Musisz rozciąć największe źdźbło przez środek i zobaczyć czy widać już pierwsze kolanko

Rozciołem wzdłuż największe źdzbło i nie widać tamżadnego kolanka. A co może się stać jak się opryska zapóźno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Do Leon18@ powiem ci taką ciekawostkę, pryskałem pszenżyta i pszenice na jesieni no ale niestety wiosną poprawkę musiałem zrobić. Uwierz pryskałem właśnie Linturem około 15 maja i nic ze zbożem się nie stało, więc jedź śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0

Panowie chciałem sypać drugą dawkę azotu ale nie mam jeszcze opryskanych chwastów gdyż na jesieni nie pryskalem, czekać z drugą dawka az opryskam czy nie czekać i ruszać dzis z saletrą? dodam że mam lancet i musi być przez 5 dni w nocy minimum 5 stopni a na to sie przez kolejny tydzien nie zapowiada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Syp saletrę, bo pszenżyto zacznie ci odrzucać pędy i będziesz miał gorszy plon. Z Lancetem istotnie nie ma co się śpieszyć, na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Jaka musi być minimalna temperatura żeby opryskac linturem + axial 50

Dziś w nocy dadaja tylko 3 ale jutro w dzień 13 a z niedzieli na poniedziałek w nocy 8-9 i w poniedziałek 15 potem znów ma coś padać i chłodniej w dzień? Oryskac czy czekać jeszcze aż się poprawi pogoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Czołem Chłopy :D

 

Jeśli dawałem późno (25 marzec) I dawkę N- 80 kg/ha (saletra amonowa), to kiedy siać II dawkę N? Normalnie podczas strzelania w żdzbło czy poczekać z tydzień?

Myślę dać 200 kg saletry, bo na mocznik juz chyba za późno? Pola w większości po łubinie wąskolistnym. Zboża dokrzewione 5 kwietnia CCC (ok 600 g/ha), mikro, mocznik i siarczan. Szału z obsada nie ma. Meloman i Borowik. Siane 15 pażdziernika.

Na dodatek jeszcze nie zwalczałem chwastów.

Ach.... tej wiosny straszna kumulacja roboty się zrobiła ;[

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

Do Leon18@ powiem ci taką ciekawostkę, pryskałem pszenżyta i pszenice na jesieni no ale niestety wiosną poprawkę musiałem zrobić. Uwierz pryskałem właśnie Linturem około 15 maja i nic ze zbożem się nie stało, więc jedź śmiało.

A w jakiej fazie miałeś to zboże. Widziałeś fotki w jakiej jest moje?

Mówisz że moge pryskać a jaką dawke dać? Jak pogoda pozwoli to w poniedziałek bym pryskał.Ogólnie dzięki za zainteresowanie i każdą rade.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0

A czy ta saletra 34% jeszcze działa czy już może jej nie być w ziemi jeżeli sypałem 11 marca w dużej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Mam wrażenie że co chwilę czytam te same pytania. :P

Pierwsze skracanie jak pierwsze kolanko się pokaże około 1cm nad węzłem krzewienia. Nie pytaj o datę bo u każdego jest kiedy indziej. Niektórzy już dawno poskracali a u mnie np. pierwsze kolanko jeszcze w ogóle się nie pokazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Czołem Chłopy :D

 

Jeśli dawałem późno (25 marzec) I dawkę N- 80 kg/ha (saletra amonowa), to kiedy siać II dawkę N? Normalnie podczas strzelania w żdzbło czy poczekać z tydzień?

Myślę dać 200 kg saletry, bo na mocznik juz chyba za późno? Pola w większości po łubinie wąskolistnym. Zboża dokrzewione 5 kwietnia CCC (ok 600 g/ha), mikro, mocznik i siarczan. Szału z obsada nie ma. Meloman i Borowik. Siane 15 pażdziernika.

Na dodatek jeszcze nie zwalczałem chwastów.

Ach.... tej wiosny straszna kumulacja roboty się zrobiła ;[

 

rok temu jechałem z moczniiem 18.04. Po łubinie dobre stanowisko, przy takim nawożeniu skracasz? 

 

podpowiedzcie mi koledzy przy jakich wartościach kg N/ha skracacie zboża? Wiem że nie ma konkretnej odpowiedzi ale da mi to do myślenia, u mnie przy 110kg N stoi bez skracania, myśle podać teraz 120-130 kg N łącznie, ale juz troche sie cykam że sie wyłoży. Jeszcze niskie Twingo może da rade, ale Tomko chyba trzeba usztywnić, jak myslicie? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Przecież napisał 120 N.

Ja osobiście dawałem w zeszłym roku 140N łącznie, licząc także nawożenie przedsiewne polifoską i dolistne. W pogłównym doglebowym poszło 120N. Co prawda mówię o życie, które jest sporo wyższe od pszenżyta i skracałem tylko raz, na 1 kolanko samym CCC i stało, miejscami tylko się lekko pochylając a plon to 5 ton średnio a na najmocniejszym ale najmniejszym kawałku około 7t.

 

Tak więc jak widzisz wiele zależy od samej uprawy ale wydaje mi się, że przy twoich 120N można zapobiegawczo prysnąć właśnie samym CCC i też będzie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj