Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#4601 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 17:29

Pszenżyto ozime i jare

W moim Fredro też rośnie sporo żyta... A zaznaczam, że przedplonem był owies.

Edytowany przez KlimekPL, 04 czerwiec 2016 - 17:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 19:35
  •  

#4602 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 17:51

Pszenżyto ozime i jare

w moim Fredro C1 też jest troszkę żyta

#4603 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 19:00

Pszenżyto ozime i jare Samosiewy zyta, ja w swoim wszedlem i nozyczkami poucinalem 5ha obskoczone w 2h

Edytowany przez d4rek, 04 czerwiec 2016 - 19:02.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4604 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 19:10

Pszenżyto ozime i jare

To co to iść z nożyczkami i ciąć to żyto . Nie widzi mi się to bardzo a problemy ze sprzedażą też . A mam 3 ha . 

#4605 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 19:15

Pszenżyto ozime i jare Jak za rok bedziesz siac nim to dopiero zobaczysz ile bedzie zyta, a w tym cene obetna - Twoja sprawa

#4606 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 19:39

Pszenżyto ozime i jare

No to ide z nożyczkami jak mają w tym roku mi cene obciąć . A planuje w tym roku wymienić materiał siewny . 

#4607 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 08:20

Pszenżyto ozime i jare

Dlaczego tak ? a nie tak jak ja napisałem 0,8 Tebu+ 0,8 Topsin ?

Zaproponowane proporcje pochodzą z wielkiego testu fungicydów. 

Twoje tez powinny być odpowiednie.

#4608 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 09:02

Pszenżyto ozime i jare

Pojawił się problem ze skrzypionką. Mimo oprysku Bi 58 Nowy cześć larw zostało. Wiem, że to środek systemiczny ale od oprysku minęło już 10 dni. Te larwy jeszcze padną? Jak długo dimetoat utrzymuje się w roślinie? 

Brak białych plam mimo żerowania wskazuje na to, że larwy cały czas padają, a te co są widoczne to młode, dobrze myślę?

Edytowany przez MartineZ, 05 czerwiec 2016 - 09:28.

#4609 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 05 czerwiec 2016 - 11:35

Pszenżyto ozime i jare

Kamilo1888, jakie gleby masz do dyspozycji??

Od III a - V miejscami :) głownie teraz to mam IIIb-IVb  

Jaki problem może być ze sprzedażą pszenżyta na pasze jeśli w nim są rośliny żyta . Nie wiem dlaczego w kwalifikowanym ziarnie były ziarna żyta chyba to żyto bo jest szare i troche wyższe jak pszenżyto choć mam zmieszane dwie odmiany grenado a drugiej nie znam bo brałem od sąsiada . 

w kazdym kwalifikacie moze sie trafić obecność inny nasion , co do żyta to tak jak koledzy mówią jesli zasiejesz ten sam materiał jeszcze bardziej sie rozdwoi ponieważ pszenżyto to połączenie żyta i pszenicy i  jak juz zaczynają sie pojawiać nasiona żyta to zalecam zmienic materiał na świeży u mnie dopiero w 3 roku cośsie trafi moze z 5 sztuk na hektar i zmieniam co 3 rok :) 

Pojawił się problem ze skrzypionką. Mimo oprysku Bi 58 Nowy cześć larw zostało. Wiem, że to środek systemiczny ale od oprysku minęło już 10 dni. Te larwy jeszcze padną? Jak długo dimetoat utrzymuje się w roślinie? 

Brak białych plam mimo żerowania wskazuje na to, że larwy cały czas padają, a te co są widoczne to młode, dobrze myślę?

Bi 58 ma napisane 21 dni ale jesli masz duzy nalot to skrzypionkę nawet fastac przeleć jesli widzisz że juz nie daje rady Bi 58 . , ja robiłem dwa zabiegi , Fastac poszedł na pierwszy oblot skrzypionki i 2-3 tyg później Bi 58 i jak narazie czysto :) 

#4610 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:01

Pszenżyto ozime i jare

Czas karencji 21 dni a nie działania... Dimetoat w takich tem ze 4 dni. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4611 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:03

Pszenżyto ozime i jare

w tym roku ceny na pszenżyto będą bardzo niskie więc po kwitnieniu zastosuję tylko propokanazol w dawce 100g substancji czynnej na ha ?? czy wystarczy na chwilę obecną brak presji chorób mono iż nie robiłem w t1

#4612 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 14:29

Pszenżyto ozime i jare

Problem w tym, że muszę czekać bo Borowik własnie kwitnie, a z każdym dniem jest wyższy i ciężko będzie wjechać.

#4613 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 05 czerwiec 2016 - 15:26

Pszenżyto ozime i jare

Od III a - V miejscami :) głownie teraz to mam IIIb-IVb  

w kazdym kwalifikacie moze sie trafić obecność inny nasion , co do żyta to tak jak koledzy mówią jesli zasiejesz ten sam materiał jeszcze bardziej sie rozdwoi ponieważ pszenżyto to połączenie żyta i pszenicy i  jak juz zaczynają sie pojawiać nasiona żyta to zalecam zmienic materiał na świeży u mnie dopiero w 3 roku cośsie trafi moze z 5 sztuk na hektar i zmieniam co 3 rok :)

W 3  roku  5  sztuk  na  hektar? u mnie  w  3  roku  to już  jest ze 30%  żyta , 5  sztuk  to  z  jednego  ziarenka  wychodzi 

Jest go  coraz  więcej  bo zyto  wcześniej  zaczyna  wegatację  i  się  bardziej krzewi , to że  to połączenie  zyta  i pszenicy, nie  ma  tu żadnego  znaczenia 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#4614 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 17:35

Pszenżyto ozime i jare

No dobra wszedłem dzisiaj i po obcinałem troche tego żyta i pytanie czy to nie będzie jakość odrastać że potem na zniwa to będzie zielone a pszenżyto suche . 

#4615 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 18:23

Pszenżyto ozime i jare

Nawet jeśli to chyba nie zaszkodzi. Ziarno przynajmniej będziesz miał czyste a reszta wyleci z tyłu tak czy siak.

#4616 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 21:24

Pszenżyto ozime i jare

W 3  roku  5  sztuk  na  hektar? u mnie  w  3  roku  to już  jest ze 30%  żyta , 5  sztuk  to  z  jednego  ziarenka  wychodzi 

Jest go  coraz  więcej  bo zyto  wcześniej  zaczyna  wegatację  i  się  bardziej krzewi , to że  to połączenie  zyta  i pszenicy, nie  ma  tu żadnego  znaczenia 

zalezy skąd sie bierze :) mi ściagają z Kieleckiej centrali nasiennej i nie narzekam odział mają w Opatowie i unich jestem stałym bywalcem , w Sandomierzu znajomi narzekali bo duzo było obcych zbóż i kijowo to wygladało , moim zdaniem ma duze znaczenie ponieważ to jest genetyka taka i brać sie muszą z czegoś :D ale no najwazniejsze że mieszanki nie mam :) macie jakieś mozeodmiany pszenżyta na IV klasy plenne w granicy 8-10 ton ? ,miałem Fredro i Borwo a w tym roku chce wziąć coś nowego jeszcze :) 

#4617 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 20:50

Pszenżyto ozime i jare

Rozmawiałem dziś ze znajomą z Procamu o zastosowaniu mieszanki na T3 Tebu i Topsinu , stwierdziła że na ten zabieg jest to slabe połączenie i nie wystarczające , koszt takiego zabiegu to około 100 zł/ha, doradziła mi abym zastosował jeden środek tebukonazol + prochloraz   w postaci środka Tenore ( Zafir 1L ) koszt jaki mi zaproponowała to 75 zł/ha i do tego odżywkę wysoko potasową  ProHorti  , dodatkowo wytestujemy nowy azot w płynie koszt na ha 88 zł opinni o nim nie ma bo to nowość niby gwarantuje rewelacyjne plony , podziele działkę i zobaczę jak to bedzie wyglądac :) 

#4618 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 07 czerwiec 2016 - 21:26

Pszenżyto ozime i jare

No niby tak bo Tebukonazol jest tu i tu, a prochloraz troszku lepszy niż tiofanat metylowy. Sam azot 88 zł/ha ? :o

#4619 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 czerwiec 2016 - 21:48

Pszenżyto ozime i jare

Rozmawiałem dziś ze znajomą z Procamu o zastosowaniu mieszanki na T3 Tebu i Topsinu , stwierdziła że na ten zabieg jest to slabe połączenie i nie wystarczające , koszt takiego zabiegu to około 100 zł/ha, doradziła mi abym zastosował jeden środek tebukonazol + prochloraz   w postaci środka Tenore ( Zafir 1L ) koszt jaki mi zaproponowała to 75 zł/ha i do tego odżywkę wysoko potasową  ProHorti  , dodatkowo wytestujemy nowy azot w płynie koszt na ha 88 zł opinni o nim nie ma bo to nowość niby gwarantuje rewelacyjne plony , podziele działkę i zobaczę jak to bedzie wyglądac :)

Widać dobry handlowiec ;)

3 zbieg w pszenżycie to już perwersja, a nawet jeżeli to zwykły tebukonazol za 50zł robi rewelacyjną robotę, tym bardziej przy takiej aurze.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4620 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 08:49

Pszenżyto ozime i jare

Jak zapewnia rewelacyjne plony to biorę całego tira. Bullshit jakiś...