Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Matey    895

eh i tak źle i tak niedobrze, u Was pokrzewione pięknie to presja chorób będzie, u mnie po 3 listki pszenżyto puściło i nie wiem czy sama saletra na start starczy czy dokrzewiać to ccc


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

dasz dobrą dawkę saletry i obserwuj jak się będzie zachowywało CCC nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Po mojemu to  CCC nic nie  da  w  temperaturach  jakie  są i  będą  przez  najbliższe  dni 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że trafiają się rolnicy którzy dodają do CCC adiuwant i wtedy substancja wnika nawet przy 5 stopniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

wrzuce na dzień dobry 200kg saletry i zobaczymy jak wyskoczy

 

Co do skracania, ja dwa lata temu robiłem eksperyment przy 130kg N i 1l ccc+0,3 moddus praktycznie zdbla nie skrócił, no może o 3 cm, bo zostawilem pasek od miedzy. Dwa miesiące dumaliśmy i jedyne co mi wpadło do głowy to temperatury, jak stosowałem moddusa było dość zimno i to jest chyba przyczyna że srodek nie zadziałał


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Moddus  i pochodne  - nie  tyle  skraca  , co usztywnia  źdźbło .CCC  skraca 

Temperatura  tez  ważna  dla  obu,  powinno być  tak  z 15  stopni 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Dla CCC 8 stopni najlepiej jednak powyżej 10 Ale im wyższa temperatura tym silniejsze działanie środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Po mojemu to  CCC nic nie  da  w  temperaturach  jakie  są i  będą  przez  najbliższe  dni 

teraz jesne,że nie ale po 15 może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

eh i tak źle i tak niedobrze, u Was pokrzewione pięknie to presja chorób będzie, u mnie po 3 listki pszenżyto puściło i nie wiem czy sama saletra na start starczy czy dokrzewiać to ccc

 

Tak samo jak u mnie, późno siane słabo rozkrzewione. Mogę siać saletrę po 12 marca bo wtedy będę w domu , tylko czy nie będzie  za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

W lubelskim nawet nikt nie myśli żeby nawóz siać ... Mokro strasznie... gleba rozmarzła to całe gumiaki wchodza od tak a jak się już uda wyjść to woda tam napływa ... rzeka płynie przez nasza miejscowość to w ciągu 2 dni przybyło prawie metr wody ... na polu już coraz mniej wody jest ale zaraz jak sie roztopiło to masakra jakaś pół do 3/4 pola w wodzie... teraz zeszło tak na max 30/40 % jak uda się ruszyć po 15 to będzie cud... a zboża niezaciekawie rozkrzewione ale wszystko śpi jeszcze dzis na dodatek spadło śnieku po kostki... tak samo z łąkach wody w każdym dołeczku człowiek idzie i trawa sie zapada... my na razie czekamy...


najbliższe dni nie wskazują na to żeby u nas wegetacja ruszyła z resztą widać to po roslinach...


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Zboża wymęczone po zimie bo brak śniegu było, część pól mam przy domu to widzę że wegetacja ruszyła i co dzień bardziej się zieleni ,oprysk udało się jesienią zrobić więc do ewentualnej poprawki dwuliścienne mam czas jednak ok 10-15 byłby gwałt siać saletrę tylko już by musiało nie padać a zapowiadają obfite opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lubelskim nawet nikt nie myśli żeby nawóz siać ... Mokro strasznie... gleba rozmarzła to całe gumiaki wchodza od tak a jak się już uda wyjść to woda tam napływa ... rzeka płynie przez nasza miejscowość to w ciągu 2 dni przybyło prawie metr wody ... na polu już coraz mniej wody jest ale zaraz jak sie roztopiło to masakra jakaś pół do 3/4 pola w wodzie... teraz zeszło tak na max 30/40 % jak uda się ruszyć po 15 to będzie cud... a zboża niezaciekawie rozkrzewione ale wszystko śpi jeszcze dzis na dodatek spadło śnieku po kostki... tak samo z łąkach wody w każdym dołeczku człowiek idzie i trawa sie zapada... my na razie czekamy...

najbliższe dni nie wskazują na to żeby u nas wegetacja ruszyła z resztą widać to po roslinach...

 

U mnie podobnie na polach po dołkach i na łąkach stoi wszędzie woda ,poziom rzeki też się podniósł i wylała i na dodatek w piątek wieczorem śniegu dopadało kilka centymetrów i do tej pory leży jak pogoda dopisze to najwczesniej za  2 tygodnie w pole wszyscy wyruszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

U mnie to samo woda wszędzie, a mam jeszcze orac sporo, bo jak na jesieni zaczęlo padać, tak już nie dalo się wjechać w pole. Do twgo co dzien pada albo deszcz, albo snieg. Nie ma szans, żeby szybko się ogarnąć z wiosenna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

z jednej strony dobrze z drugiej źle... U nas jak tak będzie to zapowiada się dobry rok bo już od kilku lat tak nie było... tam gdzie u mnie kukurydza ma być to prawie całe pole w wodzie było wiec raczej roslinom czy zbożom czy okopowym itp. nie będzie wody brakowało :D na co czekało się od dawna :D jesliby nawet w maju zbyt mało deszczu bedzie ( obby nie ) to nie bedzie takich skutków jak w 2016... jest dobrze trzeba czekać aż rozmarznie i korzystać z rannych przymrozków żeby rozsiać nawóz :D


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Twierdzisz,że w miejscach gdzie teraz stoi woda później rośliną nie zabraknie wilgoci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ja już po niedzieli będę próbował rozpocząć siew pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

w sumie może i tak może i nie... ziemie sa lekkie i łatwo woda może pójsc szybko w pizdu... ale to się okaże...


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wg mnie takie zastoiska wody nawet w miejscu gdzie mają dopiero przyjść rośliny są samym złem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

po której niedzieli???

chyba,że w doniczce ;)

chyba chciał napisać po palmowej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

chyba chciał napisać po palmowej niedzieli

Jeżeli to pszenica przewódkowa i jeżeli można wjechać w pole to co w tym dziwnego że chce siać pszenice teraz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja planuje w tym tygodniu pojechać RSM na pszenżyto ozime, ie wiem tylko czy pole zdąży obeschnąć bo narazie mokro.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj