Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#4521 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 maj 2016 - 11:59

Pszenżyto ozime i jare czym najtaniej zwalczyć chwastnicę w pszenźycie jarym? mam Apyros, nie ma co prawda rejestracji , ale w pszenicy ma. Co sądzicie? Jeśli juź to 13 g? Jest w fazie siewek

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 16:12
  •  

#4522 Share pawlored

pawlored

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 maj 2016 - 13:20

Pszenżyto ozime i jare

Witam! Czy można zastosować Moddus w dawce 0,2l/ha na pszenżyto jare w fazie pierwszego kolanka? 

#4523 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 18 maj 2016 - 14:39

Pszenżyto ozime i jare

Witam! Czy można zastosować Moddus w dawce 0,2l/ha na pszenżyto jare w fazie pierwszego kolanka? 

tak mozesz dać nawet 0,3 L + 1L CCC i bedziesz miał bardzo dobrze skróconą jesli rosliny bd dobrze odżywione i pogoda będzie dobra :) 

pierwsza dawka to 250kg saletrosanu, 2 - 200kg saletry, raczej nie jest to kwestia przymrozków.

ziemia faktycznie jest słabsza na tym pszenżycie ale tam gdzie poszło grubiej saletry wyglada zdecydowanie lepiej.

na 3 dawke w tej fazie to tak do 150 kg saletry mozesz walnąć ale to zbytnio oprócz MTZ białka i glutenu nic nie wskura :) jesli była słaba od początku to juz zbyt późno aby to gonić w duzy plon 

czy mogę zastosować mondatak w pszenżycie ozimym na liść flagowy? jak tak to w jakiej dawce?

mondatak to bardziej na T1 a nie na T2 ,  jesli chcesz tanio to nawet samym Duettem Ultra lub Soprano 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#4524 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 18 maj 2016 - 15:38

Pszenżyto ozime i jare

Koledzy, jakie środki stosujecie w pszenżycie jarym na chwasty? Pytam, bo pierwszy raz posiałem pszenżyto jare w tym roku i nie bardzo wiem czym to potraktować. Dodam, że zasiałem je po wyoranym pszenżycie ozimym (było słabe) które to było pryskane na jesieni Husarem.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#4525 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 maj 2016 - 16:15

Pszenżyto ozime i jare

Koledzy mam pewne pytanie, do kiedy powinno się wykłosić pszenżyto ozime ? Ja mam pszenżyto ozime, odmiana Warius, 06.05 było pryskane Antywylegacz płynny 675SL i dzisiaj jak oglądałem to jeszcze się nie kłosi i nie wiem czy jest to spowodowane tym, że był zastosowany antywylegacz ? Jak pryskałem to tak jak jest według zastosowania czyli pomiędzy 1 a 2 kolankiem. Jest w ogóle taka możliwość że może się nie wykłosić ?

#4526 Share Yankess

Yankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 maj 2016 - 17:19

Pszenżyto ozime i jare

Witam serdecznie, panowie doradźcie, pszenżyto wykłosiło się już w 80% i muszę zwalczyć chabra bławatka. Jechać czy poczekać aż się wykłosi do końca, nie będę stresował zbytnio roślin ? jaki środek polecacie na chabra ? Legato plus niestety się nie spisało jesienią, a gdzie nie zdążyłem i pryskałem wiosną Lancetem plus chabra ani śladu ;)

Edytowany przez Yankess, 18 maj 2016 - 17:20.

#4527 Share pawlored

pawlored

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 maj 2016 - 19:50

Pszenżyto ozime i jare

Gdzie się znajduje pierwsze kolanko na 0cm czy na 0,8cm w skali na zdjęciu? 1 kolanko (1).jpg

#4528 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 18 maj 2016 - 19:59

Pszenżyto ozime i jare

Witam serdecznie, panowie doradźcie, pszenżyto wykłosiło się już w 80% i muszę zwalczyć chabra bławatka. Jechać czy poczekać aż się wykłosi do końca, nie będę stresował zbytnio roślin ? jaki środek polecacie na chabra ? Legato plus niestety się nie spisało jesienią, a gdzie nie zdążyłem i pryskałem wiosną Lancetem plus chabra ani śladu ;)

Helm Tribi kosi 100%

#4529 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 18 maj 2016 - 20:47

Pszenżyto ozime i jare

Koledzy mam pewne pytanie, do kiedy powinno się wykłosić pszenżyto ozime ? Ja mam pszenżyto ozime, odmiana Warius, 06.05 było pryskane Antywylegacz płynny 675SL i dzisiaj jak oglądałem to jeszcze się nie kłosi i nie wiem czy jest to spowodowane tym, że był zastosowany antywylegacz ? Jak pryskałem to tak jak jest według zastosowania czyli pomiędzy 1 a 2 kolankiem. Jest w ogóle taka możliwość że może się nie wykłosić ?

Wykłosi się wykłosi pszenżyto kłosi się później niż żyto także spokojnie. 

Gdzie się znajduje pierwsze kolanko na 0cm czy na 0,8cm w skali na zdjęciu? attachicon.gif1 kolanko (1).jpg

Kolego kolanko mierzymy od węzła krzewienia, także kolanko jest już ponad jeden albo i nawet dwa centymetry nad węzłem krzewienia. 

Edytowany przez macio9554, 18 maj 2016 - 20:48.

#4530 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 maj 2016 - 20:52

Pszenżyto ozime i jare

mateusz1151010 - to pszenżyto to pewnie odmiana Wiarus, a nie Warius, a tak poza tym to 6. maja podejrzewam, że była już późniejsza faza niż 1-2 kolanko, ale mniejsza z tym. Myślę, że spokojnie się wykłosi, jak chcesz sprawdzić to przetnij jakieś źdźbło i zajrzyj do środka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4531 Share pawlored

pawlored

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:09

Pszenżyto ozime i jare

Kolego macio9554 czy oby na pewno masz rację? Czy ktoś mógłby jeszcze to potwierdzić? Znalazłem taką stronkę http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/zalecenia-jak-zapobiegac-wyleganiu-zboz,49868.html

#4532 Share rolnik31

rolnik31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:21

Pszenżyto ozime i jare

Witam, czy mogę jeszcze zastosować Cerone w pszenżycie ozimym, gdy widać gdzie nie gdzie widać pierwsze ości, czy to nie skróci kłosa ? Kolejne pytanie, chciałbym połączyć (jeżeli się da) ten zabieg skracania z opryskiem fungicydem (Tebukonazol, Spiroksamina, Protiokonazol) jest to środek Soligor, w jakiej dawce mogę je zastosować z sobą, o ile mogę ?

Czy jest sens jeszcze skracania usztywniania tego pszenżyta odmiana Wiarus i Grenado, gdy dostały w czystym składniku 160kg N, dodam że na 1 kolanku poszedł Moddus w dawce 0,3l na hektar.

Dziękuje za wszelką odpowiedź. 

#4533 Share farmerss34

farmerss34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:32

Pszenżyto ozime i jare

kolego , odmiana Wiarus , też mam taką już trzeci sezon  i ono kłosi się najpóżniej  spośród tych co mam jeszcze fredro(już się kłosi) i borwo (faza liścia flagowego)..Wiarus  bardzo podatny na  mączniaka i dziś pryskany  fungi + cerone+odrzywka

#4534 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 maj 2016 - 06:46

Pszenżyto ozime i jare

kolego , odmiana Wiarus , też mam taką już trzeci sezon  i ono kłosi się najpóżniej  spośród tych co mam jeszcze fredro(już się kłosi) i borwo (faza liścia flagowego)..Wiarus  bardzo podatny na  mączniaka i dziś pryskany  fungi + cerone+odrzywka

Na wstępie przepraszam za pomyłkę, faktycznie odmiana Wiarus :) Ja mam ją pierwszy raz, moja wcześniejsza odmiana( której nazwy niestety nie znam) to już by się kłosiła ( wiem bo sąsiad ma ją jeszcze widzę że zaczyna się kłosić ). Jak przeciąłem  na pół to widać ze kłos jest tak na wysokości 2 kolanka.
A jaki fungicyd stosowałeś ? Jak plonuje ta odmiana ?

#4535 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 19 maj 2016 - 09:28

Pszenżyto ozime i jare

Witam  może odezwie się ktoś co ma Aveo ,wiosną u mnie masakra ,rzadkie ,blade ,nie chcące rosnąć ,tylko spokój mój że to nie zaorałem ,z nawozem byłem 4 razy co dwa tygodnie ,dwa opryski siarczan mocznik i dzisiaj poza kilkoma rzadkimi miejscami rewelacja ,zdrowe rośliny gęsty łan ,jedynie bledsze od innych ale taki urok widocznie ma Aveo ,ciekawy jak w żniwa

#4536 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 19 maj 2016 - 10:24

Pszenżyto ozime i jare U mnie Aveo tez z wiosny niezaciekawie. Długo siedziało przy ziemi. Teraz wyglada elegancko lecz tez jest bledsze w porównaniu do innych odmian. Fredro piękne ciemny kolorek, najbardziej podoba mi sie KWS Trisol ładna gęsta odmiana. Zostanie u mnie na dłużej, idealnie sobie radzi z kwasicą co widać w porównaniu do innych odmian. Najgorszy Borowik chowa się przy pozostałych odmianach. Gdzie trochę kwaśno to od razu jest masakrycznie słaby.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#4537 Share janks

janks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 maj 2016 - 10:30

Pszenżyto ozime i jare

Mam problem. Prawdopodobnie przez pomyłkę zasiałem zimowe pszenżyto jako jare (wiosną). Czy jest jakaś szansa, że coś z tego będzie, czy lepiej spróbować zasiać jeszcze jęczmień?

#4538 Share Jakub512

Jakub512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 maj 2016 - 12:06

Pszenżyto ozime i jare

Znajomego kiedyś sprzedający zrobił tak w bambuko, ale zostawił to zboże i nie przesiewał, plon zebrał w wysokości 0 kg. (słownie: zero kilogramów). Zboże nawet nie wykłosiło się, zatrzymało się na krzewieniu.

#4539 Share janks

janks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 maj 2016 - 12:30

Pszenżyto ozime i jare

Sęk w tym, że ja nikogo nie chciałem zrobić w bambuko, bo sam siebie zrobiłem. Pytanie - co teraz robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4540 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 19 maj 2016 - 12:50

Pszenżyto ozime i jare

Mam problem. Prawdopodobnie przez pomyłkę zasiałem zimowe pszenżyto jako jare (wiosną). Czy jest jakaś szansa, że coś z tego będzie, czy lepiej spróbować zasiać jeszcze jęczmień?

Co do pszenżyta to Ci nie doradzę kolega jednego roku zasiał jęczmień ozimy na wiosnę szczęście w nieszczęściu że zasiał go bardzo wcześnie i przyszły jeszcze duże przymrozki to spowodowało że się zjarowizował i wydał przyzwoity plon ale kosił go na końcu jarego jęczmienia już nie ma sensu siać