Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Bartek9191    0

Witam. Chciałbym was się zapytać jakie stosować nawozy na 5 klasie pod zboża ozime mam zasiane 6ha pszenżyta ozimego i nie sypałem pod korzeń i jak najszybciej chciałbym ruszyć z nawozami z siarką magnezem i azotem, byłby to dobry pomysł? Zwykle sypaliśmy w kółko pod każde zboże saletrzak 27 albo mocznik. Jakie składniki muszę sypać pod żyto i pszenżyto ozime i w jakich dawkach oraz na pszenicę jarą. Jakieś nawozy polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a o fosforze i potasie słyszałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Dajesz oborniki? Jeśli tak to od ilu lat? Jak chcesz dopasować nawozy do gleby to polecam pobrać próbki ziemi i dać do analizy u mnie bodajże 8zł od próbki brali. Na tym wyjdzie ile azotu ile fosforu... Czy nie jest zakwaszona i wgl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01karol1    0

równie ważnymi składnikami jest fosfor i potas . ja stosuje polifoske 6 lub ultre 8 przedsiewnie w dawce ok 250kg/ha w zależności od zasobności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Panowie jak myślicie pszenżyto Rotondo przy nawożeniu 120kgN i 26kgS ustoji bez skracania do żniw
Borowik przy 60kgN i 13kgS i żyto przy 34kgN
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku na pierwszą dawkę bedę siał saletrosan 30 w dawce 250kg/ha zobaczymy jak się sprawdzi nigdy jeszcze go nie stosowałem 

ma ktoś jakies doświadczenia z tym nawozem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Ja w tym roku na pierwszą dawkę bedę siał saletrosan 30 w dawce 250kg/ha zobaczymy jak się sprawdzi nigdy jeszcze go nie stosowałem

ma ktoś jakies doświadczenia z tym nawozem ?

Na jaką odmiane i dlaczego tyle masz słabo rozkrzewione.

Ja na Rodonto na I dawke dam saletrosan 26 200kg/ha na II dawke saletre amonową 200kg/ha tylko nie wiem czy się nie położy a na Borowik tylko jedną dawke saletrosan 26 100kg/ha i saletra amonowa 100kg/ha razem 200kg/ha terz nie wiem czy ustoi bo to wysoka odmiana.

Po ile masz ten saletrosan 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Kiedyś miałem Pawo i przy dwukrotnym podaniu saletry w ilości 200kg/ha ustało, a to dosyć podatna odmiana na wyleganie. Przy takim nawożeniu jak napisał Rolnikt25 powinno spokojnie wytrzymać w pionie o ile pogoda nas nie zaskoczy i nie było "przesadnie" dużo wysiane materiału siewnego.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Na jaką odmiane i dlaczego tyle masz słabo rozkrzewione.

Ja na Rodonto na I dawke dam saletrosan 26 200kg/ha na II dawke saletre amonową 200kg/ha tylko nie wiem czy się nie położy a na Borowik tylko jedną dawke saletrosan 26 100kg/ha i saletra amonowa 100kg/ha razem 200kg/ha terz nie wiem czy ustoi bo to wysoka odmiana.

Po ile masz ten saletrosan 30?

Ewentualnie 1l ccc (około 13 zł) i prawdopodobieństwo wylegnięcia spada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Regulatorów wzrostu nigdy nie stosowałem.
Rodonto odmiana niska to może ustoi aż ale Borowik to wysokością jak żyto może być różnie przy 60kgN i 13kgS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tak mowicie ale co to jest to 60kg N na pszenzyto zawsze kazdy daje duzo wiecej z tego co czytam i słysze.

A po 2 to jakiego plony mozna sie spodziewac przy nawozeniu 60kg N przy odmianie borowik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Tak mowicie ale co to jest to 60kg N na pszenzyto zawsze kazdy daje duzo wiecej z tego co czytam i słysze.

A po 2 to jakiego plony mozna sie spodziewac przy nawozeniu 60kg N przy odmianie borowik ?

Pierwszy raz mam Borowika nie wiem ille sypie ile dawać nawozu wie tylko że jest wysokie i boje się że sie położy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

No na serio, co to jest 60kg N/ha? To już lepiej dać te 120kg N/ha i raz porządnie skrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc330    167

dokładnie 120kg/N to moim zdaniem minimum żeby się w miarę dobrego polonu spodziewać :) ale jak dasz 60kg/N to ziemia to z pewnością przyjmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Borowik 300kg saletry w 2 dawkach + oprysk mocznikiem 10% - spokojnie stoi, bez fungi odda 5t. Slome ktos kupi bo bedzie od groma. Jezeli wieksze nawozenie wskazane skracanie ze wzgledu na ilosc slomy i jak kombajnista qr... Sadzi ze ostatni rok u mnie kosi jak nie skroce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Teraz pod korzeń było dane 200kg /ha polifoski 6 no i co tam zostało z tamtego roku w ziemi Ale tego nie liczę to jak myślicie w jaki plon celowac przy 100-120N odmiana Borowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Mysle ze okolo 5 ton może troche wiecej ale to zalezy od ph ziemi czy bedziesz pryskal odzywkami i czy obornik dajesz.a w szczegolnisci zalezy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Obornika w tym roku nie było ph myślę że jest ok Ale nie było badane
Pryskane będzie prawdopodobnie siarczanem magnezu
A co proponujejecie na chwasty i miotle zbożowa i chaber może też na owies głuchy jaki środek polecacie chciałbym załatwić to jednym opryskiem żeby się nie rozdrabniac
Na jesieni nie było niczym pryskane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj