Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

tractor560    3

opryskalem wczoraj pszenzyto po poludniu ok godziny 14-15 ... dzis rano wystapil lekki przymrozek temp. byla -1 o 5 rano ... czy ten oprysk podziala czy poszlo na marne wszystko ?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego zależy jakim środkiem pryskał ,jeden środek bardzo czuły i nawet mowy nie ma aby było koło zera inne radzą sobie ,wszystko pisze na etykiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

opryskalem wczoraj pszenzyto po poludniu ok godziny 14-15 ... dzis rano wystapil lekki przymrozek temp. byla -1 o 5 rano ... czy ten oprysk podziala czy poszlo na marne wszystko ?

 

czym??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

mam taki problem z pszenżytem, co to może być? po zniwach było wapno weglanowe 4t. przedsiewnie obornik i 250 kg polifoski 6.ponizej zdj.

post-57586-0-15076800-1477671202_thumb.jpg

post-57586-0-68212700-1477671209_thumb.jpg

post-57586-0-69337000-1477671214_thumb.jpg

Edytowano przez BartekSzulc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

moze i magnez ale siew tez zbyt gleboki 2-2.5 cm tyle nie glebiej
siarczan magnezu w formie oprysku mozesz tez dodac mikro


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie wina niedoboru gdyż ziarniak pobiera do 3 listka substancje z ziarna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Czy wam też coś podgryza młode listki pszenżyta? U mnie to co wzeszło widać, ze jest przez coś obgryzane, szczególnie to na glinach. Co to może być? Dziś pójdę w nocy zobaczyć, bo w ciągu dnia nic nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To nie wina niedoboru gdyż ziarniak pobiera do 3 listka substancje z ziarna :)

Co  ty pierdzielisz? 

 

cytat

Rozwój zbóż zaczyna się od momentu wysiewu ziarna do gleby. Do skiełkowania ziarno potrzebuje tylko dwóch czynników - wilgoci i odpowiedniej temperatury; składniki pokarmowe ma zmagazynowane wewnątrz i nie pobiera ich z gleby. Trwa to do momentu wytworzenia korzonka i pędu, które zapewniają pobieranie wody i składników pokarmowych z gleby (korzonek) oraz światła i dwutlenku węgla z atmosfery (pęd nadziemny). Dlatego im lepszej jakości ziarno zostanie wysiane i im lepsze warunki glebowe stworzone będą do skiełkowania, tym lepsze będą wschody. Dopiero po całkowitym wyczerpaniu zapasów z ziarna młoda roślina zaczyna w pełni samodzielne życie. Od tej chwili rośnie coraz intensywniej, tworząc pęd główny i pierwsze 3 liście. Po wytworzeniu trzeciego liścia roślina zbożowa wchodzi w drugi ważny okres życia - krzewienie, czyli początek swego rozmnażania.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może załatwił je przymrozek? U mnie w miejscach gdzie wschody się opóźniły i wyszły dopiero po deszczach też lekko zżółkły. Te co powschodziły wcześniej intensywnie zielone.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem wiem :) sprawdzałem czujność użytkowników :D jeden szybko zareagował na głupotę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Tez u was żeruje Łakoś Garbatek?

 

jak to pierwszy raz przeczytalem to myslałem ,ze se ktos jaja robi-taka smieszna nazwa :):D ,ale faktycznie taki zwierz jest i małao tego u mnie tez zeruje. Wczoraj wracalem pozno do domu i wszedłem na pole i rzeczywiscie zauwazylem takie dziwne stworzenie podobne do stonogi bardzo szybko uciekające w ziemie,odswierzylem temat i niestety to on :wacko: 

pytanie co z nim teraz zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

mam taki problem z pszenżytem, co to może być? po zniwach było wapno weglanowe 4t. przedsiewnie obornik i 250 kg polifoski 6.ponizej zdj.

 

Ewidentnie za gleboki siew, odkop kilka roslinek i zobacz jak gleboko jest ziarniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam głęboki siew niema tu nic do rzeczy kto po wapnowaniu daje obornik i fosfor robi duży błąd  azot fosfor najwcześniej po wapnowaniu na wcześną wiosne ale może się myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dasz wapno prosto na obornik czy odwrotnie, to rzeczywiście nic dobrego nie wyniknie. Jednak gdy wapno przemieszasz z ziemię, a na to dasz dopiero obornik to karygodnego błędu nie zrobisz. Ja zrobiłem odwrotnie. Po skasowaniu łąki dałem obornik, a przed siewem pszenżyta z wyką, dałem jeszcze wapno. Rośliny ciemne i bujnie rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

BartekS. odkop ładnie kilka żółtych roślinek i zobacz czy robak nie podgryza.

Druga sprawa jak kwaśna ziemia, brak magnezu,  to też takie efekty.

Przy bardzo głębokim siewie też na początku troszkę szpilki żółte zwłaszcza jak zimno i dłuugo wychodzi, u mnie sporadycznie to znalazłem drugi rozwijający się liść pod ziemią wszystko żółte idzie tak jakoś bokiem i nie wiem czy wyjdzie ta roślinka.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj