Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

kuba55    501

ja w tym roku miałem moderato i zgadzam sie z pawlem , ale plon ładny z ha 4,5 t


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

w tym roku mielismy grenado i moderato sialismy 200kg/ha i moderato na 4klasie 6ton z ha ;) ;) także uraqtowalo ono mi plony a grenado moze 4tony i na lepszej ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja sieje Fidelio od paru lat i mi sie sprawdza,na V klasie 5 do 6 ton zalezy od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na jednym polu pszenżyto zaczeło mi przepadać(znikać) ponoć u kilku innych osób we wsi tez nie wiem co mam zrobić czym opryskać. Doradzicie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Albo klimat albo gleba (jeśli nie szkodniki). Napisz więcej szczegółów dot. wymienionych możliwych przyczyn.


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Usycha. Pole to urzutkuje od roku i pewnie ziemia jest zakwaszona ale co mozna poradzić na to teraz?. Da sie zastosowac jakiś oprysk żeby przestalo usychać??. Szkodniki raczej odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

powiem Ci szczerze, że nie mam pojęcia jakich mikro- i makroelementów może brakować. Niech lepsi agrotechnicy się wypowiedzą, być może jakieś uderzeniowe dawki w.w. uratowałyby jeszcze plantację.


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Skoro masz te ziemie od roku to ja bym postawił na to ze jakieś grzyba mogą w ziemi być które powodują takie zjawisko, a co wcześniej na tym polu było??


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja stawiam raczej na brak wapna w glebie.Opryskaj to wapnem w płynie ale daj 3x wieksza dawke niz na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

ponoć bardzo dobre i szybko działające jest wapno granulowane z Timac Agro -- PHYSIOMAX 975 daję się go po 700kg na ha najgorsze jest to że kosztuje ok 1000 zł za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ze starszym tez myślimy że to może być brak wapna. Ale może być to tez jakiś grzyb wcześniej na polu był jęczmień z owsem ale jęczmienia prawie nie było.

Nie słyszalem o wapnie w plynie to jest do roślin czy jak??? Na opakowaniu pisze wapno w płynie czy jest jakaś nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Czym najlepiej teraz odchwaścić pszenżyto i jęczmień(miotła, chaber, rumian) jeżeli zechcę zasiać po żniwach poplon (gorczyca)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

koledzy mam problema z pszenżytem. tzn w tym roku pierwszy raz testowałem oprysk tolurexem jak tylko dało sie wjechac. I problem w tym ze miotły i innych chwastów nie widac ale gorczyca pola została i jest jeej sporo, a ona jest srednio wrażliwa na tolurex ;) I nie iwem czysobie odpuscic i zostawic czy pryskac drugi raz jakims mustangiem czy cus w minimalnej dwace, ale troche mi sie nei chce znowu latac :)

 

 

A druga sprawa jakich antywylegaczy używacie do pszenicy, pszenzyta ozimego i jeczmienia jarego.

 

Wyczytałem cos o regulator 620SL że niby można nim leciec jeczmien w fazie 2-4 lisci to by pasowało razem z herbicydem :) Według ulotki pszenice nim mozna pryskac od fazy krzewienia do strzelanai w zdzbło. Czy ktos tym pryskał kiedykolwiek ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaflos    0

My stosujemy Antywylegacz płynny 675 sl (CCC) + Moddus

Mieszamy w jednym zabiegu w dawkach 1l + 0,2l / ha. Pierwszy zabieg wykonaliśmy w pszenicy na 1 kolanko. Drugi damy na 2 kolanko w tej samej proporcji lub na liścia flagowego samym Moddusem w dawce 0,3l.

Z kolei w jęczmieniu jarym zastosujemy prawdopodobnie 1 zabieg. Się zobaczy...

Dałbym samego Moddusa ale 200 zł za litr mnie przeraża.

 

Jest jeszcze etefon (np. Cerone 480 SL). Sosuje się go w jęczmieniu jarym od fazy drugiego węzła źdźbłowego

(kolanka) do początku pojawienia się pierwszych ości. Dawka 0,75l/ha,

w pszenżycie ozimym od fazy pierwszego węzła źdźbłowego (kolanka) do początku pokazania się liścia flagowego. Dawka 1 l/ha. A w pszenicy od fazy pierwszego węzła źdźbłowego (kolanka) do początku pokazania się

liścia flagowego. Dawka 0,75l/ha.

 

Kombinacji jest wiele. Jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

własnie mnie najbardziej ciekawi ten regulator 620sl bo można by pryskac jeczmien razem z herbicydem w jednym przejezdzie i to samo w pszenicy ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    13

wg mnie to szkodniki glebowe. sprawdz w miejscach zanikania czy ziemnia nie jest miękka, jak jest to podryły i woda nie podsiąka i zboże zamiera. też tak miałem w pszenicy ładna, zachwile zamarła, a dalej ładna, stanąłem na pięcie i zapadłem się po kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

300 kg PHYSIOMAX zmieni już sytuacje tak robiłem na pszenicach jeśli to wina PH ( napewno nie zaszkodzi ) tylko na suche rośliny


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Moim zdaniem to brakuje przede wszystkim magnezu i mikroelementów. Jakiś ekolist mógłby szybko pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj