Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5387 odpowiedzi na ten temat

#3921 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 10:46

Pszenżyto ozime i jare

Wapno już działa zatem w tym roku z tego co piszesz jak pogoda dopisze to spokojnie 5 ton z ha będziesz miał Odczyn się ustabilizował na wyższym ph no i składniki mineralne zawarte w glebie z form niedostępnych dla roślin przechodzą w formu dostępne To jest tz efekt domina możesz tylko więcej wsypać azotu bo mało

Edytowany przez icek1, 06 grudzień 2015 - 10:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 14:13
  •  

#3922 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 06 grudzień 2015 - 20:14

Pszenżyto ozime i jare

Pryskacie jeszcze zboża?Pogoda pozwala to bym prysnoł.

#3923 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:26

Pszenżyto ozime i jare

Koledzy, z przykrością ale dziś zlikwidowałem 1 ha rzepaku i chcę to przesiać pszenżytem jarym Dublet.

Poradzie kiedy siać czy mogę już dziś czy teraz to poczekać do lutego??/

Dodam iz posiałem już Dubleta ok 05 listopada i pola się ładnie zielenią, faza szpilki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3924 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:46

Pszenżyto ozime i jare

W lutym też dobrze tylko jak zawsze chodzi o pogode jak masz okazje wjechać tyeraz to ja bym siał.W tym roku siłem w lutym i było lepsze od sianego w marcu ale pogoda była inna teraz zasiałem w połowie listopada myśląc że będzie jeszcze lepiej.Mi się wydaje że siane w grudniu powinno być idealnie trafione przy takiej pogodzie.Tym bardiej że masz 1ha.

#3925 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 19:11

Pszenżyto ozime i jare

spróbuje w tym tygodniu posiać, wjadę bez problemu, pole dziś zwapnowałem, zaoram i siejemy, zobaczymy co z tego wyjdzie....

#3926 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 19:13

Pszenżyto ozime i jare

Sianie w lutym zależy od tego gdzie i co się sieje. W ubiegłym roku sąsiadowi przymrozki wymroziły trochę owsa, który siał 8 marca. Ja siałem kilka dni później i owe przymrozki mój owies przetrwał pod ziemią.

Siew po orce tylko w odleżaną lub wałowaną glebę.

Edytowany przez a1fe26c2, 08 grudzień 2015 - 19:20.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#3927 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 14:26

Pszenżyto ozime i jare

Pryskaliście wasze pszenżyta na mszyce? Bo zastanawiam się czy nie wykonać zabiegu ze względu na pogodę....

#3928 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 18:30

Pszenżyto ozime i jare

A ja się zastanawiam nad moim dubletem sianym w listopadzie bo już szpilki są i to spore a pogoda jak narazie nie zapowiada zimy i niewiem czy powinno być tak dalej czy to nie zaszkodzi dalszemu rozwojowi,siane dosyć głęboko.Ale zobaczymy

#3929 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 18:51

Pszenżyto ozime i jare

ja pryskałem

#3930 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 10:43

Pszenżyto ozime i jare

Przy obecnej temperaturze warto zastosować jeszcze Bi58? Zaznaczam, że nie było wcześniej pryskane. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3931 Share misio3p

misio3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 22:39

Pszenżyto ozime i jare

Koledzy pszenżyto ozime pryskane Legato 600 plus w dawce 1,35 i 1,5 l/ha. Po 14 i 10 dniach brak objawów działania środka na chwastach. Środek nie zadziałał i już nie zadziała?

Poczekaj do wiosny, a środek zadziała. W minionym sezonie pojechałem opryskiwaczem dwa razy po tej samej ścieżce, bo nie było widać efektów odchwaszczania. Efekt? Tak wstrzymało mi przez cały marzec zboże, że zastanawiałem się nad likwidacją tego fragmentu pola, na szczęście jakoś się wylizało. Także spokojnie czekaj do wiosny, i ewentualnie wtedy działaj... Puma czy axial mają rejestrację aż do flagowego ;)

Ja bym już perytroidem nie pryskał.

Edytowany przez misio3p, 11 grudzień 2015 - 22:41.

24 VII 2008r. - 24 VII 2016r. - osiem lat na AgroFoto ;)

#3932 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:36

Pszenżyto ozime i jare

Przy obecnej temperaturze warto zastosować jeszcze Bi58? Zaznaczam, że nie było wcześniej pryskane. 

Bi 58 działa przy temperaturze  około 15 stopni , wiec odpada , w tej temperaturze tylko petryody które działają w temp bliskiej 0 stopni :) jesli masz nalot to atakuj jakiś środkiem z cypermetryną np :) , jesli nie ma to nie ma sensu mszyca przylatuje jak jest w nocy ciepło i w dzien także a dokładniej temperatura 10-12/5 stopni  wiec jedynie obserwuj :) Bi 58 zostaw na wiosne  

#3933 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 09:51

Pszenżyto ozime i jare

Dzięki chłopaki za odpowiedź.

Edytowany przez MartineZ, 13 grudzień 2015 - 09:51.

#3934 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 20:51

Pszenżyto ozime i jare

witam panowie zamierzam zakupic nawoz na przenzyto ozime. tylko nie wiem jaki bedzie lepszy mam wybor miedzy saletrzakiem mocznikiem i saletra ktory wybrac ? dodam tylko ze przenzyto bylo siane pod koniec wrzesnia i siane w ilosci okolo 240-250 kg na ha przedsiewnie bylo dane 100 kg polifoski tytan i na niektorych kawalkach obornik. prosze pomoc w wyborze nawozu.

#3935 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2015 - 21:55

Pszenżyto ozime i jare

Witam byłem dziś obejrzeć stan przenżyta na polach na jednym polu siałem je 2 października a na drugim 10 października na tym drugim polu zauważyłem że jest bardzo dużo chwiastów i oto moje pytanie czy w tym roku mogę jeszcze wykonać oprysk na chwasty czy czekać do wiosny . 

#3936 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 09:51

Pszenżyto ozime i jare

witam panowie zamierzam zakupic nawoz na przenzyto ozime. tylko nie wiem jaki bedzie lepszy mam wybor miedzy saletrzakiem mocznikiem i saletra ktory wybrac ? dodam tylko ze przenzyto bylo siane pod koniec wrzesnia i siane w ilosci okolo 240-250 kg na ha przedsiewnie bylo dane 100 kg polifoski tytan i na niektorych kawalkach obornik. prosze pomoc w wyborze nawozu.

przy takiej ilości wysianego materiału pewnie masz łąke na pole w związku z tym pierwsza dawka nie może być zbyt duża. Ale może warto zacząć od tego jaki chcesz osiągnąć plon, co to za klasa ziemi, czy planujesz ochrone fungicydową oraz jakie jest ph. Po podaniu tych info można ułożyć jakieś nawożenie azotowe. Polifoski za dużo też nie dałeś? Jaki przedplon co ile lat dajesz obornik? Jak wygląda ogólnie plantacja? Robiłeś może badanie gleby?

Witam byłem dziś obejrzeć stan przenżyta na polach na jednym polu siałem je 2 października a na drugim 10 października na tym drugim polu zauważyłem że jest bardzo dużo chwiastów i oto moje pytanie czy w tym roku mogę jeszcze wykonać oprysk na chwasty czy czekać do wiosny . 

Z jakiego jesteś regionu Polski? jakie panują obecnie temperatury i jakie są prognozy na najbliższy czas? Osobiście nie robiłem nigdy tak późno zabiegów herbicydowych ale warunki są dość sprzyjające panują wysokie temperatury jeżeli taka pogoda utrzyma się przez najbliższy czas myśle że można by było się pokusić o zabieg lentipurem, W jakiej fazie są chwasty oraz zboże nie wiem w sumie czy już nie za późno na zabieg lentipurem w Twoim przypadku ponieważ zaleca się go raczej we wczesnych stadiach rozwojowych.

#3937 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2015 - 10:53

Pszenżyto ozime i jare

Mieszkam w wielkopolsce okolice piły chwasty są w fazie dwóch liści a zboże ma 4-5 listków , w nocy nie ma być przymrozków no i nie ma podać podobno .

#3938 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 grudzień 2015 - 18:54

Pszenżyto ozime i jare

też jestem powiedzmy z okolic Piły i zabiegi wykonywałem w ostatni piątek listopada i już efekty widać

osobiście proponowałbym spróbować wykonać zabieg

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3939 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 19:02

Pszenżyto ozime i jare

Też bym jeszcze wypatrywał dnia bez deszczu i pryskał jak masz miotłę to 2 litry Tolurexu i dla pewności dodać coś na dobitkę dwuliściennych bo Tolurex też bierze sporo dwuliściennych a co zapowiadają  zimę  w kilkanaście dni nie zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3940 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 20:42

Pszenżyto ozime i jare

Mieszkam w wielkopolsce okolice piły chwasty są w fazie dwóch liści a zboże ma 4-5 listków , w nocy nie ma być przymrozków no i nie ma podać podobno .

Skoro tak to tak jak koledzy piszą możesz popryskać lentipurem czy którymś z zamienników. Nie wiem czy bym dorzucał coś do tego zabiegu niby temperatury pozwalaja na zastosowanie chociażby dff ale ale takie temperatury są teraz za tydzien moze sie sporo ochłodzic a w takich warunkach dff nie bedzie działał w przeciwnienstwie do lentipuru. Zwalcz miotłe lentipurem a reszte zwalczysz sobie na wiosne. Po za tym zabieg w tym terminie to nie ukrywajmy ryzyko i nie wiem czy jest sens pchać się w kompleksowe zwalczanie chwastów.