Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Art    1

Co to może być- przypalenie po oprysku czy coś innego? Dziś zauważyłem a oprysk był w piątek w południe 0,75 wirtuoz + 0,2 moddus+ 1l ccc+ OSD mineral+ adiuwant

 

wirtuoz + modus może taki efekt spowodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Dzięki :) w sumie to by się zgadzało bo tylko to jedno pole pryskałem moddus+ wirtuoz na inne szedł topsin+tilt+moddusi tam tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tak miałem po RSM. Ale już się unormowało... tzn wróciło do ciemnozielonego koloru. Nie za późno na stosowanie jakiegoś regulatora zwrostu w pszenżycie? Nigdy tego nie robiłem i mam pewne obawy kiedy to zrobić. Odmiana Twingo po rzepaku.

 

Medax ma długi okres stosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Do kolegów co mają Aveo ,u mnie widać że się zbiera poza górką ,robi się mocne grube szerokie liście wygląda zdrowo jednak kolor nadal blady i dla sąsiadów wygląda jak bym nie dał nawozu ,już więcej nie chciałbym siać nawozu bo przy tym rośnięciu nie ma mowy o skracaniu bardzo nierówne ,dostało ponad 300 kg saletry oprysk siarczanem mocznikiem jeszcze raz myślę poprawić też jest u was bledsze od innych gatunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

U mnie też Aveo(drugoroczne) tak średnio wygląda, no ale zobaczymy za jakiś czas.

 

Co myślicie o Active Optimal Zboża/Rzepak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Jak ccc dziala na system korzeniowy w pszenzycie bo znalazlem informacje ze korzenie skraca tylko w życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

on ma nie skrócic korzeni tylko wlasnie jeszcze bardziej je wzmocnić i spowodowac ich przyrost :)

mam nadzieję że 2l/ha CCC nie było przesadą i będzie tak jak napisałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Kiedyś kumpel mówił że jego doradca tłumaczył mu że aby doszło do skrócenia korzeni to trzeba by było podać 3 litry czystego CCC, nie środka tylko czystej substancji aktywnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Przyrost wzmacnia medax i modus po ccc trzeba się liczyć z krótszym korzeniem o ile to nie wiem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Co mogę dodać jeszcze do modusa? Na razie nie chce pryskać na grzyba, bo jest czyściutko, ale muszę opryskać modusem, bo boje się że Rotondo, które bardzo się krzewi nie ustoi. Dodać mocznik i siarczan magnezu? Jakieś mikroelementy? W jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym spytać czy to jakaś choroba grzybowa czy co może się dziać z tym pszenżytem? Póki co pryskane było tylko ccc i siarczanem magnezu 5kg/ha. Może jakieś odżywki dobre zastosować ?

post-184370-0-59561500-1461166545_thumb.jpg

post-184370-0-80189500-1461166576_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Wyglada na brak potasu, 2x plonvit kali, siarczanu magnezu 7-wodny 5% wiec 10kg na 200l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dlaczego jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć

 

Bo w Cerone jest etefon który przyspiesza starzenie się roślin dlatego moim zdaniem lepszy jest Medax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Dokładnie tak jak mówi @staszek131415 czytałem ostatnio artykuł w którym było napisane że zboża potraktowane Cerone plonowały 300-400 kg mniej z hektara. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Czy pryskać modusem w dawce 0,25l/ha pomimo porannych niskich temperatur? Boje się, że zamiast skrócić narobię bałagany. Niestety kolanka uciekają. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam ;) pilnie potrzebuje pomocy. Czy można teraz opryskać pszenżyto ozime na chwasty ? Chwastoxem turbo. Czy juz za późno jest faza 1 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj