Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5380 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 16:11

Pszenżyto ozime i jare warto dac ccc na borwo i mikado gdy jest juz drugie kolanko oraz mieszanke modusa i ccc na fredro gdy 3 jest cm nad 2 kolankiem?

Edytowany przez przemol87, 27 kwiecień 2015 - 18:47.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 08:23
  •  

#3242 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 18:46

Pszenżyto ozime i jare

Panowie zastanawiam się co dać na zboża jare (mieszanka pszenicy z jęczmieniem) na pierwszą dawke saletre czy coś innego co polecacie,jesienią dałem ok. 25 ton pomiotu kkurzego ?? Jakie odżywki polecacie na mieszanke jeczmienia i pszenicy ? Bo się tak zastanawiam czy niedać takiej mikstury przeliczajac na ha:
1. Mocznik 10kg
2. Siarczan M. 10kg
Do tego mikrovity z intermagu:
3. Miedz 2l
4. Mangan 2l
5. Cynk 2l
6. Molibden 1l
7. Maxbor 2 l
8. Wapnovit 3l. już na jednym polu widze przebarwienia i potem zostają place niewiem dlaczego. Dodać coś jeszcze albo może są lepsze innych firm mikroelementy ?? Plon w jaki celuje to 5-6 ton

Jak wyglądają cenowo mikrovity intermagu?

#3243 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 27 kwiecień 2015 - 20:37

Pszenżyto ozime i jare

Wielkie dzięki za tak obszerne wyjaśnienie i jeszcze jedno pytanie co dać na pierwszą i drugą dawke w w/w mieszance saletre czy coś innego i w jakiej fazie sypać?

zasada nawozenia jest taka że : dajesz Pierwszą dawkę azotu saletry to drugą dawkę dajesz za 4 tyg też saletre  a mocznik wiadomo trzeba 1-2 tyg wczesniej , faza na drugą dawkę do najlpesza to strzelanie w źbło wiec jak jest faza strzelanie w źbło/pierwsze kolanko to wal saletre z 200 kg  a jesli chcesz dać mocznik to 2 tyg wczesniej czyli koniec krzewienia .  

witam

Zamierzam dożywić pszenżyto i pszenice ozime. W jakim dawkach dać mocznik, siarczan magnezu-siedmiowodny i kristalon zielony na ha by pomóc a nie zaszkodzić. Używam 300l cieczy na 1 ha. Faza strzelania w źdźbło.  

daj z 15-20 kg Mocznika + 15 Siarczan magnezu i 5 kg kristalonu 

Jak wyglądają cenowo mikrovity intermagu?

cena wynosi od 9-15 zł /1L 

warto dac ccc na borwo i mikado gdy jest juz drugie kolanko oraz mieszanke modusa i ccc na fredro gdy 3 jest cm nad 2 kolankiem?

z tego co czytałem na tym forum to na Borwo nie zaleca sie CCC tylko sam moddus bo jest i tak krótkosłomiaste  , sens jest zawsze zastosuj 0,3L a fredro to tutaj przegapiłeś bo ono lubi lezec przy duzym nawozeniu , wiec mozesz spróbować dac terac cos i na flagówkę moze Cerone 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3244 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 21:20

Pszenżyto ozime i jare Tylko czy teraz jak jare mają 3 listki to dawać saletre 1 dawke czy nie bo ojciec już chce siać a ja sam niewiem czy nie za wcześnie ?

#3245 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 22:33

Pszenżyto ozime i jare

z tego co czytałem na tym forum to na Borwo nie zaleca sie CCC tylko sam moddus bo jest i tak krótkosłomiaste , sens jest zawsze zastosuj 0,3L a fredro to tutaj przegapiłeś bo ono lubi lezec przy duzym nawozeniu , wiec mozesz spróbować dac terac cos i na flagówkę moze Cerone

Też mam borwo i się zastanawiam czy skracać. Co da modus w dawce 0,3 l/ha? Nie za mała dawka by usztywnić czy wystarczająca dla tej odmiany?

#3246 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 22:56

Pszenżyto ozime i jare

Tylko czy teraz jak jare mają 3 listki to dawać saletre 1 dawke czy nie bo ojciec już chce siać a ja sam niewiem czy nie za wcześnie ?

pownno się dawać przedsiewnie a potem na flagowy 2 dawkę,  ale siej smiało. ja też jutro sieje jak zdążę przed deszczem bo nie na wszystko azotu dałem przed sianiem 

Edytowany przez luc93, 27 kwiecień 2015 - 22:57.

#3247 Share mid7

mid7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 06:53

Pszenżyto ozime i jare

Mam problem z borowikiem, na całym polu porobiły się żółte końcówki (zdjęcie w mojej galerii) , jeszcze przed opryskiem na grzyba było ok, a po 3 dniach się pogorszyło, 22.04.2015 poszedł tilt 0,8l+ mondatak 0,8l + moddus 0,3l, następnie 25.04 poszła II dawka saletry i wtedy właśnie zobaczyłem te żółte końcówki, co to może być czy jakaś choroba czy może wirus dodam że pszenżyto znajduję się obok jęczmienia ozimego, który w sumie cały czas jest lekko żółty, ogólnie to panuje susza , bardzo dawno nie padał deszcz i co robić czekać na deszcz i zobaczyć czy będzie poprawa czy też poprawić na grzyba innym środkiem ?

#3248 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 07:30

Pszenżyto ozime i jare

Sąsiad   to raczej  wina  suszy -   w  nocy   popadało  to  powinno  się  poprawić.  

#3249 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 kwiecień 2015 - 08:40

Pszenżyto ozime i jare

nie tylko u ciebie ten objaw jest u nas tez tylko że wybiórczo nie na każdej dziłce na pszenicy i pszenżycie. Jeden kolega z forum pisze ze to wirus ale co to faktycznie to nikt nie wie.

#3250 Share hania1978

hania1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 09:07

Pszenżyto ozime i jare

Mnie tez to wygląda na suszę + mocne słońce, które przyszło nagle w zasadzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 12:26

Pszenżyto ozime i jare

Też mam borwo i się zastanawiam czy skracać. Co da modus w dawce 0,3 l/ha? Nie za mała dawka by usztywnić czy wystarczająca dla tej odmiany?

mozna dać 0,4L a nawet i do 0,6 L ale ja dawałem 0,4L w fazie I kolanka i ładnie skróciło , lepiej niz w Fredro :) a dokładnie to po żniwach Ci powiem jak z Borwem bo pierwszy raz tą odmiane wziałem z centrali . 

Tylko czy teraz jak jare mają 3 listki to dawać saletre 1 dawke czy nie bo ojciec już chce siać a ja sam niewiem czy nie za wcześnie ?

na jare powinno sie dawać pod korzeń azot i w fazie strzelania w źbło a nie w flagówkę , bo najwiecej pobiera azotu w strzelanie w źbło i to jest najwiekszy współczynik powodujący wielkość plonu , na flagówkę to mozna odżywkę dolistnie NPK + B + Cu  . a jesli nie dawałes pod korzeń nic azotu no to sypnij bo bodajże od 1-2 lisci roslina dopiero zaczyna pobierać korzeniami dobrze nawóz z ziemi . 

#3252 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 20:41

Pszenżyto ozime i jare

W  jakich  proporcjach  proponujecie    mocznik+ tytanit+siarczan mag.7w.  +kristalon pomarańczowy    na  pszenżyto  zimowe  Fredro.    250 l/wody  na/ha.

#3253 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 29 kwiecień 2015 - 21:11

Pszenżyto ozime i jare

w jakiej fazie najlepiej pryskać od grzyba pszenżyto,, na raz" i jakimi środkami proponujecie ? 

ja dawałem 25 kg magnezu(7w),75 moczniku,2kg miedzi/600l/2ha

Edytowany przez mirek37, 29 kwiecień 2015 - 21:17.

#3254 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 06:00

Pszenżyto ozime i jare

w jakiej fazie to dałeś krzewienie ? bo to 37.5kg na ha mocznika wiec jak teraz i nic sie nie stało to pogratulować ;) a grzyb na raz jak nie masz presji teraz, to flagowy ochronić falconem bądź czymś lepszym

#3255 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 08:00

Pszenżyto ozime i jare

tak w fazie krzewienia,stężenie w normie bo 12,5%

#3256 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 08:00

Pszenżyto ozime i jare

Zasady nawożenia azotem były opisane w "Nowoczesnej Uprawie" nr 2/2011. I jeszcze jeden artykuł opisujący optymalizację nawożenia azotem. :)

Edytowany przez a1fe26c2, 30 kwiecień 2015 - 08:10.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#3257 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 12:07

Pszenżyto ozime i jare

W  jakich  proporcjach  proponujecie    mocznik+ tytanit+siarczan mag.7w.  +kristalon pomarańczowy    na  pszenżyto  zimowe  Fredro.    250 l/wody  na/ha.

12,5 kg-15kg Mocznik + 12,5 kg Siarczan Magnezu + 5 kg Kristalon + 0,4L Tytanit 

#3258 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 18:06

Pszenżyto ozime i jare

ja dałem 25kg na 400l i to za mało faza 1 kolanko, jak minie 10 dni jadę 2 raz i dam zgodnie z norma do 20kg na ha

#3259 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 30 kwiecień 2015 - 19:44

Pszenżyto ozime i jare

Witam.Pryskacie już może jare?Ja się przymierzam na dniach bo siałem po polu ugorowanym trochę.Pryskał będę apyrosem pszenżyto jare.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów