Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:02

Pszenżyto ozime i jare

PONAWIAM PYTANIE

witam posiadam pszenżyto tomko i fredro moje pytanie czy przy nawożeniu 102 N/ha moze się położyć ziemia V klasa. Na pierwszą dawkę azotu poszła saletra 180 kg jutro planuje zasiać II dawkę saletry 120kg tylko nie chcę ani pszesadzić ani pożałować. Dodam że po I dawce pszenżyto wygląda b.ładnie jest ciemne i dobrze rozkrzewione nawet powiem że za gęste.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 23:12
  •  

#3122 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:11

Pszenżyto ozime i jare

Powiem Ci kolego że ja nawożę około 140N na ha na ziemi V i VI klasa i tam gdzie jest od rowu gdzie lepsza ziemia i tam gdzie było gęściej to leży zawsze mimo regulatorów wzrostu.Teraz wziołem CERONE mam nadzieje że pomoże.I proszę o odp powyżej. :rolleyes:

Edytowany przez sybiuszek24, 12 kwiecień 2015 - 19:27.

#3123 Share michaszko

michaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:23

Pszenżyto ozime i jare

Witam co to za chwast w pszenżycie ? Rośnie w takich kupkach jak na zdjęciu. Na jesień pryskane było Trinity 2 litry na hektar. Jest tego trochę i jest znacznie mniejsze od zboża. Innych chwastów zero. Czy ktoś wie co to jest ? Wygląda na jakiś chwast jednoliścienny. 

chwast1.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3124 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:28

Pszenżyto ozime i jare Czy w jednym przejezdzie w pszenzycie ozimym bede mogl zastosowac 0.9l tilt turbo plus 0.8l mirage plus 0.25l moddusa plus 5kg kristalonu zielonego i 10kg siarczanu magnezu? Odmiana moderato pszenzyta.chce uniknac przypalen i zadtanawiam sie nad taka mieszanina

#3125 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:46

Pszenżyto ozime i jare

Pszenzyto fredro-przeplon ziemniaki,pierwsza dawka 170kg satetry, drugą 200kg(w srode) i teraz pytanie czy skracać CCC czy  0,2modus+1l CCC? BBCH 31 IVklasa

Edytowany przez przemol87, 12 kwiecień 2015 - 19:46.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#3126 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:50

Pszenżyto ozime i jare

Daj 0.8 CCC (Stabilan 725) lub 1L 625sl +0,3 moddus przy 140N będzie stało

#3127 Share adadio

adadio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 21:16

Pszenżyto ozime i jare michaszko to prawdopodobnie miotła

#3128 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 21:42

Pszenżyto ozime i jare Co polecacie na miotłe i chwasty ??

#3129 Share michaszko

michaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 21:45

Pszenżyto ozime i jare

Jeżeli to miotła to muszę zrobić poprawkę bo będzie sajgon później. Chyba prysnę Axialem ale to już strasznie drogo wszytko razem wyjdzie. Czy na samą miotłę jakieś tańsze rozwiązanie ?

#3130 Share adadio

adadio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 22:21

Pszenżyto ozime i jare na miotłe portugan wychodz ok 65 zl na ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 13 kwiecień 2015 - 14:33

Pszenżyto ozime i jare

Kamilo1888- czemu do tej mieszanki dodawałeś jeszcze Fastac?

Fastac dawalem zapobiegawczo  aby mi nie zjadły , na jesieni był mały nalot mszyc , ale przymrozki je usuneły z plantacji i oby sie bez integracji srodków , a czytałem że czasem lepiej na wiosne dać i po takiej zimie jak w tym roku mogły sie pochować gdzieś te insekty wiec wole spać spokojnie na kłosa też dostanie dawke od insektór 

Panowie czy na T1 w pszenżycie VIRTUOZ będzie dobry ??

Moge go połączyć z odżywkami i antywylegaczem czy lepiej osobno ??

Po jakim czasie od oprysku odżywkami i antywylegaczem moge pryskać na chwasty ??

Tak bedzie dobry tylko daj zalecaną wyższą dawkę czyli 1,25 L , i możesz łaczyć  bez obaw jedynie ( moddus z manganem nie mieszaj bo nie wolno tak pisze w tabeli z syngenty) . szkoda że Ci sie nie udało spryskać od chwastu ale daj z 5-7 dni miedzy zabiegami 

PONAWIAM PYTANIE

witam posiadam pszenżyto tomko i fredro moje pytanie czy przy nawożeniu 102 N/ha moze się położyć ziemia V klasa. Na pierwszą dawkę azotu poszła saletra 180 kg jutro planuje zasiać II dawkę saletry 120kg tylko nie chcę ani pszesadzić ani pożałować. Dodam że po I dawce pszenżyto wygląda b.ładnie jest ciemne i dobrze rozkrzewione nawet powiem że za gęste.

tanim kosztem 2L CCC czyli koszt jakies 30 zł/ha  i powinno stac przy tak niskim nawożeniu. 

Czy w jednym przejezdzie w pszenzycie ozimym bede mogl zastosowac 0.9l tilt turbo plus 0.8l mirage plus 0.25l moddusa plus 5kg kristalonu zielonego i 10kg siarczanu magnezu? Odmiana moderato pszenzyta.chce uniknac przypalen i zadtanawiam sie nad taka mieszanina

u mnie pryskałem podobnym tylko 15 kg siarczan i 15 mocznik + Stabilan  + fastac i trzyma się dobrze wiec mozesz pryskac bez obaw :)  , jedynie trzeba uważac z mocznikiem i tebukonazolem bo za duzo mocznika powoduje zbyt dużo substancji aktywnych srodka (w tym przypadku tebukonazolu) w młodych lisciach i przypaliło mi rok temu końcówki ale wtedy dałem 25 kg mocznika :) 

Pszenzyto fredro-przeplon ziemniaki,pierwsza dawka 170kg satetry, drugą 200kg(w srode) i teraz pytanie czy skracać CCC czy  0,2modus+1l CCC? BBCH 31 IVklasa

daj tak jak kolega pisał 0,3L moddus + 0,8-1 L CCC 

#3132 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 15:14

Pszenżyto ozime i jare Panowie mam jeszcze problem ponieważ na jednym polu przeoczyłem 1 kolanko i teraz jest na wysokości 1,5 cm w planach było żeby opryskać go antywylegaczem 675 SL jest teraz sens jeszcze pryskać czy sobie odpuścić odmiana fredro na jesieni dane było 25-30ton pomiotu kurzego wiosną poszła jedna dawka saletry amonowej 100 kg czeka jeszcze 120kg i 2 opryski mocznikiem, siarczanem m,rosasol

#3133 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 15:17

Pszenżyto ozime i jare

Fredro lubi się wyłożyć już masz kolano u mnie na glinie kończy się krzewić ? i lada chwila uderzy w górę.

Ja bym dał 1lCCC +0,6L Medaxtop 

#3134 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 15:28

Pszenżyto ozime i jare

Fastac dawalem zapobiegawczo aby mi nie zjadły , na jesieni był mały nalot mszyc , ale przymrozki je usuneły z plantacji i oby sie bez integracji srodków , a czytałem że czasem lepiej na wiosne dać i po takiej zimie jak w tym roku mogły sie pochować gdzieś te insekty wiec wole spać spokojnie na kłosa też dostanie dawke od insektór

Tak bedzie dobry tylko daj zalecaną wyższą dawkę czyli 1,25 L , i możesz łaczyć bez obaw jedynie ( moddus z manganem nie mieszaj bo nie wolno tak pisze w tabeli z syngenty) . szkoda że Ci sie nie udało spryskać od chwastu ale daj z 5-7 dni miedzy zabiegami

tanim kosztem 2L CCC czyli koszt jakies 30 zł/ha i powinno stac przy tak niskim nawożeniu.

u mnie pryskałem podobnym tylko 15 kg siarczan i 15 mocznik + Stabilan + fastac i trzyma się dobrze wiec mozesz pryskac bez obaw :) , jedynie trzeba uważac z mocznikiem i tebukonazolem bo za duzo mocznika powoduje zbyt dużo substancji aktywnych srodka (w tym przypadku tebukonazolu) w młodych lisciach i przypaliło mi rok temu końcówki ale wtedy dałem 25 kg mocznika :)

daj tak jak kolega pisał 0,3L moddus + 0,8-1 L CCC

Troche już późno żeby pryskać na chwasty ale pogoda niedopisywała i niemiałem też za dużo czasu bo w pracy niezły sajgon mam i wielkie dzięki za pomoc :)

Fredro lubi się wyłożyć już masz kolano u mnie na glinie kończy się krzewić ? i lada chwila uderzy w górę.

Ja bym dał 1lCCC +0,6L Medaxtop

Tak u mnie fredro ma już pierwsze kolanko na wysokości 1.5cm na innych kawałkach opryskałem w terminie tylko na 1ha pogoda pokrzyżowała mi plany.

#3135 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 16:44

Pszenżyto ozime i jare

Co proponujecie na T1 na pszenżyto. W środę chcę opryskać od grzyba plus skracanie. Chcę dać 0,3 Moddusa i 0,8l CCC tylko nie wiem co zastosować na T1. W pszenżycie jest dość sporo mączniaka. Co proponujecie?

#3136 Share michaszko

michaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 22:17

Pszenżyto ozime i jare

Witam planuję poprawkę na miotłę w pszenżycie. Pszenżyto dostało już 2 dawkę nawozu oraz oprysk T1 i skracanie. Niestety zauważyłem miotłę przepuszczoną po jesiennym zabiegu. Psznżyto jest w fazie bbch 31. Na poprawkę rozważam pumę w dawce 0,8 litra lub atlantis 12 OD 0,5 litra na hektar. Co będzie lepszą opcją aby nie uszkodzić w tej fazie zboża a zwalczyć miotłę ?

#3137 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 07:40

Pszenżyto ozime i jare

Ponawiam pytanie. Co na T1 w pszenżycie?

#3138 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 14 kwiecień 2015 - 08:20

Pszenżyto ozime i jare

Zastanawia się co to zrobić. Czekam z opryskiem na chwasty aż noce będą cieplejsze ale patrząc na prognozy nie zapowiada się żeby było kilka nocy z temp. +5 stopni, ba nawet przymrozkami jeszcze straszą. Czy ktoś pryskał Lancetem w temp poniżej +5 stopni i zauważył, że nie ma różnicy w działaniu?

#3139 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 09:11

Pszenżyto ozime i jare

Ponawiam pytanie. Co na T1 w pszenżycie?

poczytaj temat od początku i wszystko stanie sie jasne.(ja pryskam bumper super 0,9l + lotus 0,5l)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 09:33

Pszenżyto ozime i jare czy stosując nawożenie 125N mogę zebrać plon 6ton /ha?