Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

karolr2    767

Borowik zasiany 15 września na V i VI klasie 140 kg przy mzt 50g i kiełkowaniu 95% czyli 266 szt /m2. I więcej nie mam zamiaru siać. Zboze ma sie krzewić, a nie walczyć o światło.

 

A zalecają od 300-do 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W integrowanej metodyce ochrony pszenżyta jest tabelka z informacjami o tym w jakim wypadku i o ile zwiększyć lub zmniejszyć obsadę roślin na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja borwo wysiałem po 200 ka na ha w ubiegłym roku po 150 i też było dobrze ale po 200 będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

siejecie sól potasową pod korzeń?

Siałem pod część pszenżyta i pszenicę sól potasową z polidapem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

A zalecają od 300-do 500

 

Wszystko zależy od pogody, potem gleby.

Lepiej rzadziej jak za gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzisiaj kupione kws trisol niby wszędzie piszą że ma takie mega grube ziarno a ma mtz 41g a siłę kiełkowania 81%. Nigdzie nie mogę znaleść jaką zalecają obsadę na 1m2. Ile go wysiać na 1ha myślę żę 180kg powinno być ok. Klasa ziemi 4 i 5 nawożenie poszło 300kg polifoski 6  150kg superfosatu 50kg saletry,i obornika z 60ton. To na 1.5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

U mnie na wsi też panuje takie powiedzenie, że "gęsto siejesz, gęsto zbierasz" :D Tylko jakoś nikt nie zauważył że to się nie sprawdza i rolnicy nadal uprawiają ziemię tak jak ich dziadkowie, tylko że w bardziej zmechanizowany sposób.

U mnie sąsiad sieje 350 kg na ha i nie widze żeby kosił więcej niż ja co sieje 150kg. ale tez mówi że dużo zasiać to dużo się zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Forumowicze pomóżcie, dziś z ojcem się sprzeczałem ze 243kg/ha to jest za dużo na pszenżyto, w zeszłym roku wydaje mi się ze sialiśmy z centrali algoso około 180kg, i tu moje pytanie dobrze czy mniej, ile siejecie przed siewem sypany superofos.


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

180 kg/ha wystarczy... ja też kiedyś się z ojcem sprzeczałem i dopiero od momentu gdy on zasiał gęściej a ja rzadziej i przy takim samym nawożeniu na moim polu był lepszy plon to się przekonał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Wszystko zalezy jaki siewnik rozstaw redlic, dokladnosc wysiewu, termin siewu i sila kielkowania ale, 200kg sam daje borowika i jest ok zobacze bo 1 raz udalo mi siew terminie zasiac czy nie bedzie za gesto bo krzewienie jesienne zauwazylem najwazniejsze w pszenzycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie sąsiad sieje 350 kg na ha i nie widze żeby kosił więcej niż ja co sieje 150kg. ale tez mówi że dużo zasiać to dużo się zbiera

Jak tak uważa to czemu nie posieje 1t na ha? Zbierze 4 razy więcej .

A tak poważnie mówiąc to tylko miłosierdzie Boga i głupota ludzka nie zna granic.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

stosujecie oprysk Trinity w pszenżycie, znajomy ostatnio bardzo zachwalał ale w pobliskim punkcie nie mieli zbyt wielu informacji o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

ja stosowałem ale miotle troche puścił resztę chwastów dał sobie rade , długa jesien osłabia działanie i sucha ziemia :)  ja w tym roku maratonem albo kompletem bd pryskał  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

dziś już z całą pewnością mogę napisać o tegorocznej wydajności Borwa

z 9,39 ha sprzedałem 73320kg+ 2000kg(po odczyszczeniu)poszło do siewu czyli

73320+(+-)2000/9,39=8021,30 kg/ha

Po zaokrągleniu 8t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Możeszcoś więcej powieziec o agrotechnice? Nawożenie, opryski, stanowisko, przedplon, ph, ilość siewu, termin siewu? Też w tym roku posiałem Borwo MTZ 36,5 siła kiełkowania 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

-talerzówka

-wapnowanie(ok 4t/ha)wapnem poprodukcyjnym z zakładów sodowych

-orka

-wysiew nawozu 290-300kg polifoski 4

-agregat

-siew 25 września wyszło 170 kg/ha MTZ i siła kiełkowania nieznana ponieważ był to siew pierwszy rok po centrali

-31 października oprysk na chwasty(Tulurex +glean)

-saletra jeszcze w lutym 180 kg

-na koniec marca 150 kg saletry

-dwa zabiegi  fungicydowe+siarczan mg+ mocznik+odżywka 

-po 20 kwietnia 150 kg mocznika

-skracane "na kolanko" stabilanem+siarczan mg+ mocznik+odżywka

-ph przed wapnowaniem 6,1, zawartość P średnia , K wysoka , Mg średnia

-przedplonem była pszenica na oborniku(ok 40 t/ha)a przed pszenicą był owies klasa ziemi IVa, IVB, VA od gliny po piach ogólnie mozaika ciężka w uprawie

-koszone 5 sierpnia o wilgotności 11,9%

No chyba tyle pokrótce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

Nie wiem czy Borwo jest najlepiej plonującą odmianą-kiedyś miałem Dinaro i przy słabszym nawożeniu i podobnej ochronie dawało porównywalny plon. W zeszłym roku miałem też kawałek z KWS'u i powiem szczerze d*py nie urywa i już poszło na kasację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Nasiona z centrali, odmiana borowik. Chciałem wysiać 190 kg na ha ale wyszło 250 więc sporo za dużo i teraz nie wiem czy coś będzie z tego pszenżyta. Miał ktoś przypadek ze sporo zawyżona normą wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj