Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 17:08

Pszenżyto ozime i jare Ktoś się pytał jaka odmiana 9 ton sypała , to kupiłem teraz ją z centrali Preludio co w ulotce opis parametry ma dobre ale zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 20:02
  •  

#2542 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 19:27

Pszenżyto ozime i jare

Ktoś się pytał jaka odmiana 9 ton sypała , to kupiłem teraz ją z centrali Preludio co w ulotce opis parametry ma dobre ale zobaczymy

Witam a ile płaciłeś jeżeli nie tajemnica

#2543 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 20:28

Pszenżyto ozime i jare

Mam 2 rok po centrali, ale nazwy nie pamiętam, mam gdzies w dokumentach kwit. A w ProCamie mają jakąś odmianę zagraniczną, przedzwoń lub podjedź, ja o cenę się nie pytałem-tylko kolega bierze od nich. A od CN będę prawdopodobnie Meridiana brał, jeżeli nie rozejdzie się zbyt szybko.

w Bolesławicach nieco drożej bo jakos 165zł/100kg i to netto

mają na razie Fredro i Grenado, pożniej maja byc jeszcze jakieś odmiany

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#2544 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 21:26

Pszenżyto ozime i jare W CN mają stopień C2-C3 bodajże, w ProCam może być C1-stąd ta cena. Ja od CN będę brał jakąś pszenicę, bo dobre stanowisko po ziemniakach mam.

#2545 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 23:26

Pszenżyto ozime i jare dowiadywałem się i u jednych i u drugich jest C1

#2546 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 11:26

Pszenżyto ozime i jare przenzyto alekto,grenado,wiarus lub twingo które z tych odmian da sobie najlepiej rade na ziemi klasy 4?

#2547 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 16:06

Pszenżyto ozime i jare Preludio kupywałem w Obornikach WLKP cena 172 brutto

#2548 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:39

Pszenżyto ozime i jare Jaką siłę kiełkowania ma Wasz Materiał siewny ? Mnie dzisiaj przywieźli i pszenżyto ma 81 % :o cena 160 zł brutto

#2549 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:43

Pszenżyto ozime i jare moje ma 90% odmiana moderato materiał z 2013roku przebadany w tym roku.MTN chyba 44,75g o ile dobrze pamietam.

#2550 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 06 wrzesień 2014 - 21:10

Pszenżyto ozime i jare Ja mam Dinaro i 92 %.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 07 wrzesień 2014 - 09:17

Pszenżyto ozime i jare Pszenżyto Maeztozo C1 164 zł za 100 kg.
Siła kiełkowania 91 % MTN 43,53 g

Edytowany przez Raptus902, 07 wrzesień 2014 - 09:17.

#2552 Share Jakub512

Jakub512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 10:25

Pszenżyto ozime i jare Koledzy potrzebuje porady,
zostało mi w spadku kilka hektarów pola, głównie V -ta klasa, trochę VI -tej.Pole trochę zaniedbane, ostatnie wapnowanie jakieś 7-8 lat temu, przedplonem był owies, który dał około 6 ton z dwóch kawałków o łączniej powierzchni 2,2 ha przy nawożeniu tylko azotem. Teraz chce na jednym posiać pszenżyto ozime a na drugim jare. Problemem jest zachwaszzcenie pola, na około 40% powierzchni owsa występowało sporo owsika oraz perzu. Jak mogę zwalczyć te chwasty w zbożu ozimym a na drugim kawałku w zbożu jarym? Polecicie jakieś opryski, które można stosować w już zasianym zbożu? Niestety dopiero zebrałem słomę i nie mogłem wcześniej np. zastosować randapu... Pole obecnie jest stalezrowane i za 2 tygodnie pójdzie orka i od razy siew, materiał siewny zakupuje od znajomego któremu owe pszenżyto dało 8,5 t. z kawałka trochę ponad 2ha na 5 - 6 klasie ziemi przy średniej agrotechnice :)

#2553 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 12:49

Pszenżyto ozime i jare perzu w zbożu nie zwalczysz, na dobry plon też bym nie liczył. Może spróbuj na jednym kawałku łubin, lubi taki zaniedbane pola, z perzem w łubinie sobie poradzisz, 2t/ha bez nawożenia powinieneś zebrać, a jakie masz potem fajne stanowisko

KS Falubaz

#2554 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 14:40

Pszenżyto ozime i jare

Koledzy potrzebuje porady,
zostało mi w spadku kilka hektarów pola, głównie V -ta klasa, trochę VI -tej.Pole trochę zaniedbane, ostatnie wapnowanie jakieś 7-8 lat temu, przedplonem był owies, który dał około 6 ton z dwóch kawałków o łączniej powierzchni 2,2 ha przy nawożeniu tylko azotem. Teraz chce na jednym posiać pszenżyto ozime a na drugim jare. Problemem jest zachwaszzcenie pola, na około 40% powierzchni owsa występowało sporo owsika oraz perzu. Jak mogę zwalczyć te chwasty w zbożu ozimym a na drugim kawałku w zbożu jarym? Polecicie jakieś opryski, które można stosować w już zasianym zbożu? Niestety dopiero zebrałem słomę i nie mogłem wcześniej np. zastosować randapu... Pole obecnie jest stalezrowane i za 2 tygodnie pójdzie orka i od razy siew, materiał siewny zakupuje od znajomego któremu owe pszenżyto dało 8,5 t. z kawałka trochę ponad 2ha na 5 - 6 klasie ziemi przy średniej agrotechnice :)

stależowane?? :blink: :blink: :blink: to juz nie masz 40% perzu lecz 2 razy wiecej, ja sieje na nowych zaperzonych kawałkach Grenado i pryskałem na perz glifosatem, nie spalisz tego to nic nie zbierzesz praktycznie.... wiem niestety z praktyki bo nie mogłem pryskac na wiosne bo pozno kupione i pszenica nie miała zadnych szans z perzem.... dlatego ja bym polecił lekko później zasiac i miec juz czyste pole

#2555 Share Jakub512

Jakub512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:30

Pszenżyto ozime i jare

stależowane?? :blink: :blink: :blink: to juz nie masz 40% perzu lecz 2 razy wiecej, ja sieje na nowych zaperzonych kawałkach Grenado i pryskałem na perz glifosatem, nie spalisz tego to nic nie zbierzesz praktycznie.... wiem niestety z praktyki bo nie mogłem pryskac na wiosne bo pozno kupione i pszenica nie miała zadnych szans z perzem.... dlatego ja bym polecił lekko później zasiac i miec juz czyste pole

Teraz zanim odbije ten perz to już nie zdąże opryskać, zaczekać jak padnie i zasiać, skończyłbym pewnie miesiąc po optymanlnym terminie. Na początku pola zasiane było 20 arów pszenicy która dała 550 kg (czyli 2,75 t / ha) i jakoś urosła więc może z pszenżyta też coś będzie, byle koszty się wróciły, żebym nie musiał dokładać do hobby:) Perzem zajmę się po kolejnych żniwach, nie rosło go aż tak dużo, więc może tragedii nie będzie, gorzej bylo z owsem głuchym. Słyszałem że ozimy powinno się prysnąć na miotłę, jaki środek mogę bezpiecznie zastosować? I pryskać teraz na jesien czy dopiero na wiosne?

#2556 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 07 wrzesień 2014 - 21:07

Pszenżyto ozime i jare Daj spokój z pszenżytem ozimym. spryskaj ten perz jak ładnie powschodzi po tym talerzowaniu i orka zimowa w październiku. Wtedy na wiosnę zasiejesz pszenżyto jare i będziesz miał talala. A tak to się zamordujesz z orką, siewem i uprawą bo wszystko będzie się ciągnąć i owijać i tak jak koledzy wyżej piszą niewiele zbierzesz. Ja bym tak tak zrobił

#2557 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 06:14

Pszenżyto ozime i jare Czy ma ktos pszenzyto Borowik a sprzedaz okolice Bialej Podlaskiej

#2558 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 07:27

Pszenżyto ozime i jare mam na Podlasiu - wiec rzut beretem ;)

#2559 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 10:06

Pszenżyto ozime i jare a dokladnie gdzie-:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 09 wrzesień 2014 - 19:43

Pszenżyto ozime i jare kukurydza dobrym przedplonem bedzie dla pszenzyta i zyta?