Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#2481 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 20 sierpień 2014 - 18:26

Pszenżyto ozime i jare jeszcze fredro i twingo podobno podołają na lekkiej ziemi.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 09:46
  •  

#2482 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 20:22

Pszenżyto ozime i jare Witam w jakich proporcjach zmieszać expert met z glinem na pszenżyto i jęczmień ozimy dzięki za podpowiedzi

#2483 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 06:17

Pszenżyto ozime i jare ja stosuję tylko ten pierwszy i nie widzę potrzeby mieszania. na wiosne i tak daję coś na dwuliścienne i jest czysto. miotły nie widziałem na swoich polach odkąd stosuję opryski jesienne. czasem pojawia się życica, może ktoś ma patent na nią?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2484 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 14:16

Pszenżyto ozime i jare

Witam w jakich proporcjach zmieszać expert met z glinem na pszenżyto i jęczmień ozimy dzięki za podpowiedzi

Ja miałem stosować 0,25kg Experta+10g Gleanu, lecz wolę dać sam Expert, chcę maxymalnie przytrzymać stokłosę.

ja stosuję tylko ten pierwszy i nie widzę potrzeby mieszania. na wiosne i tak daję coś na dwuliścienne i jest czysto. miotły nie widziałem na swoich polach odkąd stosuję opryski jesienne. czasem pojawia się życica, może ktoś ma patent na nią?

Około 90% skuteczności wykazuje CTU=Lentipur, Tolurex. Dodatkowo mezosulfuron

Edytowany przez Tomazi3p, 21 sierpień 2014 - 14:27.

#2485 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 14:29

Pszenżyto ozime i jare Która odmiana lpeiej sie sprawdzi na ziemie 4-5 klasa?, około 5 ph, jedno stanowisko po łubinie, drugie po oborniku bydlęcym. Zastanawiam się nad odmiana borowik albo fredro.

#2486 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 15:57

Pszenżyto ozime i jare Miałem borowika i fredro na tym samym polu po połowie klasa ziemi 4 i 5 ph niskie z tym że wapnowane było w tamtym roku po żniwach i jeszcze jesienią kreda granulowana poszła bo słabo wyglądało. Jesienią fredro ładniejsze było a na wiosnę borowik kłosy długie i grube no i borowika zostawiłem na zasiewy.
Co do odchwaszczania to jesienią poszedł glean z lentipurem i żadnych poprawek wiosna nie robiłem z tym że po żniwach 2013r pryskałem glifosatem.Przedplon owies z perzem po kolana.
Obok na polu miałem pszenicę klasa ziemi ta sama tylko przedplon ziemniaki i wapno na wiosnę poszło przed sadzeniem. Odchwaszczanie to samo glean z lentipurem no i miejscami miotła wyskoczyła ale dopiero w czerwcu.

#2487 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 16:01

Pszenżyto ozime i jare ,,Borowika'' nie znam ale ,,fredro'' mogę polecić - u mnie ładnie sypało na 5-6 klasie pomimo ogromnej suszy.

#2488 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 sierpień 2014 - 19:37

Pszenżyto ozime i jare Mam do wyboru 3 odmiany pszenżyta, Gringo, Fredro i Atletico i nie wiem którą wybrać? Gleba różna klasa III, sporo gliny ale i piach się trafia.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#2489 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 22 sierpień 2014 - 00:16

Pszenżyto ozime i jare Fredro C2 klasa IV , ph 5,5 niskie zasobności w glebie , polifoska 6 - 300 kg , azotu 3 dawki + 2x grzyb + micro macro 6 ton średnio /ha

#2490 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 18:59

Pszenżyto ozime i jare Pszenżyto adverdo i cultivo, szukam opinii. ktoś może coś powiedzieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2491 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:13

Pszenżyto ozime i jare Kupowal ktos pszenzyto borowik z centrali? Wczoraj kupilem w lukowie i na worku jest napisane sila kielkowania 85%.... Jak to jest u Was? i jak siejecie takie pszenzyto? Zamierzam posiac je na 4b-5 klasie. Jedno pole po oborniku drugie po lubinie plus po 300 kg tarnogranu PK 12-13 na oba pola. Wczesniej wyliczalem norme siewu 187kg/ha a teraz ptrzy takiej sile kielkowania wychodzi tak jakbym zasial 160 kg/ha. Co o tym myslicie? Warto tak siac? Czy lepiej dokupic zboza?

#2492 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 16:59

Pszenżyto ozime i jare A tak panowie nie boicie się siać 120 -150 kg niby taki siew byłby dobry tylko zastanawiam ile wybiorą ptaki małe i niekiedy stado kilkanaście szt żurawi chodzi i dziubie kilka dni po siewie mimo że zaprawiane ,akurat dzisiaj obok kolega zasiał 5 ha rzepaku i rano na lini wysokiego napięcia i pod na polu było tysiące ptaków aż czarno na polu będę potem sprawdzał czy tam będzie mniejsza obsada

#2493 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:49

Pszenżyto ozime i jare ile maxymalnie aoztu w polifosce moge podac jesienia przed siewem pszenzyta?zastanawam sie nad dawka 250kg/ha polifoski 8 co daje 20kg N .Słoma pocieta była i mocznikiem popryskana a na innych dziakach słoma zebrana została...

#2494 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:23

Pszenżyto ozime i jare Nigdy nie patrzyłem na azot jesienia w polifosce 20 czy 30 nie zrobi to za brdzo różnicy na przestrzeni hektara. Patrz żeby uzupełnić potas i fosfor a ile azotu wprowadzisz to już sprawa drugorzędna mniej ważna.

#2495 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 sierpień 2014 - 21:39

Pszenżyto ozime i jare

Kupowal ktos pszenzyto borowik z centrali? Wczoraj kupilem w lukowie i na worku jest napisane sila kielkowania 85%.... Jak to jest u Was? i jak siejecie takie pszenzyto? Zamierzam posiac je na 4b-5 klasie. Jedno pole po oborniku drugie po lubinie plus po 300 kg tarnogranu PK 12-13 na oba pola. Wczesniej wyliczalem norme siewu 187kg/ha a teraz ptrzy takiej sile kielkowania wychodzi tak jakbym zasial 160 kg/ha. Co o tym myslicie? Warto tak siac? Czy lepiej dokupic zboza?

Warunkowo jako kwalifikat może pójść zboże o kiełkowaniu nawet 80%. Po prostu czasem zebrane ziarno jest trochę słabszej jakości i wtedy producenci muszą dawać to co mają.
Trochę azotu jesienią, wczesny siew, i rozkrzewi się super. I herbicyd jesienią by się przydał.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2496 Share MarcinMadry

MarcinMadry

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 22:56

Pszenżyto ozime i jare P, K - kiedy wysiewac, przed orką czy przed siewemm?

#2497 Share dirk41

dirk41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 07:12

Pszenżyto ozime i jare jaki herbicyd proponujecie w pszenżycie i pszenicy na jesieni? taki żeby nie był drogi, wziął podstawowe chwasty a do tego miotłę, przytulię i chaber, na większości pół wiosną będzie poprawka bo będzie głuchy owies, ale na reszcie jak będzie czysto to bez poprawek.

#2498 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 08:48

Pszenżyto ozime i jare moim zdaniem przed siewem ale wymieszac agregatem na 5-10 cm. Przed orka to za gleboko pojdzie i zanim naiosna rozwiną uklad korzeniowy, zeby te skladniki pobrac, moze nadejsc juz zima

#2499 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 09:21

Pszenżyto ozime i jare Jak pszenżyto radzi sobie z trochę niższym pH?? Mam kawałek do obsiania lecz pH jest tam nie za dobre dobija do 5.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2500 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 10:07

Pszenżyto ozime i jare A ja polecam wszystkim odmiane Borwo ;) Przy intensywnej uprawie na 4a/b oddał 9t/ha w tym roku przy miesiecznej suszy w lipcu