Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5383 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share Ursussss

Ursussss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 11:41

Pszenżyto ozime i jare

Tak jak piszesz. Daj owies na wiosnę. Teraz posiej gorczycę a na wiosnę zaorz. Będzie bardzo dobry podkład pod owies. Potem po zbiorze owsa uprawisz pole. Możesz dać coś nawozu azotowego by pobudzic bakterie rozkładające resztki pożniwne. Potem siejesz pszenżyto i jedziesz z tematem uprawy :)

a jakie plony uzskam z tego pola bo możę więcej utnę żyta niż pszenżyta a na zborzu mi zalerzy bo je sprzedaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 17:57
  •  

#2442 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 30 lipiec 2014 - 16:56

Pszenżyto ozime i jare Zależy od roku i nawożenia. Możesz dostać 3-4 tony nawet więcej a czasami 1 tona będzie.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#2443 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 30 lipiec 2014 - 18:05

Pszenżyto ozime i jare w tym roku miałem tylko pszenżyto Twingo i mogę je śmiało polecić. Średnia z 22 ha od 7,6t do 7,8t z ha. Gleba od IVa do VI. Dużo lepiej od starego Grenado.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 30 lipiec 2014 - 19:31

Pszenżyto ozime i jare a algoso na ph tolerancyjne jest tez?

#2445 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 20:46

Pszenżyto ozime i jare Dzielcie sie spostrzezeniami jak sypia poszczegolne odmiany w porównaniu do innych. U mnie grenado w tym roku wygladalo niesamowicie geste klosy tez dorodne sie wydawaly rosło obok alekto ktore wygladalo duzo gorzej i nawet sie nie nastawialem na dobry plon z niego. Jednak podczas koszenia alekto sypalo lepiej dorodniejsze ziarko miało. Grenado moze i sie nadaje na słabsze gleby ale plonu to z niego nie ma.

#2446 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 20:52

Pszenżyto ozime i jare ja zasiałem grenado 1 i ostatni raz...moderato wypadło lepiej od grenado...grenado wyglada imponujaco przed zbiorem i nadaje sie na słabe gleby ale moderato wygrało z nim....choc nie powiem bo 25 arów miałem grenado zasiane po zycie gdzie słoma była pocieta a rok wczesniej około 40t/ha obornika dostało to grenado dało prawie 2tz tych 25 arów...a reszta to srednia koło 5 wyszła....moderato pod 6 podeszło przy takiej samej ochronie i nawozeniu oraz przedplonie i terminie siewu.

#2447 Share dancio

dancio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 20:55

Pszenżyto ozime i jare Masz kolego racje u mnie Grenado wyglądało pięknie ,a sypneło 4,5t/ha

#2448 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 21:03

Pszenżyto ozime i jare jak juz kupiłem grenado rok temu to koledzy na forum pisali ze wyglada ładnie a problem zeby 6t/ha uleciało....moderato zsotaje na ten sezon plus moze tulus i algoso kusi mnie tez;)

chłopaki mam prawie hektar pola gdzie drutowiec zeruje...jak go załatwic po zbiorze kukurydzy i przed siewem pszenzyta?

#2449 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 06:22

Pszenżyto ozime i jare na razie nie miałem lepszej odmiany od gringo, a miałem ich sporo. w tym roku dinaro 5t, wiarus 4,5t, gringo 6-7t dopiero zaczęte,ale już widać po pierwszej przyczepie.

#2450 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 07:16

Pszenżyto ozime i jare

Panowie Fredro,moderato czy julius najlepszy bedzie na zakwaszona słaba glebe?Ph około 5 przeplon zyto,pszenzyto i kukurydza

,,Fredro'' na zakwaszone i słabsze ziemie najlepiej się sprawdzi - i taka obserwacja [ moja i sąsiada ] pszenżyto po pszenżycie słabe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 31 lipiec 2014 - 12:51

Pszenżyto ozime i jare Witam.Czy warto posiać pszenżyto na 5 klasie w tym roku miałem też pszenżyto plon słaby trochę i nie wiem czy zasiać ponownie nawożenie będzie dobre w tym roku czy coś innego polecacie na zimę zasiać oprócz żyta.

#2452 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 31 lipiec 2014 - 13:23

Pszenżyto ozime i jare

Witam.Czy warto posiać pszenżyto na 5 klasie w tym roku miałem też pszenżyto plon słaby trochę i nie wiem czy zasiać ponownie nawożenie będzie dobre w tym roku czy coś innego polecacie na zimę zasiać oprócz żyta.

Zrób tak jak pisałem wyżej. Daj poplon a na wiosnę coś jarego na przykład owies. I będziesz miał bobry plon.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#2453 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 lipiec 2014 - 15:19

Pszenżyto ozime i jare Zależy od roku, kilka dni temu kosiłem u sąsiada 0,5 ha pszenżyta po pszenżycie i sypało dużo lepiej niż rok temu.

#2454 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 17:20

Pszenżyto ozime i jare Może z poprzednim roku miał więcej chwaściorów i przedplon wyszedł prawie znakomity :lol:

#2455 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 20:31

Pszenżyto ozime i jare jak tam sypie u Was Borowik ? u mnie ujdzie z 0.6 dalo ponad 3t - wiec ujdzie, ale zboże mi sie podoba nic nie poległo, a słomy od ...i ciut ciut, na drugi rok bede z 5h im siał

Edytowany przez d4rek, 31 lipiec 2014 - 20:32.

#2456 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 20:33

Pszenżyto ozime i jare Wygląda lepiej niż sypie. Położył się. Ogólnie rewelacji nie ma.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2457 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:15

Pszenżyto ozime i jare Miałem 1.5ha Fredro i Borowik na pół. Borowik dużo lepiej wyglądał i lepiej sypał i to jego zostawiam na jesienne zasiewy. Ukosiłem 2 przyczepy po 6m3 gdybym miał wszystko Borowikiem to bym musiał rozrzutnik jeszcze podstawiać.

#2458 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:23

Pszenżyto ozime i jare

Może z poprzednim roku miał więcej chwaściorów i przedplon wyszedł prawie znakomity :lol:

Aż tak źle nie było, wtedy miał zbiornik i gdzieś z 4-5 worków z tego kawałka, teraz ponad 1,5 zbiornika. Pytałem się w innym temacie, ale nikt nie odpowiada to tu. Jaką odmianę pszenżyta krótkosłomną możecie polecić ? Byle nie grenado bo już przerabiałem ten temat. Przedplon to jęczmień jary, dziś poszło 40-50t/ha obornika i chciałbym zebrać ze 6 ton przy łaskawej pogodzie.

#2459 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 09:08

Pszenżyto ozime i jare Ja pisalem wczesniej odnośnie grenado i alekto. Alekto jest obok grenado najkrótszym pszenzytem. Widać że jest troche bardziej wymagajace od grenado ale u mnie rosło na mozaice i jakos dało rade ale przy dobrej ochronie i dość dobrym nawożeniu. Wygladało ogólnie słabiej w porównaniu do grenado ale sypało sporo lepiej bardzo ładne ziarno miało. Ma słabsza siłe krzewienia od grenado to napewno. Ogólnie chyba moge polecić ale nie na VI klase.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 09:13

Pszenżyto ozime i jare Dzięki, chyba się na to pszenżytko zdecyduje, u mnie będzie rosło na 3 klasie to powinno sobie poradzić :)