Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5389 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share dobi77

dobi77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 07:02

Pszenżyto ozime i jare Axial min dawka 0,3 max 0,45/ha ja w tym roku poprawialem na miotle bo huzar przepuścił

Edytowany przez dobi77, 28 kwiecień 2014 - 07:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 18:16
  •  

#2162 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:50

Pszenżyto ozime i jare jutro mam zamiar pryskać przenżyto jare herbicydem Mustang 306 i myśle nad dodaniem moncznika i mam takie pytanie czy można mieszać moncznik z mustangiem i jakie dać stężenie na ha. Pozdro

#2163 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:30

Pszenżyto ozime i jare chrząszcz skrzypionki żre mi pszenżyto jare!!! jest go naprawdę dużo. zwalczać go, czy poczekać na larwy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2164 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:55

Pszenżyto ozime i jare Czekaj na larwy. Postacie dorosłe prowadza tylko żer uzupełniający.

Posypałem w tym roku troche za dużo N na pszenzyto i boje sie ze wylegnie. Jak przestanie padac bede pryskal od grzyba soligorem w dawce 0,8/ha i chciałbym je przy okazji troche usztywnic. Pszenzyto jest w fazie strzelania w zdzblo. Czy dawka 0,25l/ha moddusa by cos dala?(jest to uprawa srednio intensywna i wczesniej nie mialem problemow z wyleganiem)
Drugie pytanie, czy dodatek siarczanu i mocznika nie oslabi dzialania fungicydu?

0,25l moddusa oczywiście że jak to określiłeś "coś da". Jeżeli zazwyczaj nie wylegało to powinno utrzymać. A do fungicydu wręcz lepiej jest dodawać nawozy dolistne.

w piątek na pszenżyto oz. zastosowałem corbel 0.5l plus mondatak 0.9l. w momencie oprysku nie zaobserwowałem żadnych objawów chorób. dzisiaj odmiana pigmej ma mocno zainfekowane dolne liście mączniakiem, górne czyste. czy to oznacza, że ciecz robocza nie dotarła do dolnych partii. czy potrzebne będzie ponowienie zabiegu? odmiana algoso jest ok, czyściutka.

Jeżeli łan jest już dość wyrośnięty to zawsze może być problem aby substancja aktywna dotarła do dolnych liści. Ale zazwyczaj rozpylacze dają równomierny strumień co umożliwia dotarcie nawet do tych niższych stref.

Mam takie pytanie różni się czymś od siebie MODDUS 250ec od OPTIMUS 175ec poza ilością subst. czynnej??? Pytam bo chciałbym jutro zastosować któryś z nich w pszenżycie ozimym i roślinki są w stadium 2 kolanka które jest od 1cm do 3cm nad węzłem krzewienia. Nawożenie N to około 100kg ale na części pola przedplonem był łubin na nasiona i o tą część się boje. W założeniach to nie planowałem skracania bo pszenżyto słabo wyglądało po zimie i długi czas bardzo słabo się zbierało lecz w ciągu ostatnich 9-ciu dni wręcz wystrzeliło w górę i nabrało bardzo ciemno zielonego koloru.

a moddus sam w dawce 0,6 l na intensywne pszenzyto wystarczy ?

No 0,6l moddusa to taka wysoka dawka. A pszenżyto intensywne to pojecie względne. powiedz jak to wygląda.

Witam mam pszenżyto Moderato (wysokie) nawożenie jak do tej pory 143N jak warunki będą sprzyjające może jeszcze 25-30N. Obsada dość duża i ziemia dość zasobna, na pierwsze kolanko poszło 0,25l Moddusa i 1l CCC. I teraz pytanie co jeszcze dać Cerone czy Moddus ile i kiedy?

Moddus 2 tyg po 1 zabiegu. Jak cerone to w fazie liścia flagowego.

Witam mam pytanie odnosnie pszenżyta jarego czym zwalczyć owies głochy ? myslałem nad puma uniwersal ale nie ma rejestracji czy ktosc już próbował i w jakiej dawce ?

Trochę bezpieczniejszy od pumy jest axial, tylko w sumie tez rejestracji nie ma.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2165 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:57

Pszenżyto ozime i jare Moje pszenżyto dostało do tej pory 120kgN/ha, słoma po żniwach została w polu. zamierzam jeszcze dorzucicć 20 -30kgN/ha. 15/04 pryskałem Antywylegaczem płynnym 675SL w dawce 1,5l/ha.
Na T2 zamierzam dać Helicur 250EW.
Pytanie - czy Helicur moze mieć właściwości skracające - usztywniające (takiej inf udzieliła mi pracownik sklepu z ŚOR), czy ewentulanie dodać jakiś środek przenaczony tylko do skaracania - usztywnniania?

#2166 Share agronomlub

agronomlub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:19

Pszenżyto ozime i jare Witam panowie dałem 200 kg saletrzaku na poczatku wiosny na 1 ha poleciał najtanszy antywylegacz 1,5 l na 1/ha i teraz po 150 kg saletry na 1 hektar. Klasa ziemi III Zastanawiam sie teraz czy nie wylegnie? Prosze o podpowiedz..

#2167 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:21

Pszenżyto ozime i jare

jutro mam zamiar pryskać przenżyto jare herbicydem Mustang 306 i myśle nad dodaniem moncznika i mam takie pytanie czy można mieszać moncznik z mustangiem i jakie dać stężenie na ha. Pozdro

Mocznika nie należy mieszać z herbicydami ponieważ zwiększa działanie herbicydu i możesz zboże spalić

#2168 Share arszenik

arszenik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 06:23

Pszenżyto ozime i jare witam mam pszenżyto w liściu flagowym przynajmniej tak mi się wydaje zaczynam dopiero w rolnictwie i teraz moje pytanie czy mogę zastosować medax top czy cerone jaki lepszy co się stanie jak zastosuje za późno? łan jest gęsty wysokość ok 60-70 cm dostało ok 135N i jeszcze chcę dolistnie dokarmić a nie chcę żeby poległo co doradzicie?

Załączone miniaturki

• 20140429797.JPG
  • 20140429795.JPG

Edytowany przez arszenik, 30 kwiecień 2014 - 09:06.

#2169 Share tomekburza3

tomekburza3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 06:36

Pszenżyto ozime i jare W etykiecie Moddusa jest napisane że w pszenżycie można stosować go w fazie 1-2 kolanka. Jeżeli pszenżyto jest w fazie rozwiniętego liścia flagowego to można dać 0,2l Moddusa czy bezpieczniej będzie cerone? pierwszy zabieg skracania był wykonany w fazie póżnego pierwszego kolanka 0,8l ccc+0,3 Moddus. Milan jakie jest Twoje zdanie?

#2170 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 08:07

Pszenżyto ozime i jare http://www.agrofoto....zime-leontinio/

co mu się dzieje strasznie żułkną dolne liście

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share hubertus21

hubertus21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 10:37

Pszenżyto ozime i jare Moje pszenżyto jest w fazie BBCH 39 (liść flagowy całkowicie rozwinięty) a na etykiecie cerone pisze stosować do fazy BBCH 37 czy mogę w tej fazie opryskać nic się nie stanie?

#2172 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:32

Pszenżyto ozime i jare Dziś w mojej mądrej książce doczytałem, że w pełni liścia flagowego można zastosować regulatory wzrostu - środki zawierające trineksapak etylu lub mieszaninę proheksadionu wapnia z chlorkiem mepikwatu - to na lepszych stanowiskach, a na gorszych - etefon.

#2173 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 kwiecień 2014 - 18:51

Pszenżyto ozime i jare

W etykiecie Moddusa jest napisane że w pszenżycie można stosować go w fazie 1-2 kolanka. Jeżeli pszenżyto jest w fazie rozwiniętego liścia flagowego to można dać 0,2l Moddusa czy bezpieczniej będzie cerone? pierwszy zabieg skracania był wykonany w fazie póżnego pierwszego kolanka 0,8l ccc+0,3 Moddus. Milan jakie jest Twoje zdanie?

Hmm w sumie nie wiem skąd takie zalecenie jeżeli moddus można stosować do liścia flagowego w pszenicy, życie, owsie czy jęczmieniu. Etefon myślę że w fazie liścia flagowego jest bezpieczniejszy. Moddus lepszy od początku fazy strzelania w źdźbło do wyłaniającego się liścia flagowego. Gdy liść flagowy jest w pełni rozwinięty to chyba poleciłbym etefon.

@emilko co to za książka?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2174 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:07

Pszenżyto ozime i jare

Takie pytanie po co N na kłos?

Mączniak wyskoczył bo nie dałeś żadnej substancji aktywnej na tego patogena a pewnie podatna jest, zapewne mocno zagęszczony łan?

edit: pomyliłem corbel z karbendazymem, nawet jeśli podatna powinien sobie poradzić, wychodzi że jest za gęsto.

Jaka odmiana, pierwszy zabieg od grzyba i obsada bądz norma wysiewu?

od grzyba bylo pryskane razem z moddusem srodkiem duett star a przedplonem pszenica byla a wysiew to ok 200 kg moze troche wiecej

#2175 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:31

Pszenżyto ozime i jare Fazy rozwojowe zbóż. Dla takiego amatora jak ja książka jest idealnym źródłem wiedzy.

#2176 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:29

Pszenżyto ozime i jare Też taką posiadam :D Dobra książka, uczyłem się z niej oraz przy pomocy użytkowników Agrofoto faz zbóż :)

#2177 Share janek1987

janek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 23:52

Pszenżyto ozime i jare

W etykiecie Moddusa jest napisane że w pszenżycie można stosować go w fazie 1-2 kolanka. Jeżeli pszenżyto jest w fazie rozwiniętego liścia flagowego to można dać 0,2l Moddusa czy bezpieczniej będzie cerone? pierwszy zabieg skracania był wykonany w fazie póżnego pierwszego kolanka 0,8l ccc+0,3 Moddus. Milan jakie jest Twoje zdanie?

To mi wygląda tak jak moja pszenica zjarale ja mocznika daj basfoliar activ i będzie oki ale bierz się ja jutro działam.

Edytowany przez milanreal1, 01 maj 2014 - 12:57.
caps lock

#2178 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 11:33

Pszenżyto ozime i jare Jaki dobry oprysk będzię w pszenzycie jarów od chwastów razem żeby owies głuchy wzieło. Puma+mustang forte?

#2179 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 30 kwiecień 2014 - 12:23

Pszenżyto ozime i jare 12 kwietnia pryskałem pszenżyto Wirtuozem 1l/ha. Dzis poszedłem na pole i miejscami pojawia sie mączniak. Nie wiem czy panikować i pryskać czy poczekać kilka dni i wtedy pryskac już na liść flagowy. Co radzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 kwiecień 2014 - 19:51

Pszenżyto ozime i jare Mam pytanie : na t1 w pszenżycie pryskałem modaatakiem + siligor , na t2 chciał bym jechac tarczą łan 1 l na ha a na t3 intizamem 0.6 l na ha może tak być ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!