Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 kwiecień 2014 - 23:42

Pszenżyto ozime i jare A rzeczywiście, rejestracja w pszenicy i jęczmieniu. Stosowałem axial w życie w dawce 0,35l/ha. 0 objawów fitotoksyczności ;)
Axial można stosować we wszystkich zbożach poza owsem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 14:12
  •  

#2142 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:15

Pszenżyto ozime i jare

nie wiem czy dobrze zrozumiałem - do falcona nie polecacie dodawania odzywki z azotem ? np. plonvit opty . Miałem zamiar dać na flagowy falcon z opty, poprawcie mnie jeśli nie wolno, lepiej pytac madrzejszych ;)

Ja na t1 dałem Kristalon zielony 5kg/ha, siarczan magnezu 10kg/ha i Falcon 0.6l/ha,
Zero przypaleń.

#2143 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:18

Pszenżyto ozime i jare a można stosować Cerone w pszenżycie ozimym, wcześniej nie dawałem żadnych antywylegaczy a jest dość wysokie i w jakiej fazie najlepiej zastosować i w jakiej ilości Cerone ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#2144 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:20

Pszenżyto ozime i jare Można ja dawałem 0,8L najlepiej na pierwsze kolanko, ale cerone można nawet troche pózniej, a ile dałeś N?

Edytowany przez farmervip, 26 kwiecień 2014 - 20:21.

:) :)

#2145 Share dancio

dancio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 21:23

Pszenżyto ozime i jare dałem ccc 1,5l/ha kolanko między 1cm a 2cm nad ziemią koledzy co wy na to powiecie?poszło około110N kg/ha

#2146 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 21:36

Pszenżyto ozime i jare Przy takiej dawce N to bym w ogóle nie skracał, planujesz jeszcze coś dać?

#2147 Share dancio

dancio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 22:47

Pszenżyto ozime i jare 30Nkg/ha trzeciej dawce na kłos

#2148 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 06:47

Pszenżyto ozime i jare ja dałem 180kg saletry 34%N i polifoski 21 130kg czyli razem 88,5 kg N i to co przedsiewnie polifoska 6 200kg i obornik ok 25t/ ha i jak do tej pory jest ładne i boje się, że może wylegnąć więc lepiej dmuchać na zimne, a do jakiej fazy najlepiej zastosować Cerone w pszenżycie, dodam, że klasa ziemi IV i część V, przedplon żyto odmiany to Algoso, Fredro i Trismart
I

#2149 Share dobi77

dobi77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 08:03

Pszenżyto ozime i jare Witam ma ktoś jakieś doświadczenia w skracaniu pszenżyta jarego bo w tamtym roku legło. Jaki środek byłby najlepszy?

#2150 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 14:17

Pszenżyto ozime i jare Posypałem w tym roku troche za dużo N na pszenzyto i boje sie ze wylegnie. Jak przestanie padac bede pryskal od grzyba soligorem w dawce 0,8/ha i chciałbym je przy okazji troche usztywnic. Pszenzyto jest w fazie strzelania w zdzblo. Czy dawka 0,25l/ha moddusa by cos dala?(jest to uprawa srednio intensywna i wczesniej nie mialem problemow z wyleganiem)

Drugie pytanie, czy dodatek siarczanu i mocznika nie oslabi dzialania fungicydu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 14:24

Pszenżyto ozime i jare

nie wiem czy dobrze zrozumiałem - do falcona nie polecacie dodawania odzywki z azotem ? np. plonvit opty . Miałem zamiar dać na flagowy falcon z opty, poprawcie mnie jeśli nie wolno, lepiej pytac madrzejszych ;)

I jak, pryskałeś już falconem + azot?

KS Falubaz

#2152 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 15:43

Pszenżyto ozime i jare w piątek na pszenżyto oz. zastosowałem corbel 0.5l plus mondatak 0.9l. w momencie oprysku nie zaobserwowałem żadnych objawów chorób. dzisiaj odmiana pigmej ma mocno zainfekowane dolne liście mączniakiem, górne czyste. czy to oznacza, że ciecz robocza nie dotarła do dolnych partii. czy potrzebne będzie ponowienie zabiegu? odmiana algoso jest ok, czyściutka.

#2153 Share g60dalk

g60dalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze strażą

Napisany 27 kwiecień 2014 - 16:14

Pszenżyto ozime i jare Mam takie pytanie różni się czymś od siebie MODDUS 250ec od OPTIMUS 175ec poza ilością subst. czynnej??? Pytam bo chciałbym jutro zastosować któryś z nich w pszenżycie ozimym i roślinki są w stadium 2 kolanka które jest od 1cm do 3cm nad węzłem krzewienia. Nawożenie N to około 100kg ale na części pola przedplonem był łubin na nasiona i o tą część się boje. W założeniach to nie planowałem skracania bo pszenżyto słabo wyglądało po zimie i długi czas bardzo słabo się zbierało lecz w ciągu ostatnich 9-ciu dni wręcz wystrzeliło w górę i nabrało bardzo ciemno zielonego koloru.

#2154 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 17:28

Pszenżyto ozime i jare a moddus sam w dawce 0,6 l na intensywne pszenzyto wystarczy ?

#2155 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 27 kwiecień 2014 - 18:13

Pszenżyto ozime i jare Witam mam pszenżyto Moderato (wysokie) nawożenie jak do tej pory 143N jak warunki będą sprzyjające może jeszcze 25-30N. Obsada dość duża i ziemia dość zasobna, na pierwsze kolanko poszło 0,25l Moddusa i 1l CCC. I teraz pytanie co jeszcze dać Cerone czy Moddus ile i kiedy?

#2156 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 19:02

Pszenżyto ozime i jare

30Nkg/ha trzeciej dawce na kłos

Takie pytanie po co N na kłos?

w piątek na pszenżyto oz. zastosowałem corbel 0.5l plus mondatak 0.9l. w momencie oprysku nie zaobserwowałem żadnych objawów chorób. dzisiaj odmiana pigmej ma mocno zainfekowane dolne liście mączniakiem, górne czyste. czy to oznacza, że ciecz robocza nie dotarła do dolnych partii. czy potrzebne będzie ponowienie zabiegu? odmiana algoso jest ok, czyściutka.

Mączniak wyskoczył bo nie dałeś żadnej substancji aktywnej na tego patogena a pewnie podatna jest, zapewne mocno zagęszczony łan?

edit: pomyliłem corbel z karbendazymem, nawet jeśli podatna powinien sobie poradzić, wychodzi że jest za gęsto.

a moddus sam w dawce 0,6 l na intensywne pszenzyto wystarczy ?

Jaka odmiana, pierwszy zabieg od grzyba i obsada bądz norma wysiewu?

Edytowany przez Tomek90, 27 kwiecień 2014 - 19:19.

#2157 Share dancio

dancio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:34

Pszenżyto ozime i jare Około 110Nkg/ha dałem 1,4L ccc/ha moje pytanie .Czy ta dawka stabilana nie wpłynie ujemmie na zbiory?jeżeli tak to proszę o porady :)

#2158 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:02

Pszenżyto ozime i jare tak, zgadza się. łan jest gęsty, pigmeja wysiałem 150kg na ha i jest gęstszy niż algoso 180kg/ha. bardzo mocno się krzewi. dając drugą dawkę azotu algoso było już w fazie kolanka a pigmej jeszcze się krzewił. to był pewnie błąd,

pierwszy raz mam pigmeja

#2159 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:24

Pszenżyto ozime i jare Witam mam pytanie odnosnie pszenżyta jarego czym zwalczyć owies głochy ? myslałem nad puma uniwersal ale nie ma rejestracji czy ktosc już próbował i w jakiej dawce ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:30

Pszenżyto ozime i jare Lepszy będzie Axial Puma też może być ale u mnie troche przepuściła owies po axialu było czyściutko, niestety dawki nie pamiętam