Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 16:26

Pszenżyto ozime i jare Przyczyn może być wiele- pierwsze obstawiam tragiczne pH (kiedy dawałeś ostatnio obornik?) Kup sobie mały kwasomierz lub daj próbę do stacji chemiczno rolniczej-ok 14zł i wiesz na czym stoisz. Na pierwszy rzut oka można wywnioskować ze na polu jest mozaika glebowa, lecz skłaniał bym się ku pH. Pośrednia przyczyna- jeżeli takie widoki są pomiędzy ścieżkami to rozsiewacz nie dorzuca na pełną szerokość. Jeżeli zboże było też słabe po zimie to swoje mógł zrobić też Lancet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 07:30
  •  

#2082 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 16:40

Pszenżyto ozime i jare To foto jakby z mojego pola. Na kawałku gdzie była łąka w tamtym roku pszenżyto ładne a gdzie owies był przedplonem właśnie tak wygląda miejscami. Ja obstawiam na ph chociarz wapnowałem w tamtym roku ale pewnie nie zaczeło wapno jeszcze działać

#2083 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:38

Pszenżyto ozime i jare Słabe nawożenie, nie odpowiednia kwasowość gleby (pH), złe przezimowanie oraz kiepsko uprawiona gleba wiele może być przyczyn.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2084 Share Pawel123Rolnik

Pawel123Rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:21

Pszenżyto ozime i jare Jakie polecacie wapno na ściernisko ? i w jakiej dawce ?
Z góry dzieki :)
Pozdrawiam

Obornik był dawany po żniwach tamtorocznych...Zbadam glebe :) Jakie wapno polecacie na ściernisko ? :)

Przyczyn może być wiele- pierwsze obstawiam tragiczne pH (kiedy dawałeś ostatnio obornik?) Kup sobie mały kwasomierz lub daj próbę do stacji chemiczno rolniczej-ok 14zł i wiesz na czym stoisz. Na pierwszy rzut oka można wywnioskować ze na polu jest mozaika glebowa, lecz skłaniał bym się ku pH. Pośrednia przyczyna- jeżeli takie widoki są pomiędzy ścieżkami to rozsiewacz nie dorzuca na pełną szerokość. Jeżeli zboże było też słabe po zimie to swoje mógł zrobić też Lancet

#2085 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:10

Pszenżyto ozime i jare Ja mam inny problem. Kolanko pierwsze przeleciało już dawno w pszenzycie Loentino (wysoka odmiana) pompa siadla niestety i nie szło wykonać zabiegu w terminie. Co teraz podać aby wychamowac pszenżyto?

#2086 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:27

Pszenżyto ozime i jare Poczekaj i daj w późniejszym czasie Cerone/Retar.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2087 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:52

Pszenżyto ozime i jare Leontino jest odmianą średniowysoką, przy nawożeniu 100kg N stało. Dawkę antywylegacza musisz ustalić względem nawożenia N i obsady. W ciemno nie będzie strzelać dawek. Ale teraz bezpieczniejszy byłby moddus lub CCC z moddusem

witam pogoda nie pozwalała aby w jechać w pole a chciałem jakiś antywylegacz zastosować pojawiło się już 2 kolanko ccc już chyba nie bardzo żeby zastosować? a modus? jak tak to w jakiej dawce? co doradzicie

CCC samo w tej fazie to już ryzyko. A CCC z moddusem można do 3 kolanka, choć im wcześniej tym lepiej. Dawki 1l CCC i 0,2-0,3l moddusa.

Witam chciałem się poradzić. Chce prysnąć pszenżyto ozime dolistnie, nie przypale go bo już sporkawe jest. jak dam 25 kg mocznika na opryskiwacz 400litrów a pole ma 1,3 ha. może ktoś doradzić.

Taka dawka mocznik to tyle co nic. Ja dawałem 10% czyli na opryskiwacz 400l ponad 40kg do tego siarczan magnezu. Bez siarczanu mocznika lepiej nie stosować.

W sobotę mam zamiar pryskać pszenżyto taką mieszanką : Mirage 1l + Tilt Turbo 0,7l + moddus 0,6l+ mocznik + siarczan MG+ Kristalon zielony 4kg. Czy może podzielić to na 2 zabiegi fungi i skrócenie razem , a wszystkie odżywki osobno? :huh:

Jak już chcesz oddzielnie to moddus daj około południa na słońce. Dawka moddusa wysoka, jednorazowo aż tyle bym nie dawał. Mirage, tilt i odżywki razem w godzinach wieczornych.

Czy można jednego dnia pryskać herbicydem, następnego fungicydem i antywylegaczem i odżywką oraz rozsiać saletrę. Czy to nie za dużo w krótkim czasie, czy lepiej rozłożyć to na kilka dni?

Po herbicydzie odczekaj kilka dni, niech ten herbicyd zacznie działać, inaczej odżywka i saletra wzmocni chwasty.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2088 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 22:31

Pszenżyto ozime i jare milanreal1 dzięki jak zwykle za cenne info. Paktofonikas również wielkie dzięki za odzew.

#2089 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 12:50

Pszenżyto ozime i jare Witam jakie funicydy polecilibyscie mi na pszenzyto, w miare dobre i w przystepnej cenie na pierwszy i drugi zabieg bo nie wiem za bardzo? Z góry dzieki :)

#2090 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 18:11

Pszenżyto ozime i jare a co sie stanie jak nie dam siarczanu magnezu a tylko sam mocznik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share arszenik

arszenik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 20:05

Pszenżyto ozime i jare witam jaka to faza rozwojowa 3 kolanko? jeszcze mogę dać ccc z modusem? co się stanie jeśli zastosuje ccc z modusem w zbyt późnej fazie rozwojowej?

a co sie stanie jak nie dam siarczanu magnezu a tylko sam mocznik.

nic strasznego się nie stanie jeśli stężenie mocznika nie będzie za duże siarczan bardziej zabezpieczy przed ewentualnym poparzeniem

Załączone miniaturki

• Przechwytywanie.PNG

#2092 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 18 kwiecień 2014 - 20:13

Pszenżyto ozime i jare Ja jak dałem 25 kg mocznika na 230l wody to dość mocno przypaliłem pszenżyto, odmiana Moderato

#2093 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 21:16

Pszenżyto ozime i jare Jeżeli gleba lekka to węglanowe, np. 04. Jak zrobisz badania/pH to wtedy pośrednio uzyskasz odpowiedź ile wapna potrzebujesz. Ja u siebie stosuję kredę (droga) ale jest to mała dawka coroczna, na jesień spróbuję łódkę jakiegoś węglanu kupic. A badania to wg mnie najlepsza inwestycja-masz czarno na białym napisane czym dysponujesz, i jakie składniki musisz uzupełnić na teraz a jakie na drugi plan. Co do wapna to zobacz ofertę najbliższej firmy sprzedającej wapno- ważne żeby był dokument z IUNG(atest) wtedy masz styczność z realnymi danymi jakie te wapno posiada. Zobacz na cenę wapna-bo często jest tak ze transport kosztuje 2-3razy tyle co wapno. Ja polowałem na FastCala ale cena trochę wysoka, ale z tego co wiem to wapno super.

#2094 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 22:21

Pszenżyto ozime i jare A to dzięki za informacje bo prysnąłem już kilka hektarów i czekam na rozwój wydarzeń. Prysnę jeszcze raz po pewnym czasie tylko dodam Bumper super na choroby i to wszystko. ja się ucze dopiero bo u nas w okolicach nikt nie pryska, pryskają tylko na chwasty.

#2095 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 kwiecień 2014 - 23:04

Pszenżyto ozime i jare

witam jaka to faza rozwojowa 3 kolanko? jeszcze mogę dać ccc z modusem? co się stanie jeśli zastosuje ccc z modusem w zbyt późnej fazie rozwojowej?

Widze tam 2 kolanka i kłos. Mieszaninę CCC i moddusa można jeszcze stosować, ewentualnie możesz trochę niższą dawkę CCC, albo dać sam moddus. Jak dasz za późno to może mieć negatywny wpływ na kłos.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2096 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 10:25

Pszenżyto ozime i jare Pryskal już ktoś przenżyto jare mącznikim ? i jakim stężeniem bo to moj pierwszy zabieg i boje sie żeby go nie przypaliło pszenżyto ma 3 liscie myślałem 25kg na 300l

#2097 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:17

Pszenżyto ozime i jare Co byscie nie drogiego polecili na chwasty w pszenżycie? Na jesieni pryskałem Lentipur Flo 500 czym to teraz poprawić? czy pryskając teraz na chwasty moge domieszać odzywki i mocznik czy poczekać kilka dni i nastepnie pryskać na skracanie od grzyba i mocznikiem? Z góry dzieki za podpowiedzi!

#2098 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:57

Pszenżyto ozime i jare Do herbicydów nie powinno dodawać się oprysków na chwasty, lepiej tak jak napisałeś zrobić 2 zabiegi. Ja pryskałem Lancetem Plus pszenżyto ale on kosztuje ponad 100 zł/ ha. Może inni coś jeszcze doradzą :)

#2099 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:00

Pszenżyto ozime i jare kolego lekkie przejęzyczenie bo herbicydy to są opryski na chwasty :P
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:21