Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2014 - 18:26

Pszenżyto ozime i jare a pryskałeś czymś już zboża ? Bo niektóre środki też mogą takie coś powodować . Np IzoHerb
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 07:11
  •  

#2002 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:06

Pszenżyto ozime i jare A fosforu Panie masz dość ????

#2003 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:20

Pszenżyto ozime i jare a jak tam rozpoznac te faze 1 kolanka w pszenzycie i pszenicy bo tez moddusem pryskac bedziemy a do moddusa po co jeszcze ten tytanit ? i 2 dawke kiedy mozna dac na psenzyto dwke azotu jak dzis pryskane bylo herbicydem lancetem plus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#2004 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:51

Pszenżyto ozime i jare kwaśna gleba i brak PK

#2005 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:17

Pszenżyto ozime i jare Co dac na 2 dawkę w pszenzycie na słabsze gleby mocznik czy Kedzierzynską Saletre Amonowa 32 % N ???

#2006 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:43

Pszenżyto ozime i jare

a jak tam rozpoznac te faze 1 kolanka w pszenzycie i pszenicy bo tez moddusem pryskac bedziemy a do moddusa po co jeszcze ten tytanit ? i 2 dawke kiedy mozna dac na psenzyto dwke azotu jak dzis pryskane bylo herbicydem lancetem plus

trzeba odciąć pędy od korzeni przeciąć na pół i zmierzyć czy kolanko ma od węzła krzewienia 1 cm zamieszczam http://www.agro.basf...przewodnik.html
a co do tytanitu to jest Stymulator wzrostu , chce go wytestować a polecono mi zastosować go wraz z regulatorem wzrostu lepsze efekty podobno :) tutaj link do tytanitu http://www.agrofoto....lin-rolniczych/

#2007 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:48

Pszenżyto ozime i jare a to na pszenzyto lepiej dac teraz jest tak poszedl herbicyd lancet plus dzis i teraz tak trzeba bedzie pryskac fungicydem i pojdzie duet star i do tego by poszedl moddus tylko pierwsze dac 2 dawke saletry czy pierwsze ten moddus i fungicyd ?
i 2 pytanie jak na jare zboza to moze saletrzak isc na wierzch np 300 kg na raz czy jak zeby bylo dobrze
a odmiana pszenzyta to borwo

Edytowany przez jankes123, 05 kwiecień 2014 - 20:51.

#2008 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:52

Pszenżyto ozime i jare

trzeba odciąć pędy od korzeni przeciąć na pół i zmierzyć czy kolanko ma od węzła krzewienia 1 cm zamieszczam http://www.agro.basf...przewodnik.html
a co do tytanitu to jest Stymulator wzrostu , chce go wytestować a polecono mi zastosować go wraz z regulatorem wzrostu lepsze efekty podobno :) tutaj link do tytanitu http://www.agrofoto....lin-rolniczych/

dzieki za odp

#2009 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 kwiecień 2014 - 23:37

Pszenżyto ozime i jare

No to panowie już po drugiej dawce N na pszenżycie odmiania Fredro faza BBCH 30/31 :) dostała 125 kg mocznika ( czyli jakieś 60 kg N ) w czwartek czyli 03-04-2014 a w piątek dałem drugą dawkę dolistną Mocznik 25 kg + Siarczan Magnezu 15 kg + Kristalon zielony (18-18-18) 1 kg + Insol 0,5 L ( zostało mi to dolałem ;) , + Fostaru ( na słabsze dolałem gdzie były niedobory ) 4,5 L + Adiuwant 0,2 L + Wirtuoz 1 L :) mam nadzieję że besdzie ładnie za tydzień jak bedzie już bedzie miało prawie całe pole I kolanko wjadę z Modussem + Tytanit :) jak myślicie jak kolanko jest na wysokości 6-10 mm to jak długo bedzie szło do 1-12 mm ? ( bo miejsami już jest 12 mm ale dalej już jest 8 mm wiec wolę poczekać bo najkorzystniej jest 10-12 mm :)

Nie najkorzystniej a praktycznie to ostatni najlepszy termin. Niektórzy zalecają skracanie już od fazy BBCH 30. Ja skracałem w piątek, kolanko było 0,5cm na węzłem krzewienia. Dziś jak byłem na polu to kolanko jest 0,7cm nad węzłem, dostał 1l ccc i 0,3l moddusa 25kg mocznika i 12kg siarczanu. Niby tylko 1 dzień a na polu różnica, szczególnie wizualna.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2010 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:09

Pszenżyto ozime i jare Witam co do Tytanitu nie stosujemy razem z regulatorami wzrostu, stosuję Tytanit o wielu lat plon 7-20% na plus w sprzyjającym roku. Pszenżyto Grenado po trzykrotnym zastosowaniu 0,3 l/ha 0,9 w sumie wyglądało jak Algosso :))
Wczoraj +15st C poszedł 1lCC +0,2 Moddus nie Tulus silny jak cholera nie dawałem wcześnie azotu gdyż i tak za mocno rozkrzewiony. Tilt Turbo 0,8 Procholaz 1L Mondatak. Kolanko 0,7 cm nad węzłem krzewienia dzisiejsza temp w nocy +2 ale w dzień ma być 15st i jutro ciepło tak więc może coś z tego będzie.

Fredro zastosuję Medax top na flagę tak dla sprawdzenia na 6/ha.

Tytanit Micro nie z regulatorami koledzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:04

Pszenżyto ozime i jare

Nie najkorzystniej a praktycznie to ostatni najlepszy termin. Niektórzy zalecają skracanie już od fazy BBCH 30. Ja skracałem w piątek, kolanko było 0,5cm na węzłem krzewienia. Dziś jak byłem na polu to kolanko jest 0,7cm nad węzłem, dostał 1l ccc i 0,3l moddusa 25kg mocznika i 12kg siarczanu. Niby tylko 1 dzień a na polu różnica, szczególnie wizualna.

Dzięki za odpowiedź napewno się przyda :) to jak pogoda pozwoli jutro wjadę i skrócę dawkę dam 0,4 L Modussu /ha moim zdaniem wystarczy , zostawie kawałek zboża na próbę aby porównać efekty :) Pozdrawiam

#2012 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:08

Pszenżyto ozime i jare są dolistne środki zawierające fosfor , np Fostar posiada 500 g/ L a jego dawka to 3-6L jak dobrze pamietam wiec masz jakieś 3 kg samego fosforu dolistnie na jedną dawkę , sam stosuje bo mam na kawałku 30 arów zakwaszone i to ostatni przejazd wiec dolewam fostaru :) Pozdrawiam

#2013 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:41

Pszenżyto ozime i jare hmm na moddusie pisze że roślina musi być w intensywnym wzroscie , ja dałem w czwartek drugą dawkę N w postaci mocznika w piątek dałem odżywki + fungicyd, w poniedziałek wjeżdzam jak bedzie pogoda z moddusem .

Co do zbóż jarych , pod korzen można wysypać całą dawkę azotu ale podobno daje lepszy efekt podzielenie jej chociażby na 2 dawki , ja bedę stosował jakieś 1/2 dawki pod korzeń potem dam pogłównie na strzelanie w źbło przed skracaniem i potem na kłosa :) czyli jakieś bedzie w jęczmieniu I 70-80 kg N + II 60kg N + III 30-40 kg N daje w sumie 160 -180 kg/N a postać to saletrzak/mocznik i saletra :) bedę eksperymentował :) Pozdrawiam

#2014 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:39

Pszenżyto ozime i jare nie pryskałem jeszcze niczym zbóż, czekam na lepszą pogodę, dodam że te liście robią się fioletowe na słabszej ziemi, jestem z kujawsko - pomorskiego powiat świecki, nie wiem czy nawozy dolistne typu fostar są cos warte. jakie macie doświadczenia?

#2015 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:03

Pszenżyto ozime i jare Ja po zboża jare proponuję pod korzeń saletrzak, i mocznik zanim przejdzie fazę przejścia z azotu amidowego to i roślinki zaczną powoli pobierać lub saletra pogłownie wtedy można regulować dawkę N względem plantacji.

Moddus potrzebuje słońca wczoraj było CCC odpowiedniej średniej dobowej temp jakaś tam jest Modus także ale mniej wymagający ja wczoraj zrobiłem MIX Tilt+Mondatak +CCC + Moddus nie daję nigdy odżywek w tej kombinacji a broń boże azotu.

#2016 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:47

Pszenżyto ozime i jare na ja dziś wróciłem z pól bo zawsze w niedziele idę zobaczyć co i jak i również zauważyłem takie zjawisko na naszych polach jak i sąsiadów fioletowe listki

#2017 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:28

Pszenżyto ozime i jare witam panowie mam takie pytanie 3 tygodnie temu wysiałem na pszenzyto 400 kg saletry na 2 ha i byłem wczoraj zobaczyć i nic nie rusza co moze być dodam ze troche je sarny i jelenie objadły ??? jeszcze raz siać saletre ??

#2018 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:08

Pszenżyto ozime i jare WItam wszystkich, prosze o porady, bo nie bardzo wiem co robic.Mam ponad hektar pszenzyta ozimego. Zboze bylo nie opryskane na jesieni, na wiosne dalam saletre, teraz myslalam zeby dac Huzar, bo jest mnostwo ziela, jednak pszenzyto jest dosc rzadko posiane. Wiec nie wiem, czy warto dac oprysk, czy sa jakies sposoby,zeby ono sie jeszcze nabralo? Czy rozsadniej by bylo skosic w fazie wykloszanie, i zrobic kiszonke dla bydla? dziekuje za wszelkie informacje

#2019 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 21:17

Pszenżyto ozime i jare Modus bardzo nie skraca tylko usztywna, jeśli chcesz skrócić to dodaj 1l ccc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share jolantcha61

jolantcha61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 09:38

Pszenżyto ozime i jare witam wysiałem saletrzak miejscami prawie dwa razy wiecej na 8,5h wysiałem 1700kg tylko ze 4 lejki dałem prawie jeszcze raz taka dawke zle zauważyłem czy bedzie duza róznica w zbozu czy nie polegnie ??