Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5383 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 14:17

Pszenżyto ozime i jare Panowie a co powiecie jak by teraz w tygodniu dał gnojowicę na pszenżyto ozime? Nie uszkodzi roślin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 07:54
  •  

#1982 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 31 marzec 2014 - 10:03

Pszenżyto ozime i jare

W piątek i wczoraj pryskaliśmy herbicydem- Lancetem na oziminy. W dzień było około 14-15 stopni,a w nocy nawet -4 ;/ i tak ma być do środy włącznie
Będzie miało to wpływ na działanie herbicydu ?

Na etykiecie pisze, że powinna być średnia dobowa min 5 stopni. A tu jest więc nie powinno być problemu.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1983 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2014 - 16:19

Pszenżyto ozime i jare

Mam zasiane kilka ha pszenżyta ozimego i dostało już w sumie 120 kg/ha N , więcej azotu nie dostanie ;) Modus czy cerone ?? Cerone zostało mi z tamtego roku i fajnie by było je wykorzystać ;) chodzi o skracanie na pierwsze kolanko ;) Można do cerone dodać CCC ?? Zawsze pryskałem 0,2 l modus + 1 l CCC . A ziemia zróżnicowana od IV do VI :/ Zapowiadają suchy rok zmniejszyć dawkę CCC ??
Jak działa cerone w takiej fazie ?? o modusie wiem dużo bo kilka lat go stosuje o cerone nie wiem prawie nic :/ podpowiedzcie ;)
Ja w tym roku siałem pszenżyto jare z poprzedniego roku też kupowane w CN i pięknie wzeszło, zimą trzymane w worku po polifosce w nieogrzewanym garażu .

Cerone i ogólnie etefon działa głównie usztywniające oraz przyspiesza procesy starzenia, poza tym dział najlepiej jak temp przekroczy 15 stopni. Jak w dzień jest 15, w nocy powyżej 10 to cerone może być, w co wątpię abyś miał takie warunki. CCC z moddusem można już stosować przy średniej temp poniżej 10 stopni.

moje pszenżyto ma już 1 kolanko i zauważyłem ze jest bardzo porażona mączniakiem, sam nie wiem co robić wcześniej czy fungi czy modus+ccc macie jakieś propozycje?

Najpierw fungicyd, w przeciągu tygodnia ccc z moddusem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#1984 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 31 marzec 2014 - 20:25

Pszenżyto ozime i jare po co dzielic fungi od skracania ? pryskaj razem fungicydem + ccc+ modus to typowa mieszanina stosowana chyba przez 90% rolników :)

Edytowany przez bialy2005, 01 kwiecień 2014 - 19:58.

#1985 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:51

Pszenżyto ozime i jare No teraz też mogę powiedzieć że razem. Na wideokonferencji zalecał stosowanie łączne. Zwątpiłem w jak na forum pojawiło się dużo głosów że moddus z innymi środkami czy odżywkami przypala.
Zapraszam na swój profil

#1986 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 31 marzec 2014 - 21:01

Pszenżyto ozime i jare Czyli moge dac mieszanke 1ccc+0,3 modus, 1lmirage +0,5 Tilt, 10kg MgS + micro? Pryskacie tak i jest ok??

#1987 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:04

Pszenżyto ozime i jare możesz, nic specjalnego w tej mieszaninie nie ma :)

#1988 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 31 marzec 2014 - 21:09

Pszenżyto ozime i jare Yyy dzieki wielkie :)

#1989 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 17:52

Pszenżyto ozime i jare

po co dzilic funki od skracania ? pryskaj razem fungicydem + ccc+ modus to typowa mieszanina stosowana chyba przez 90% rolników :)

Biały a herbicyd można dodać do takiej mieszanki?

#1990 Share Zbysiu

Zbysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:58

Pszenżyto ozime i jare herbicyd to już chyba niekoniecznie ale to niech fachowcy się wypowiedzą
ja tylko gdzieś tak czytałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:59

Pszenżyto ozime i jare w ubiegłym roku mieszałem jescze mustanga na poprawke przytuli i było oki. podobno nie mozna mieszac z sulfonomocznikami jak mi ise kojarzy. Choć kiedys skracałem razem z huzarem i było oki :)

#1992 Share jolantcha61

jolantcha61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:45

Pszenżyto ozime i jare witam juz kwiecen i nie wiem czy w tym tygodniu pryskac na chwasty i miotłe czy lepiej wysiac saletrzak a pozniej pryskac za tydzien moze ktos doradzi?

#1993 Share mireklks

mireklks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 06:19

Pszenżyto ozime i jare witam, wczoraj wieczorem koło 18 popryskałem pszenżyto tilt +mirage+ccc+modus, a dziś rano -2 przymrozku. Pytanie czy teraz coś z tego oprysku bedzie i czy przypadkiem nie zaszkodzi??

#1994 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:59

Pszenżyto ozime i jare oprysk dolistny mocznikiem z siarczanem magnezu i kristalonem a nocny przymrozek jaki moze miec wpływ na rolsiny?

#1995 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 23:29

Pszenżyto ozime i jare

witam, wczoraj wieczorem koło 18 popryskałem pszenżyto tilt +mirage+ccc+modus, a dziś rano -2 przymrozku. Pytanie czy teraz coś z tego oprysku bedzie i czy przypadkiem nie zaszkodzi??

Zaszkodzić nie powinno ale może być słabsza skutecznosć. Nigdy nie słyszałeś aby moddus dawać na słońcu? Jak spodziewasz się przymrozku to jedziesz ok godz 12-14 jak jest najcieplej i słonecznie.
Zapraszam na swój profil

#1996 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:57

Pszenżyto ozime i jare to juz na pszenzyto mozna dawac moddus bo bedziemy skracac 1 raz i keidy mozna go stosowac bo pisze ze do 2 kolanka a w jednej dawce 0,6 l by poszlo a pszenzyto jeszcze nie bylo pryskane od chwastow a ma byc pryskane lancetem plus i duetem star od grzyba wiec czym teraz najlpeipej pryskac centralna polska

#1997 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 19:30

Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj poleciałem 15kg mocznik 25kg siarczan mg 5kghttp://www.procam.pl/nawozy/670-proleaf-total na 400l wody i to na 1.5 ha. Pszenżyto nie równe w jednym miejscu ładnie wystartowało w drugim słabiej. Za tydzień tilit turbo 1l mirage 1l i 2l ccc i 25kg siarczan mg. I 200kg mocznika. Dawka na całe pole i niech się dzieje co chce.
e

#1998 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 05 kwiecień 2014 - 16:20

Pszenżyto ozime i jare No to panowie już po drugiej dawce N na pszenżycie odmiania Fredro faza BBCH 30/31 :) dostała 125 kg mocznika ( czyli jakieś 60 kg N ) w czwartek czyli 03-04-2014 a w piątek dałem drugą dawkę dolistną Mocznik 25 kg + Siarczan Magnezu 15 kg + Kristalon zielony (18-18-18) 1 kg + Insol 0,5 L ( zostało mi to dolałem ;) , + Fostaru ( na słabsze dolałem gdzie były niedobory ) 4,5 L + Adiuwant 0,2 L + Wirtuoz 1 L :) mam nadzieję że besdzie ładnie za tydzień jak bedzie już bedzie miało prawie całe pole I kolanko wjadę z Modussem + Tytanit :) jak myślicie jak kolanko jest na wysokości 6-10 mm to jak długo bedzie szło do 1-12 mm ? ( bo miejsami już jest 12 mm ale dalej już jest 8 mm wiec wolę poczekać bo najkorzystniej jest 10-12 mm :)

Edytowany przez Kamilo1888, 05 kwiecień 2014 - 16:30.

#1999 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 17:05

Pszenżyto ozime i jare gdzieś wyczytałem że to brak fosforu. ale czy można czym to teraz uzupełnić?? mieliście cos takiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 17:42

Pszenżyto ozime i jare Kolego duże przymrozki i pszenżyto ma fioletowe liście - z jakiego regionu jesteś?