Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

kloszenie pszenzyta

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2531 odpowiedzi na ten temat

#1041 mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:46

Pszenżyto ozime i jare nie powiedziałbym czy z 5 klasy aż tak dobrze będzie... Kosiłem w tym roku u kolesia który wsiał to na 3b i nawoził naprawdę konkretnie, fakt że słoma miała 1,5 m i wszystko wyglądało jak po przejechaniu walca drogowego ale 9 sypnęło. Nie szło zrobić ha szybciej niż w półtora godziny bizonem bo nie dawał rady przełykać. Z ha wychodziło ok 50 balotów słomy. A na 5 u tego samego człowieka przy tym samym nawożeniu wydało 6 i słomy 30 balotów z ha. Co do słomy to kupowałem od niego tak więc wiem ile dokładnie było.
  • 0

#1042 grant899

grant899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:20

Pszenżyto ozime i jare Żyto hybrydowe brzmi ciekawie muszę o tym poczytać. Dzięki za poświęcony czas i przydatne informacje.
  • 0

#1043 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6467 postów
  • 12937955

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:36

Pszenżyto ozime i jare Tematy połączone
  • 0
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1044 MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • 26302801

Napisany 30 styczeń 2013 - 09:17

Pszenżyto ozime i jare @rolnikursus nikt tu nie opowiada żadnych bajeczek, a jeśli masz problem z czytaniem ze zrozumieniem to już nie wina userów. Na 5 klasie uzyskałem plon 5,5 tony przy średnim nawożeniu ale dobrej pogodzie. Na takich glebach pogoda musi być wyjątkowo udana do otrzymania takiego plonu i chce zaznaczyć ze to 6 ton to górna granica więc proponuje najpierw zrozumieć, potem komentować.

• 0

#1045 rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 15:49

Pszenżyto ozime i jare @MartineZ nie moge ci uwieżyć bo to jest zbyt dużo, u mnie było siane żyto na 5 klasie i największy plon to 3-3,5 t/ha także przy dobrej pogodzie i nawożeniu oraz nasienie było kwalifikowane. Na żyto musi być dobry rok ale nie aż tak żeby z 5 klasy wyciągnąć 5,5 tony, niektórzy z 3,4 klasy tyle nie maja a ty z 5 masz. Dla mnie to jest dziwne
  • 0

#1046 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2070 postów
  • 6637172

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:00

Pszenżyto ozime i jare

@rolnikursus nikt tu nie opowiada żadnych bajeczek, a jeśli masz problem z czytaniem ze zrozumieniem to już nie wina userów. Na 5 klasie uzyskałem plon 5,5 tony przy średnim nawożeniu ale dobrej pogodzie. Na takich glebach pogoda musi być wyjątkowo udana do otrzymania takiego plonu i chce zaznaczyć ze to 6 ton to górna granica więc proponuje najpierw zrozumieć, potem komentować.

Ciekawe. Pochwal się nawożeniem i ochroną, oraz jaka odmiana.
  • 0

#1047 MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • 26302801

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:25

Pszenżyto ozime i jare Hehehe wiedziałem że tak będzie. Czasem jednak siedzieć cicho i się nie chwalić. Jak będę miał czas to wam napisze bo trochę dawno to było, musiałbym pogrzebać w papierach. Jak będę miał trochę więcej czasu to napisze.
  • 0

#1048 rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:49

Pszenżyto ozime i jare Może pomyliłeś klasy gleb? Bo to już wiele by wyjaśniało, ale jak dobrze tego nie wyjaśnisz dokładnie to nie uwierzę
  • 0

#1049 Mariusz1979

Mariusz1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:08

Pszenżyto ozime i jare witam mam pytanie czy ktoś z was siał pszenżyto jare Milewo proszę o odpowiedż ile sieje się na ha jak jest ze zbiorem ile z ha jakie nawożenie :)
  • 0

#1050 MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • 26302801

Napisany 31 styczeń 2013 - 10:53

Pszenżyto ozime i jare Klasy gleb nie pomyliłem bo innej u nas nie ma <_< nawożenie i odmianę napiszę, chce tylko zaznaczyć, że znakomicie spasowały wtedy warunki. Sami nie dowierzaliśmy podczas koszenia.
  • 0

#1051 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2070 postów
  • 6637172

Napisany 31 styczeń 2013 - 11:23

Pszenżyto ozime i jare Ja nie mówie, że nie możliwe bo sami mieliśmy z 0.80ha ponad 2 zbiorniki od bizona odmiana grenado. Z 3,4 klasa to ponad 6t/ha nie jest ciężko ;)
  • 0

#1052 szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:05

Pszenżyto ozime i jare Pszenzyto w porownaniu do pszenicy ma mniejsze wymagania glebowe i na 4 klasie przy nawozeniu 140-150kgN potrafi sypac 7t/ha. Oczywiscie ichrona fungi oraz skracanie obowiązkowe, bo inaczej azot w slome idzie.
  • 0

#1053 Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów
  • 6694876
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:23

Pszenżyto ozime i jare

A ja bym zaryzykował i zasiał żyto hybrydowe. Sam bym przetestował chociaż na 1ha i zasiał żyto hybrydowe ale nie mogę przekonać do tego ojca, ale w tym roku mu nie podaruję. Podobno hybryda plonyje w granicach 8-9t/ha(tak słyszałem). Sądzę że jest to możliwe, ale wiadomo że wszystko zależy od agrotechniki, pogody i nawożenia. http://www.agrofoto....80#entry1064457 masz przykład, gdzie na 5 klasie kolega z forum otrzymał ponad 7ton/ha oczywiście to średnia przy niewielkim nawożeniu tzn. obornik i 100kg/ha soli potasowej 60% 100kg/ha fosforanu 46%P i 18%N oraz łącznie oraz sumę 280kg/ha saletry amonowej 34%. MOim zdaniem to super wynik, a podejrzewam że przy niewiele większym nawożeniu to 8t/ha powinien legalnie osiągnąć.
http://www.agrofoto....to-hybrydowe/�� poczytaj sobie, może Tb się przyda ;)

Weź pod uwagę, że nawożenie niskie bo po oborniku. Wyższe nawozenie w moim przypadku skończyłoby się wyłożeniem żyta jeszcze przed kwitnieniem.
PS: Otrzymałem 7 ton i kilka kilo także trzymajmy się tej 7 :P Co prawda to było pierwszy raz kiedy zasieliśmy hybrydę.
  • 0

#1054 rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:05

Pszenżyto ozime i jare Jakie wybrać pszenżyto jare na VI klasę po łubinie ?? mam do wyboru trzy odmiany : andrus, milkaro, milewo i może gdzieś znalazł bym dublet, tylko że ono bardzo późno dojrzewa :/ - która z nich czy lepiej zasiać owies ??

Edytowany przez rafto, 04 luty 2013 - 22:10.

• 0

#1055 zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 luty 2013 - 06:33

Pszenżyto ozime i jare panowie pryskałem na jesień powschodowo pszenżyto preparatem glean i nie wiem czy środek zadziałał bo po plantacji jakoś tego nie widać-i tu moje pytanie kiedy są widoczne efekty po zastosowaniu srodka-może dopiero na wiosne?

Edytowany przez zorro, 05 luty 2013 - 06:36.

• 0

#1056 grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 luty 2013 - 14:14

Pszenżyto ozime i jare Co do pszenżyta jarego moge polecić odmiane dublet, miałem w tamtym roku na 4b i 5 klasie i przy mało intensywnym nawożeniu zakwaszonej glebie (działka uprawiana 1 rok) sypnęło ok 4 ton. Fungicydów nie stosowałem tylko antywylegacz ccc. Co do póżnego dojrzewania to kosiłem po 20 sierpnia (woj warm-maz).
  • 0

#1057 rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:56

Pszenżyto ozime i jare @grzesior90 i właśnie w tym jest jego minus my mieliśmy dosłownie pasek dubleta i też bardzo późno dojrzało, praktycznie wszystkie zboża w okolicy były już skoszone :/ chyba żeby udało się go bardzo wcześnie zasiać.
  • 0

#1058 grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 06 luty 2013 - 07:02

Pszenżyto ozime i jare Nie było aż tak wcześnie, Mi pasuje, zanim obkosze wszystko to akurat dojdzie:)
  • 0

#1059 matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • 7552014
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 08 luty 2013 - 22:34

Pszenżyto ozime i jare Witam,
Czy zastosowanie 3 dawek azotu w pszenzycie jest konieczne, tak jak dla pszenicy?
Moze obyło by sie w dwóch?
Moje pszenzyto dostało pod korzeń 300kg poli 6
Planuje dwie dawki saletry 200 i 150kg.
Jaka ochoronę fungicydowa zastosowac, racjonalną to nawozenie?
  • 0

Google AgroFoto Ads Pszenżyto ozime i jare

• Reklama google
Dzisiaj, 10:32
  •  

#1060 PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 09 luty 2013 - 08:55

Pszenżyto ozime i jare Dwie dawki w zupełności wystarczą bo dawka "jakościwa" już nie jest potrzebna w przypadku pszenżyta. Zresztą trzecia dawka w pszenicy też ma tylko sens w przypadku konsumpcyjnej bo na paszową nie warto.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s