Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Pytanie za 100 punktów: co będzie z pszenżyta ozimego zasianego na wiosnę? Nie wykształci kłosów?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Nie przejdzie jarowizacji i pozostanie w fazie krzewienia tworząc po kilkanaście pędów bocznych. Kłosa niet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dzis skróciłem Moddusem pszenżyto Fredro :) dawka 0,4 L moddus + 0,35 Tytanit + 0,15 L Adiuwant :) pogoda sprzyjała lekkie zachmurzenia a temperatura 15-20 stopni C . Pozdrawiam i jak myślę bedzie z nim spokój aż do liścia flagowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

w 24h po zabiegu skaracania moddusem i zabiegu T1 spadł deszcz...czy to moze osłabic działanie srodków czy tez zostały one wchłoniete w kilka godzin po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

[attachment=12542:DSC01600.JPG

Witam byłem na polu i pszenżyto gringo w fazie końca krzewienia żółkną liście od spodu - liście mają dość intensywny żółty kolor - co to może być? Planowałem w fazie 1- go kolanka pryskać duet star plus mondatak a tu taka niemiła niespodzianka.

Doradźcie coś

Nie masz czasem mączniaka na liściach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie jarowizacji i pozostanie w fazie krzewienia tworząc po kilkanaście pędów bocznych. Kłosa niet

 

Dzięki, tak myślałem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

u mnie podobnie i dlatego pryskałem Bumper 0,5l/ha dwie godziny póżniej padał deszcz ... pomoże coś ??? kiedy następny oprysk ?? i czym najlepiej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w 24h po zabiegu skaracania moddusem i zabiegu T1 spadł deszcz...czy to moze osłabic działanie srodków czy tez zostały one wchłoniete w kilka godzin po zabiegu?

No chyba sobie żartujesz. Większość moddusa zdążyła się wchłonąć już godz po zabiegu w korzystnych warunkach, po 2 godz wszystko roślina wchłonęła.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

witam wysiałem saletrzak miejscami prawie dwa razy wiecej na 8,5h wysiałem 1700kg tylko ze 4 lejki dałem prawie jeszcze raz taka dawke zle zauważyłem czy bedzie duza róznica w zbozu czy nie polegnie ??

to juz sam nie wiem co robic czy stosowac antywylegacz czy nie

2. pytanie jeszcze nie pryskałem na miotłe i chwasty a zboze ma juz ponad 20cm srodek na miotłe to isoguard i na chwasty tomigan dobre czy słabe? miał ktos do czynienia w sumie zielska duzo nie ma zadziała na pewno?

  • 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Witam co do Tytanitu nie stosujemy razem z regulatorami wzrostu, stosuję Tytanit o wielu lat plon 7-20% na plus w sprzyjającym roku. Pszenżyto Grenado po trzykrotnym zastosowaniu 0,3 l/ha 0,9 w sumie wyglądało jak Algosso :))

Wczoraj +15st C poszedł 1lCC +0,2 Moddus nie Tulus silny jak cholera nie dawałem wcześnie azotu gdyż i tak za mocno rozkrzewiony. Tilt Turbo 0,8 Procholaz 1L Mondatak. Kolanko 0,7 cm nad węzłem krzewienia dzisiejsza temp w nocy +2 ale w dzień ma być 15st i jutro ciepło tak więc może coś z tego będzie.

 

Fredro zastosuję Medax top na flagę tak dla sprawdzenia na 6/ha.

 

Tytanit Micro nie z regulatorami koledzy.

Dlaczego nie polecasz łaczenia tytanitu z micro i regulatorami? Ja w tamty roku oprócz tegoco napisałeś dodatkowo do takiej mieszanki dodałem mocznik siarczan 2 środki od grzyba nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych na roślinach. Rzepak miał podobna mieszanke i mam w galeri zdjecie jak sie zebrał w porównaniu do rzepaku który dostał jedno nawożenie dolistne mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Co myślicie o tej mieszance na pszenżyto oz: 2l EKOLIST Z ,15 KG MOCZNIKA ,8 KG SIARCZANU MAG na ha jakieś blade sie zaczyna robić dostało saletre 150kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

mocznika w fazie strzelania w zdzbło dałbym 20kg na 300l wody i z 15 siarczanu magnezu tez na ta sama ilosc wody(dawka na 1ha)bynajmniej ja tak sypałem i zabieg wieczorem jak nie bedzie duzego nasłonecznienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Co myślicie o tej mieszance na pszenżyto oz: 2l EKOLIST Z ,15 KG MOCZNIKA ,8 KG SIARCZANU MAG na ha jakieś blade sie zaczyna robić dostało saletre 150kg/ha

 

 

Zamiast dać Ekolist zastosuj nawozy dolistne jednoskładnikowe , spójrz na etykiete ile % jest w Litrze Ekolistu Micro składkników , prawie nic , do fazy I kolanka zastosuj 80 gram Miedzi + 250 gram Manganu + 20-25 kg Mocznika + 15 kg Siarczan Magnezu + możesz dodać także z 75-150 gram Cynku ale on to na zimnotrwałość ale to już nie warto :) , jeśli Ph wysokie to i dodaj z 0,5L-1 L Molibdenu czyli jakieś 16-33 gram . I to roślina poczuje a jak kupisz Insol 3 lub Ekolist to tam mało co Micro jest , polecam nawozy jednoskładnikowe i robić własne stęzenia lub zaopatrzyć się w grupę nawozów dolistnych Yara Vita np Zboże mają bardzo duże stęzenia Micro składników :) . Ciezko dostać bardzo ciezko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

witam,

Niestety na jednej działce legato plus+glean przepuścił mi przytulię i chaber, moze jest ktoś w stanie podrzucić mi pomysł czym to poprawić, oczywiście żeby było tanio i skutecznie:)

Posiada ktoś odmianę Trisol? jakoś strasznie ma blady kolor u mnie, niby dostało wiosną 70 kg azotu(jesienią 300kg poli 6), a barwa jasna.

 

Obecnie pszenżyt mam w fazie pełni krzewienia( lada chwila pierwsze kolanko będzie), wiec trzeba jechac ze skracaniem(optimus 0.3 + 1l CCC) oraz z T1(planowałem tebukonazol + prochloraz) a do tego jeszcze chciałem oczywiście dołożyć mocznik, siarczan i mikro( w postaci insol 3, wiem wiem ze gówno ale ojciec tego nakupił i muszę się z nim teraz bujać), tylko pytanie brzmi jak to zmieszać :)

A no i jeszcze druga dawka N...

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

tribenuron+fluroksypyr, fluroksypyr+2,4d -> Granstar Strong, Gold. Jeden i drugi-kat na te 2 chwasty. Inna opcja- Mustang, Starane Super. 2 pierwsze substancje- tribenuron/fluroksypyr zwalczają solo chabra i przytulię, ale ten pierwszy ma problemy z zimującą przytulią. Ten drugi wrażliwy na temperaturę. Koszt większości mieszanek ok 60-80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

W moim pszenżycie algoso i fredro I kolanka jest na wysokości ok 2cm i nie zdążyłem zastosować antywylegacza, dałem 130kg polifoski 21 (27kgN) i 180kg saletry (60kgN) w I dawce razem ok 87kg N i zastanawiam się czy dać II dawkę 100kg mocznika czy sobie darować i czy najlepiej je usztywnić aby nie wyległo klasa ziemi IV i V ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Moddus 0,3 usztywni żdźbło i to powinno wystarczyć na razie jak będźie żle 0,5 na podflagowy Medax Top ale raczej nie będzie potrezeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W moim pszenżycie algoso i fredro I kolanka jest na wysokości ok 2cm i nie zdążyłem zastosować antywylegacza, dałem 130kg polifoski 21 (27kgN) i 180kg saletry (60kgN) w I dawce razem ok 87kg N i zastanawiam się czy dać II dawkę 100kg mocznika czy sobie darować i czy najlepiej je usztywnić aby nie wyległo klasa ziemi IV i V ?

Jeszcze nic straconego. Możesz swobodnie zastosować moddus dawka 0,2-0,3l powinna wystarczyć ;) Moddus usztywnia i lekko skraca źdźbło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy jak zastosuje moddus w przyszłym tygodniu razem z fungicydem to nie skrócę kłosa, bo nie mam zakupionego moddusa i czy przy takim nawożeniu zastosować II dawkę azotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a jak moddus sie wczesniej troche zastosuej na pszenzyto sam moddus 0,6 l to sie mu cos nie stanie ? tzn jak juz prawie jest1 kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Moje pszenżyto borwo coś pożółkuje od dołu wydaje mi się że to niedobór potasu. Mam niestety tylko kristalon zielony (18-18-18) Jak nic nie będzie w sklepie z większą ilością potasu to polecę nim właśnie tylko jaką max dawkę mogę go dać na ha? Do tego chciał bym dodać jeszcze mocznik i siarczan magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj