Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

milanreal1    319

nie zaprawiałem

 

I błąd. Nawet rolnicy w afryce zaprawiają, a chyba nie chcesz być za murzynami :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli ph ma ponizej 5 to bedzie 4t :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Uprawiając 4 klasę ziemi myslę że plon zboża 7t/ha to max ;) Mamy chyba 3 ha 3 klasy to widać od razu różnice :D U nas przy nawożeniu bez npk raz grzybobójczy 3 m saletry uzyskiwaliśmy średni plon pszenicy 3- 3,5 t/ha natomiast z npk i 2 m więcej saletry 2 x fungicyd + skeracanie 6 t :rolleyes: a taksamo sie ziemię uprawia :lol: ciekawe jakby to wyglądało jakby przedplonem był rzepak za rok będe miał już okazję to sprawdzić ;) coraz bardziej zastanawiam się nad zytem hybrydowym za rok chyba zasieję pierwszy raz bo jak czytam jakie to rolnicy plony osiągaja to aż są chęci samemu się przekonać :)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Zamierzm w przyszlym tyg narazie kupic na 2,30 ha pszenżyta nawóz,i będe chciał kupić ok 200kg na ha saletry czy może tak być?A na jesień nic nie sypałem niestety, chyba że cos innego doradzicie?Czytalem te wiadomości wyżej i sam już niewiem co robić.Także jak możecie mi odpisać to prosze.Na reszte ha bede pytał sie w przyszlym miesiącu.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

200 kg/ha saletry starczy bez problemu na I dawkę, na drugą przydało by się ok 150kg/ha. Jeśli nic nie sypałeś na jesień to teraz możesz dać ok 100kg/ha soli potasowej i powinno być git ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sprawdzony dobry nawóz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Uprawiając 4 klasę ziemi myslę że plon zboża 7t/ha to max ;)

 

w odpowiednim płodozmianie, ph, wysokiej zawartości próchnicy, co zatym idzie co najmniej średniej zasobności w PK ochronie grzybowej i insekt. można przekroczyć ten wynik

przykład z żniw 11

przed przed plon jęczmień j., przedplon ziemniaki na oborniku po czym pszenżyto oz. odmiany grenado wysiew ok 20.IX prawidłowo rozkrzewione jesienią (chwasty też jesień, bez wiosenny poprawek) wiosną 2xfungi (bez szaleństw alert i kłoszenie falcon+artea po połowie dawki + bi58) 120kgN w 2dawkach

plon 7,5t klasa bon IVa IVb z mozaiką wzdłuż i szerz.

 

a tam gdzie siane po jęczmieniu j. na podobnej, może nawet trochę lepszej glebie z odczynem ok 6 średniej P i K niestety już tylko w granicach 6-6,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Witam co sądzicie o pszenżycie Madilo na jakie ono jest gleby ??.

 

Ja zasiałem w tamtym Roku roku we wrześniu Madilo pod korzeń siałem Lubofoskę 4 4 12 w dawce 200 kg na h i zastosowałem oprysk Lentipur. Na wiosnę będę siał saletrzak w dawce 200kg na h. Mam glebę 4-5 klasa. Możecie mi powiedzieć czy dobrze prowadzę uprawę ??. Pytam bo ziemię mam od 2 lat od rodziców. Jakie proponujecie zabiegi przeprowadzić na wiosnę ??. Jedna dawkę nawozu czy 2 jakie opryski i czy dobrze dobrałem zborze?? i nawozy z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez TomaszNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem madilo 3 lata ale juz pojawiło sie sporo zyta i zlikwidowałem. Ale ogólnie ładnie plonowała jest to odmiana tradycyjna na taka ziemie jak masz bedzie oki. Plon głownie bedie zalażał od tego ile dasz azotu ( najlepiej 2 dawki po 200kg saletrzaku :) ) i jak bedzie z opadami, jakie masz Ph gleby, czy prysniesz na grzyba. Poczatek masz w miare dobry. Jeszcze powiedz ile wysiałes na hektar tego pszenzyta?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Czym powinienem zbadać hp gleby ??. Oczywiście prysnę na grzyba. Z tego co pamiętam to około 170-180 kg wysiałem Madilo na h. Mam pytanie jaki Ty miałeś plon Madilo ile ton z h i na jakiej glebie ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To wysiew oki. pH zeby zbadac to musisz albo kupic sobie do tego tester lub odczynniki, albo wysąłc próbki do laboratorium gdzie badaja za niewielka opłata około 10zł od działki. W tym roku było tego tylko 2 ha i dało około 5t z ha przy srednim nawozeniu jakies 300kg saltry w 2 dawkach, pod korzen było ze 150NPK 5-20-30 i troszke obornika jeden zabieg na grzyba ph nie za ciekawe bo to dzierzawa dopiero 2 rok w tym roku zwapnowałem.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Całkiem Całkiem Miałeś plon. Powiedz Mi czy w zimę można zrobić taki test ?? np jak bym teraz kupił go i pojechał na pole albo bym wziął próbki i wysłał do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

koledzy powoli najpierw niech się zima skończy zobaczymy jak przezimuje czy nie wymarznie lub wiatry nie wytną biały2005 z Tobą to my się nie mamy co równać jaką Ty masz ziemię,ja też mam 4-5-6 klasę tyle że u mnie dużo obornika bydlęcego ale ogólnie odmiana ok. nawet na porastanie nieźle daje radę.ma ładne kłosy i z tym miałem problem bo mi na palmy ludzie zrywali a przy tym sporo wytłukli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Polecam zrobic oprysk Antywylegaczem lub innym CCC w fazie pierwszego kolanka co odpowiednio skroci slome i zapewni lepszy omłot.Chyba ze zalezy Ci bardzo na slomie.Co do nawozenia ,stosuje saletre Can 2x230kg/ha co zapewnia plon na poziomie 7-8 ton w zaleznosci oczywiscie od warunków pogodowych.Mieszkam nad morzem wiec na brak wilgoci nie narzekam w wrecz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kolego ja tez mam IV-V ale głownie IV jakies place V. Ja stosuje CCC a nawet 2 razy jak zachodzi potrzeba ale pszenżyta bardzo to nie skróci tylko usztywnia :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tego nigdy za wiele :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Przed ruszeniem wegetacji. Zaleznie od rejonu u mnie lubelskie to około połowy marca zaleznie jaka bedzie temperatura.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj