Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

farmerss34    218

trochę wysiłku , kolego  kuknij kilka stron wstecz  i znajdziesz  wszystko kilka razy jest opisane lub w dziale o nawożeniu dolistnym ....powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak ale jak ja dalem saletre to mocznik dam to jest azot wiec to nic nie da wiecej . a jakei inne odzywki dac by ruszyc te slabe pszenzyto bo jest male no fakt ze tam wczesniej mokro bylo wiec co myslicie dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

pytanko odnośnie skracania - 10 dni temu prysnąłem T1+mocznik + 1,2l ccc na 1 kolanko ,obecnie jest już drugie , czy mogę  dać jeszcze 1l ccc , czy lepiej chwilę odczekać i prysnąć cerone , pszenżyto gęste, dostało 200 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

A środek menara 0,5 l/ha cenowo to 85 zł?

 

I tak na podstawę musisz ten prochloraz dorzucić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Właśnie nigdzie nie jest dostępny narazie ten prochloraz u mnie... ma być w czwartek a chce pryskac a noe wiem czy czekam na niego
Jeśli uda mi się go kupić to wystarczy pół litra na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie jest aż tak bogate ze może się położyć no ale chyba lepiej żeby było. Na pszenice mam bumpera super z wirtuozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Choroby podstawy źdźbła to nie to samo co zwykłe wyleganie.

Nie możesz zamawiać przez internet środków? U mnie dostępność w sklepach to czysta loteria a nawet przez neta taniej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Dołożyć do tej menary ten prochloraz? Na hektar wyszło 85 zł + prochloraz który będzie kosztował 1 l ok 60 zł. Dałbym go max 0,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Rozsądna kalkulacja, jeżeli wcześniej nie było dużych problemów z chorobami podstawy to powinno wystarczyć, ja osobiście daje prochlorazu 0.8l do Duettu Star (również 0,8l)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Poszukajcie u siebie przedstawiciela ampomerolu ( nie reklamuje ) ja od tego roku zaczlaem u nich zakupy, na kazdej bance 5l okolo 50 zl taniej medax 3kg, mustang, duet starr jak w sklepach zawsze bralem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Co może być powodem tak słabego zboza? Nigdy takiego nie miałem. Dostało dawkę startowa 90 kg N i druga 70 kg N. Poszło dokrzewianie ccc + dolistnie i siarczan magnezu a tu nic praktycznie sięgnie zmieniło. Wczesna wiosna nie mogłem wjechać z nawozem tak było mokro

post-168707-0-99869200-1493714028_thumb.jpg

post-168707-0-73046400-1493714086_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

1. Ze zdjęć widać, że masz słabe gleby - sprawdzałeś pH, jeśli będzie niskie to, że roślina będzie miała utrudnione przyjmowanie składników.

2. Druga sprawa to pogoda - nie wiem jak u Ciebie ale u Nas w nocy jeszcze nie było od początku roku więcej jak 5 °C (często przymrozki) a do tego duża wilgotność gleby (ciężko wjechać w pole, duża ilość opadów, zalegająca woda). Takie warunki również nie sprzyjają roślinie i utrudniają jej rozwój.

 

PS. Niestety nie tylko u Ciebie tak jest.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No e nocy 5 stopnienia to max jak było. Mokro tam jest ph do dość dużego tam nie należy. Gleby słabe 5-6 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
Napisano (edytowany)

To moje pszenżyto maestozo dostało 120 kg N a przed siewem ok 30 t obornika bydlecego. Ziemia 5-6 klasa pH 5.2

post-212997-0-76922800-1493751726_thumb.jpg

post-212997-0-32691800-1493751752_thumb.jpg

Edytowano przez lexiflexi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

To dobrze bo skończyłem pryskać ok. 18:00, a o 20:30 zaczął padać lekki deszcz, także powinno spokojnie wszystko zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Czy mozna dodac do herbicydu mocznik i siarczan magnezu?Czy lepiej osobno przejechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Można zastosować jeszcze lancet plus w pszenżycie ozimym. Pszenżyto już po pierwszym kolanku. Jakie mogą być negatywne skutki zastosowania w tej fazie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj