Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Matey    885

Gratulacje siejesz po aptekarsku

???? nie rozumiem?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Tak z ciekawości zapytam - Ty na pewno wiesz co to są rozkrzewienia?

Czy może 6-7 listków?

No właśnie.. ogólnie rotondo ma bardzo duże zdolności krzewienia Ale bez przesady żeby 6-7 rozkrzewien to mega dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

A co ty chcesz tu dokrzewiać?

rozkrzewienia są bardzo slabo widoczne i mozna powiedziec ze dopiero zaczynaja sie tworzyc ... Maja 5mm czasami do 1 cm jak mierzylem... Jakby nie kucnac i sie pobierznie przyjrzeć to wyglada jakby byly to listki

Z herbicydem to raczej nie , chociaż chwastox , mustang i aminopielik znoszą dobrze mieszanie

dzięki za informacje dobry kolego !!! Chwastow nie zauważyłem na razie... Zobaczymy pozniej... No to kolo 15 marca szykuje porządna odzywke... Pod koniec marca jakby wszystko bylo ok dac 2 dawke azotu ? Ile pozniej zastosowac antywylegacza zeby skrocic je pozniej jak juz zastosuje te 0.5l na krzewienie? Bo nigdy nie dokrzewialem CCC ale w tym roku przydaloby sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Rozkrzewienie to rozkrzewienie na życie masz około 600 kłosów na metrze a na pszenżycie około 700. To co tu dokrzewiać? ja raczej starał bym się w najlepszym wypadku zostawić to jak jest lub, moim zdaniem lepsze rozwiązanie, delikatnie redukować obsadę. To CCC to sztuka dla sztuki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Jaki kristalon polecacie na pszenżyto, w jakiej fazie zastosować i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Już widać pierwsze efekty I dawki ... rośliny się pobudziły i w życie hybrydowym widać, że tworzy się 4-5 rozkrzewienie :D Pszenżyta jeszcze nie widziałem :D przez 2 dni padał deszcz wiec na ziemi nic już nie ma po nawozie żadnego śladu wszystko w ziemi :D Teraz czekać na słońce żeby to wszystko ruszyło z kopyta !!! :D Razem z tym i niestety już chwasty sie pojawiają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie ma ktoś do sprzedania pszenżyto jare? Interesują mnie okolice Tomaszowa Lub. ewentualnie Zamościa. Proszę jeśli ktoś ma na sprzedaż niech się odezwie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę wjechać z granulowanymi a potem się dopiero zastanawiać nad dolistnymi, wszystko zależy od pogody  ;) U nas narazie stawki na polach

(Mazowieckie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie granulowane dzisiaj reszta poszła pod pszenżyta po 200kg saletry ,zostało tylko pod żyto rozsiać i można z dolistnymi jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Dzis 250kg/ha saletrosanu 30 pod Rotondo i w dodatki tylko z jedną wtopa :P
Kolejne kawałki koło następnej soboty bo mokro jak cho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam w poniedziałek poszedł saletrzak 250kg/h kiedy można opryskać na krzewienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Ja dałem na jedno pole pszenżyta 28 lutego saletre i od tego czasu do dziś było 4 dni z ładną pogodą myśle źe się pospieszyłem z resztą czekam na cieplejsze dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie ma ktoś do sprzedania pszenżyto jare? Interesują mnie okolice Tomaszowa Lub. ewentualnie Zamościa. Proszę jeśli ktoś ma na sprzedaż niech się odezwie. 

Ponawiam pytanie!!! 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Pszenzyto jare dublet można już siac? Myślę,że W piątek spróbujemy wjechać w pole, o ile będzie się dało. Czy nie za wcześnie? Przymrozki mogłyby zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

U mnie już dawno idealne warunki do siewu, gdybym tylko miał czas to już by było posiane 10 dni temu. Ale niestety Dublet jeszcze parę dni musi poleżeć i poczekać, 19 zasieję, mam nadzieję, że to się nie odbije bardzo na plonie bo na moich piaskach to raczej każdy dzień się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Ja dałem na jedno pole pszenżyta 28 lutego saletre i od tego czasu do dziś było 4 dni z ładną pogodą myśle źe się pospieszyłem z resztą czekam na cieplejsze dni.

 

dlaczego myslisz ze sie pospieszyles ? to jak za wczesnie sie da to co saletra sie zmarnowala ? u nas kiedys tak bylo jednegop roku siali wszyscy i my posialismy zimno bylo i nie bylo widac efektu po saletrze wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Myślałem że tylko ja dałem w tym roku Polifoske 21 na pszenżyto-twingo. U mnie poszło około 150kg na ha w ubiegły piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Zastanawiam się nad nawozeniem mikro
W gotowych mieszanka jest mało co a cena wysoka i pomyślałem żeby kupić chelaty mn Cu i zn z intermagu +npk jakieś klasyczne co myślicie o tym czy ktoś już używał?
Co wy polecacie i planujecie na ten rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

W końcu podsiane pszenżyto, ~240kg/ha saletry. Pogodę pokazują przez weekend przelotne opady a potem dwa tygodnie sucho w nocy gdzieś później koło zera może się zakrecic, więc dziś posialem i jak zjechałem z pola to zaczęło kropic. Byleby za mocno nie padało. W sumie tylko tam, gdzie woda stala bym ugrzazl, a tak to w jednym miejscu lekkie koleiny, w drugim nawet śladu nie było że ciągnik przejechał. Jak pogoda pozwoli to jutro lecę z orka co zostało pod jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj