Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

martinezo    41

dokrzewianie zbóż 1 litrem ccc jest bezpieczne w tym okresie?

ja na pszenżyto w przyszłym tygodniu dam 0,5l CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Też jestem za możliwie wczesnym podaniem azotu, poprzednie 3 lata tak robiłem, ale w tym roku wstrzymuję się z uwagi na zapowiadaną pogodę. Z tego co ja wiem wegetacja rusza, gdy średnia dobowa temp wynosi 5 stopni, a ja na przyszły tydzień widzę temperatury 3 - 4 stopnie i nocami spory minus tak więc jeszcze trochę poczekam, z resztą w mojej okolicy jakoś nie widziałem ludzi na polach

u mnie większość upraw wznowiło wegetację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0

Dziś ładnie schnie jutro można wjeżdżać z dawka startową saletry 100 kg N /ha, tylko pytanie czy warto przed przymrozkami które są zapowiadane od wtorku? wydaje mi sie że lepiej poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

a myślisz źe tem azot będzie od razu dostępny dla roślin?

A po ilu dniach azot z saletry jest dostępny dla roślin. Wiem że to pewnie zależy od pogody i innych czynników ale tak mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

No właśnie dobre pytanie po jakim czasie od wysiania saletry rośliny zaczną pobierać ten azot i jak długo jest dostępny azot z saletry (jak długo działa )??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Po  4-5  dniach   i działa   do  6  tygodni   -  oczywiście  jak jest  ciepło ,  chyba że  po rozsianiu  przyjdą ulewne  deszcze  i zostanie  wypłukana  w głębsze  warstwy  gleby. [po prostu  korzenie nie zdążą  jej złapać ] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ok dajmy na to wysypałem azot późnej przyjdą mrozy, to nic z tym azotem sie nie stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Nie. Po mrozach nic wielkiego się nie stanie, zresztą jak mają przyjść mrozy to raczej tylko krótkie a nie druga zima więc ja bym się nie zastanawiał tylko sypał. Nawet przymrozek by się przydał, żeby dało się wjechać na pola.

Dwa lata temu siałem na żyto saletrosan a potem przyszedł chyba tydzień czy nawet dłużej mocnych przymrozków, jak się już wypogodziło to zboże ruszyło mocno do przodu i widać było, że skorzystało z tego azotu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Witam,

 

Mam pytanie: Mogę już wjechać  w pole z saletrą na pierwszą dawkę, mrozów u mnie większych nie zapowiadają z tm że jutro ma pożadnie popadać - czy siać nawóz dziś czy poczekać do poniedziałku (chodzi o wymywanie azotu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

wlasnie rozlałem rsm 32 wyszlo ok 180 l/ha  mialo byc 130 ,ale cos poszlo nie tak :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

<p>

Witam, Mam pytanie: Mogę już wjechać w pole z saletrą na pierwszą dawkę, mrozów u mnie większych nie zapowiadają z tm że jutro ma pożadnie popadać - czy siać nawóz dziś czy poczekać do poniedziałku (chodzi o wymywanie azotu)?

</p>
<p>Jak porzadnie? Jak masz mozliwosc wjazdu w pole to z tego korzystaj, bo i tak lepiej siac przed deszczem niz po (mokre rosliny moga zostac poparzone). Po za tym jak popada to znowu ci sie bloto zrobi i nie wjedziesz.</p>
<p>U nas tez nadaja ochlodzenie, dzis w nocy nawet bylo kolo 0 stopni C, ziemia przymarzla i udalo mi sie juz wywiezc saletre i kizeryt na wszystkie pola. Uwazam, ze lepiej wczesniej niz pozniej. Teraz pewnie beda wahania temperatur, bo w nocy prawie mroz a teraz +10.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Cześć !!! Jestem tu nowy :D Dziś rozsiałem saletrzak 200 kg/ha na pszenżyto ozime i żyto hybrydowe. Na poniedziałek zostało mi żyto populacyjne... Żyto hybrydowe ma 3-4 rozkrzewienia ale one są dość krótkie. Obsada na poziomie 210- 230 szt./m2. Trochę jest przez sarny podjedzone ale odbija bo korzenie nie zostały uszkodzone. Podobnie jest z pszenżytem... obsada to 300- 400 szt./m2. przy 2-3 rozkrzewieniach. Planuje za tydzień max dwa dokrzewienie ccc 0,5 l/ha... I TERAZ ZASADNICZE PYTANIE !!! Czy antywylegacz można mieszać z mikroelementami, adiuwantami np Tecnophyt, stymulatorami wzrostu np. Tytanit, siarczanem magnezu, mocznikiem i jakimś herbicydem np. Chwastoxem ??? Zależy mi i pewnie wielu z was żeby wykonać to za jednym zamachem żeby kilka razy nie jezdzić z opryskiwaczem... Używałem i używam ccc ale nigdy nie mieszałem... Robiliście coś takiego ? Z góry dziekuje za odpowiedź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z  herbicydem to  raczej nie , chociaż chwastox , mustang i aminopielik  znoszą  dobrze mieszanie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Ile macie rozkrzewień pszenżyta moje Rotondo ma 6-7 rozkrzewień we wtorek poszło 200kg setry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Cześć !!! Jestem tu nowy :D Dziś rozsiałem saletrzak 200 kg/ha na pszenżyto ozime i żyto hybrydowe. Na poniedziałek zostało mi żyto populacyjne... Żyto hybrydowe ma 3-4 rozkrzewienia ale one są dość krótkie. Obsada na poziomie 210- 230 szt./m2. Trochę jest przez sarny podjedzone ale odbija bo korzenie nie zostały uszkodzone. Podobnie jest z pszenżytem... obsada to 300- 400 szt./m2. przy 2-3 rozkrzewieniach. Planuje za tydzień max dwa dokrzewienie ccc 0,5 l/ha... I TERAZ ZASADNICZE PYTANIE !!! Czy antywylegacz można mieszać z mikroelementami, adiuwantami np Tecnophyt, stymulatorami wzrostu np. Tytanit, siarczanem magnezu, mocznikiem i jakimś herbicydem np. Chwastoxem ??? Zależy mi i pewnie wielu z was żeby wykonać to za jednym zamachem żeby kilka razy nie jezdzić z opryskiwaczem... Używałem i używam ccc ale nigdy nie mieszałem... Robiliście coś takiego ? Z góry dziekuje za odpowiedź !!!

A co ty chcesz tu dokrzewiać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

U mnie wysiane jakies 190kg saletry w piatek, mialo byc 200 ale cos sie popsulo, do tego korn kali na próbe. Nie zrobiłem zadnej koleinki a obszarnicy obok się topili w rzepaku czy pszenzycie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ile macie rozkrzewień pszenżyta moje Rotondo ma 6-7 rozkrzewień we wtorek poszło 200kg setry :-)

Jaki termin siewu i obsada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

U mnie wysiane jakies 190kg saletry w piatek, mialo byc 200 ale cos sie popsulo, do tego korn kali na próbe. Nie zrobiłem zadnej koleinki a obszarnicy obok się topili w rzepaku czy pszenzycie

 

Gratulacje siejesz po aptekarsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Jaki termin siewu i obsada ?

Siane coś koło 15-20 września obsady nie liczyłem może jutro policze to napisze. W galeri mam fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ile macie rozkrzewień pszenżyta moje Rotondo ma 6-7 rozkrzewień we wtorek poszło 200kg setry :-)

Tak  z ciekawości zapytam  - Ty na pewno wiesz  co to są  rozkrzewienia? 

Czy może 6-7 listków? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj