Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

m3tysek    2

Nie wiem jak u Ciebie z pogodą wydaję mi się ze możesz polecieć. Mocznik+siarcczan siedmiowodny+ mangan+ tytanit tak u siebie pryskałem z 2-3dni temu ostatnie kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

Spokojnie kolego moze taka odmiana ja u siebie tez mam kawalek jakiegos wynalazku wzietego od sasiada bo bardzo zachwalal sialem 200 kg na ha a wyglada jakby bylo 70 . Nie martwie sie tym najwyzej na wiosne dosieje jeczmienia bo i tak na pasze.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Wg mnie słabo rośnie, ponieważ jest za zimno, a jak sam piszesz siałeś 1 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku dobrze wyglądają tylko te siane na początku września, czy nawet w sierpniu. Moje siane z wyką pod koniec sierpnia wygląda tak jak powinno wyglądać zboże przez nastaniem pierwszych śniegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

U mnie jakoś dużo hybrydy jest wiem ze tu o pszenżycie ale nic nie szkodzi dziś na 1 m2 naliczyłem 218 roślin w fazie 4 liści :D Nie za gęsto jest ? Pszenżyto jest koło 430 roślin w fazie 3-4 liści


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Zgodzę się z kolegami ,w tym roku zboża ładnie wyglądają kto siał wcześnie ,ja siałem 20 września i jeszcze część nie ma 3 liścia ,wrzesień suchy potem deszcze i zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Wy się martwcie że licho wyglądają siane w październiku, a ja mam jeszcze zamiar zadać w następnym tygodniu. Jak się nie uda to posieję pszenicę wąsistą- chyba ostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenżyto jeszcze będziesz probował? Ja siałem w tamtym roku na początku listopada i jakoś się udało, ale w połowie listopada to niezła ruletka ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

U nas jest tak ze niektórzy siali pred 10 wrzesnia ale szału u nich też nie ma ...


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak było sucho, lub gleba przesuszona to i tak wzeszło dopiero po deszczach. Tylko, że deszcze przyszły razem z ochłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

i to był najwiekszy minus ;) No ale wystarczą dobre zabiegi agrotechniczne wiosną i wszystko bd ok


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś się spóźni z azotem to będzie licho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

czyli u nas na wsi prawie wszyscy hahaha :P Kurde jak sieją w połowie kwietnia i tak "cokolwiek" xD zamiast kilka dawek to rzucą 100 kg saletrzaku zero oprysków fungiem herbicydem i dolistnie a później narzekaja ze słaby rok


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Fakt pogoda w tym roku kiepska cały czas zimno i przymrozki się zdarzyły to bardziej to stoi niż rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

U mnie siane 5pazdziernika, to nedza. Powschodzilo, ale jak to przezimuje, to nie wiem. Straszliwie mokro w polu-chcialem brony ściągnąć z pola to na ściernisku prawie sie zakopalem na górce samym ciągnikiem, o wjeździe w zboże nawet nie ma co marzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

U mnie tez dopiero wychodzi to siane pozno.ale wschody idealne .miesiąc ciepla i słońca by się przydał żeby troche podroslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Moim zdaniem i tak nie ma co narzekać... deszcze i zimno no niestety no ale chociaż się poziom wód podniósł i łąki odrosły bo u nas to wszystko pousychało i jakby było tak dalej to dopiero byłaby katastrofa


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

U nas to sie podniosl aż za bardzo. Wszystkie dolki zalane. Pola wyglądają jak na wiosnę po roztopach ostrych. Nie wiem kiedy będę oral na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

czyli u nas na wsi prawie wszyscy hahaha :P Kurde jak sieją w połowie kwietnia i tak "cokolwiek" xD zamiast kilka dawek to rzucą 100 kg saletrzaku zero oprysków fungiem herbicydem i dolistnie a później narzekaja ze słaby rok

 

I tak co roku. Byle dopłaty dali i aby starczyło ich na ropę (olej napędowy) i najęcie kombajnu do koszenia. A kiedyś Polska  była spichlerzem Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Kombajnu? U nas to już zaczeli siać łubiny i je potem orać. Jeden zasiał żyta jak co roku, ale jak się dowiedział o dopłatach do strączkowych to zaorał jak już sie wykłosiło i zasiał łubinu. A jak pytałem, czemu orał takie duże żyto to opowiadał, że tak trzeba aby próchnica była. ;)

 

Ale nie nasza to sprawa. Ich ziemia i mogą sobie z nią robić co chcą. Chociaż lepiej, aby odłogiem leżała niż była uprawiana tak byle jak bo się tylko degraduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to już jest z tymi dopłatami. Wsparcie rolnictwa można by było rozwiązać dużo mądrzej ale łatwiej jest dawać pieniądze. Podobnie jak wspieranie dzietności przez 500+. Można by te pieniądze wydać tak, że naprawdę dzietność by wzrosła, ale łatwiej wypłacać bez zastanowienia. Mniejsza z tym. Nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

U nas to sie podniosl aż za bardzo. Wszystkie dolki zalane. Pola wyglądają jak na wiosnę po roztopach ostrych. Nie wiem kiedy będę oral na zimę.

 

 

U was moze mokrzej było bo ja wczoraj normalnie zaorałem pod qq i roztrząsłem obornik w piątek... nic sie nie grzebało ale u nas ziemia 4 -5 klasa i było bardzo ale to bardzo sucho siew był a ziemia zero wilgoci ... u nas wiele pomogło ale woda po niższych warstwach pola nie stoi


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam posiałem w tym roku pszenżyto Rotonto w ilości 170 kg/ha i 200 kg polifoski 8 siałem 13 września i wygląda to nie zbyt ciekawie, rzadkie gdzie miało troszke wilgoci to sie rozkrzewia a gdzie w popiół siane dopiero ma dwa listki nie wiem czy ono przezimuje bo prognozy są pesymistyczne i czy da sie go jakoś na wiosne ładnie dokrzewić mam na myśli dać przed ruszeniem wegetacji 200 kg saletry puławskiej i na drugo dawke mocznik 175 kg na ha. Czy coś to pomoże?

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja sialem Rotondo 15 Października 150kg/ha narazie ma jeden liść i nie ma sie co przejmować narazie czekajmy spokojnie do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj