Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1337

Paweł jedno i drugie pszenżyto masz w Łukowie w centrali na warszawskiej 

Dzięki za info a wiesz może w jakiej cenie Trismart? Troche daleko mam - około 60km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

podaj region i klase ziemi przedplon i plon w jaki celujesz ? i jesli bys znal zasobnosći ziemi  to było by super :)

Wojewodztwo Lubelskie, okolice Zamoscia. Klasa ziemi III i IV. Przdplonem byla pszenica ozima(plon 8 ton). Zasobnosci niestety nie znam. A co do oczekiwanego plonu to mysle ze w przedziale miedzy 6 a 8 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernar239    0

Witam chciałbym się poradzić kolegów. Czy będzie coś z tego jak zasieje borowika na V klasie? Przedsiewnie dany obornik. W tym roku siałem go ale na lepszej ziemi klasa IV a i IV b, miałem też Twingo ale na słabszej klasie chyba nie ma co z nim ryzykować;). Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Kupiłem  w Rol...  Twingo jedno

kiełkowanie 80% Mtz 50 i jeszcze ziarno nie wygląda ładnie wizualnie.

Cena 183 brutto (wniosek za tę cenę mam 20% gów.a w worku)

Z drugiej tury Mtz 46 i 90% kiełkowanie.

Meloman też 80% taki szajs za taką kasę. Moje Twingo lepiej wygląda wizualnie po młynku!

Czym oni to czyszczą u baby w chacie przez sito do żwiru?

Ale trzeba było wymienić.

 

Na wiosnę w pszenżycie jarym miałem szporysz- kupione w Agro... masakra.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Polecam Tomko, dobrze przetrwało zimę i na niezbyt zasobnej ziemi wydało nawet dobry plon (kl IV-V).

 

Możesz wiecej o Tomku powiedzieć? Jak nawoziłeś, jak przedplon, ph, skracałeś?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Nowy z jakiej to centrali?

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

końcówki Nas :). Radziejów

Żyto Amber Chemirol 180 cos brutto.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety w firmach nasiennych chodzi tylko o zyski a ceny materiału siewnego są rażąco wygórowane dlatego ja w tym roku im dziękuję myślę że jeszcze jesienią znacznie potanieje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Może trzeba zmienić firmę? Na syfiasty owies tylko raz dałem się nabrać. Po zmianie dostawcy nie mam wątpliwości, że sieję kwalifikatem. Pierwsza firma nie raczyła odpowiedzieć na moje pytania przesłane pocztą elektroniczną. W drugiej nie było z tym żadnego problemu. Dlatego zwracajcie Panie i Panowie uwagę jak traktowany jest klient.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

a jakie macie siły kiełkowania w swoich kwalifikatach

Moje to

borowik 91%

rotondo 94%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zgodzę się miałem w ubiegłym roku od nich to szajs jakich mało chciałem reklamować ale za mała ilość i trudno było by udowodnić już więcej nie wezmę i tyle widać że z drobnym klientem się nie liczą być może jak ktoś tonami bierze to inaczej jest traktowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy rolnicy,

zapraszamy do zapoznania się z aktualizowaną ofertą zbóż ozimych:

 

ZbozaOzime_AF.png

 

Sprawdź ofertę na big-agro.pl


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

pilne

mam do odbioru nasiona kwalifikowane w punkcie sprzedarzy(u nas to skład z nawozami ,srodkami ochrony,paszami no i niby z kwalifikatem)  ,tylko niepoikoi mnie to ze sprzedawca powiedział ze sami zaprawiają, czy to nie bedzie jakas podróba,na co zwrocic uwage przy odbiorze

pierwszy raz bede tam kuypowac i nie chce dac zrobic sie w konia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

A co konkretnie zamawiałeś?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Zobacz czy ziarno rownej wielkosci i dobrze rowno zaprawione. Czy jest mtz i faktura ok, osobiscie wole kupic top farm z polski ciut drozej niz takie wlasnie kwalifikaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem kolego co tam miałeś ale my nie mieliśmy jeszcze problemu

 

Miałem Bobik to z 10 % to nie były nasiona tylko łuska  dużo nasion uszkodzonych przez strąkowca a kasa kosmos bo był bom na strączkowe w tym roku swój nieczyszczony lepiej wyglądał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

 

Ile dni przed siewem można zaprawić + nawóz donasienny pszenżyto?

 

Bo sama zaprawa nie zaszkodzi tylko czy nawóz nie przyśpieszy kiełkowania  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ostatnio przywieźli mi pszenżyto w białych papierowych workach, nic nie napisane od kogo ani nic, są te niebieskie "karteczki" ale nie ma na nich napisane siły kiełkowania, myślicie że to jakiś bubel czy nie ma się czego obawiać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj