Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

daniel5    1
Dinaro -jedyne zboże jakie przeżyło zimę 2012

 

 

Borwo też przezimowało tą pamiętną zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Zamówiłem jednak Borowika zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Jaka norma wysiewu u niego ?

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymorek    0

Panowie,czy wiecie cos na temat pszenżyta TRANSFER...? Widzialem stronie Strzelc,ze w miare oddaje,czy mial je ktos w tym roku???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Preludio czy Rotondo na IVa i IV b ?

Edytowano przez 123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Borwo też przezimowało tą pamiętną zimę.

 

 

Tak? U mnie ledwo żyto odbiło.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

ile kg pszenżyta siejecie na ha, chodzi mi głównie o odmiany borowik,twingo i tomko. Jakie doświadczenia macie z gęstością siewu, chodzi mi o porównanie np siewów zgodnie z zaleceniami czyli w granicach 150kg/ha do gęstych siewów ponad 200 kg/ha, jak to się odbija na plonie, u mnie co roku w czasie siewów panuje susza więc zwiększam normę ale za to przed wschodami zaczynają padać deszcze i wychodzi że posiałem za gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Borwo też przezimowało tą pamiętną zimę.

MOje  Dinaro to było jedyne pszenżyto praktycznie w całej gminie,które przezimowało-wszystko sprzedałem na nasiona do siewu a mało tego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

To bardzo ładnie jak na takie warunki :)

Napisz jak ta pszenica - miałem ją w tamtym roku to koło 7 sypnęła po kukurydzy ale to dobry rok był no i większość 4b.

Przy takim samym nawożeniu co pszenżyto, po kukurydzy 5,8t/ha. IV-V klasa. Blisko tonę więcej niż pszenżyto Tomko obok. Teraz posięję więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zamówiłem jednak Borowika zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Jaka norma wysiewu u niego ?

Jak dostaniesz to pochwal się MTZ i siłą kiełkowania to podam Ci wysiew.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

ile kg pszenżyta siejecie na ha, chodzi mi głównie o odmiany borowik,twingo i tomko. Jakie doświadczenia macie z gęstością siewu, chodzi mi o porównanie np siewów zgodnie z zaleceniami czyli w granicach 150kg/ha do gęstych siewów ponad 200 kg/ha, jak to się odbija na plonie, u mnie co roku w czasie siewów panuje susza więc zwiększam normę ale za to przed wschodami zaczynają padać deszcze i wychodzi że posiałem za gęsto.

Gdy materiał jest kwalifikowany to ja osobiście staram się siać ok. 150 kg/ha (Tomko w tym roku przy takim wysiewie plonowało 6,9 t/ha), gdy używam własnego materiału to sieje nieco gęściej 170-200 kg/ha - w zależności od odmiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Jaką odmianę polecacie na V i VI klasę po słabym grochu ???

Ph 4,2 będzie wapnowane na jesień, czy 4 t na ha wapna węglanowo-magnezowego z morawicy nie będzie za dużą dawką jak na raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

borowik z tego co doczytalem sie, sieje sie rzadziej bo dobrze sie krzewi. ale znalezc gestosci wysiewu na stronie Strzelc nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Twingo jak najbardziej siew w przedziale 150-165 kg/ha wystarczy przy przeciętnych warunkach pogodowych. Wiosną bardzo mocno i długo się krzewi. Ciekawostka - na ziarenkach ktore spadły luźno wiosna bylo az 15-16 rozkrzewien. Oczywiście nie wszystkie wydały plon, ale pokazuje to potencjał i przestrzega przed zbyt gęstym siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Tez polecam borowika, bardzo dobra odmiana. Na 5 klasie przy nawozeniu okolo 70 kg azotu i jednym zabiegu na grzyb sypal ponad 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Twingo sieje zawsze 130 kg i jest geste przy optymalnym czasie siewu .

Jakies opinie na temat Rotonda ? i potrzebuje coś na V kl po kukurydzy siew co proponujecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Borowika siałem 150kg na hektar i był optymalnie rozkrzewiony.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

On akurat rósł na V ale tak to VI i trochę IV :D Sam zastanawiam się nad nowymi odmianami. Decyzję rozstrzygną wstępne wyniki plonowanie z COBORU.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

mam odmianę Borwo ale już siane trzeci rok i plonowało ładnie. Czy można je posiać w tym roku czy lepiej wymienić materiał na kwalifikowany?


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj