Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nojsze    59

Moddus potrzebuje słońca 3-4 godziny na całkowite wchłonięcie dodajesz adiuwanty? A i jeszcze jedno z tym skracaniem to jakaś fobia na forum ja jak na razie nie widzę aby pierwsze kolanko chciało ruszyc się od ziemi :)) zimno i to całe skracanie to może być skrócenie stanu konta jak będzie zimno i deszczowo przez najbliższy tydzień to lipa , aby zadziałały mechanizmy i burza hormonów potrzebny jest okres intensywnego wzrostu rosliny a tu nic... zapaowiadają się zimne noce a cały szkopuł jest w tym że pomijając biochemię i fazy ciemna i jasną fotosyntezy potrzeba ciepła nocą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

u mnie kolanko 1-1,5cm nad ziemia w pszenzycie a zyto dobre 2 cm juz .Poki co to w prognozach do maja nie widac ociplenia znaczacego,a na temat fungicydów co powiesz,2 godziny wystarcza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Tak dla tych z górnej półki :) Nie przejmuj się , fakt ja żyta nie sieję dla mnie to szkoda gleby na to zboże i masz rację ja mam dzierżawę na 5-6 klasa to w Fredro może za tydzień kolanko wystrzeli na 1cm ale ja wschód mazowsza a w wielkopolsce 2 tyg wczesniej wegetacja rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzisiaj skracałem fredro antywylegaczem po mimo lekkiego znoszenia cieczy przez wiatr i temp.10 stopni myśle że i tak zadziała dobrze, a jeśli patrzyłbym na pogode to nigdy bym się niewyrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

jaki będzie miał wpływ oprysk na chwasty chwastoxem turbo+protugan w innej fazie niż na etykiecie - na etykiecie piesze że do końca krzewienia a  u mnie w tej chwili pierwsze kolanko jest gdzieś na wysokości 0,5 cm na węzłem krzewienia? jakieś straty w plonie mogą wystąpić? przez tą pogodę nie było kiedy wykonać oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka dawka Protuganu? Do 1 kolanka nic się nie powinno stać w dawce do 2l/ha, później  albo w wyższej dawce pszenżyto może przypalić. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

kto mi powie jak szybko pszenżyto przechodzi z fazy 30 do fazy 31.?mam 1 kolanko na wys 0,4cm, pogoda wskazuje,że mogę pryskać jutro albo za tydzień. jak myslicie za tydzień nie bedzie za późno na T1 i skracanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

jesli bd zimno to roslina nie bedzie tak szybko rosnać , ale jesli stanie 2-3 dni ciepła to mozliwe że skoczy na 0,8 mm -1 cm :) wszystko zależy od warunków  pogodowych :) znowu moddus potrzebuje słonecznej pogody i roslina musi wtedy rosnąc a nie stać w miejscu wiec moze lepiej poczekać chwile :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

We wrorek pryskałem siarczan odżywką plus małą dawkę mocznika i grzyb czy mogę jutro lecieć saletrą 2 dawkę bo wtedy dopiero mam wolne po niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

w czwartek pryskałem od grzyba i mikro i siarczan, w sobotę poszedł regulator, teraz widzę że górne liście są przypalone takie. Od czego to może być ? Wahania temp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Moddus potrzebuje słońca 3-4 godziny na całkowite wchłonięcie dodajesz adiuwanty? A i jeszcze jedno z tym skracaniem to jakaś fobia na forum ja jak na razie nie widzę aby pierwsze kolanko chciało ruszyc się od ziemi :)) zimno i to całe skracanie to może być skrócenie stanu konta jak będzie zimno i deszczowo przez najbliższy tydzień to lipa , aby zadziałały mechanizmy i burza hormonów potrzebny jest okres intensywnego wzrostu rosliny a tu nic... zapaowiadają się zimne noce a cały szkopuł jest w tym że pomijając biochemię i fazy ciemna i jasną fotosyntezy potrzeba ciepła nocą. 

2godz powinny wystarczyć na moddusa. Adiuwant jest zbędny, moddus ma silny zwilżacz, inaczej słabo by wnikał do rośliny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj ( środa ) opryskałem pszenżyto na chwasty rubinem i jakimś środkiem na miotłe niepamiętam nazwy i mam pytanie czy dzisiaj moge już rozsiać drugą dawke saletry.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam ile moge dac mocznika na 0,5 ha jak drugiej dawki nie bede dawał ?? i czy moddusa mozna łączyć ze srodkiem na chwasty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

jaki będzie miał wpływ oprysk na chwasty chwastoxem turbo+protugan w innej fazie niż na etykiecie - na etykiecie piesze że do końca krzewienia a  u mnie w tej chwili pierwsze kolanko jest gdzieś na wysokości 0,5 cm na węzłem krzewienia? jakieś straty w plonie mogą wystąpić? przez tą pogodę nie było kiedy wykonać oprysku.

Masz dwie substancje nie do końca bezpieczne w późniejszych fazach- IPU i dikambę. Straty w plonie mogą wystąpić bo roślina od stresu może zredukować kłoski w kłosie. To już balansowanie po cienkiej linii

 

czy pszenżyto ozime można opryskać pumą jeśli tak to w jakiej dawce

Wg nowej etykiety to nie można, inaczej w starej

 

Wczoraj ( środa ) opryskałem pszenżyto na chwasty rubinem i jakimś środkiem na miotłe niepamiętam nazwy i mam pytanie czy dzisiaj moge już rozsiać drugą dawke saletry.??

Możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

DARKPANTER.... ja pryskałem pszenzyto ozime dwa lata temu Puma w pełnej dawce 1,0l/ha poniewaz nie zdazyłem wykonac zabiegu jesiennego na miotłe a ze stanowisko miałem po owsie to chciałem takze załatwic przy okazji przebijajacy sie miejscami owies,wiec z mojego doswiadczenia mozna bez obaw użyc Pumy w pszenzycie ozimym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

stosował ktoś Axial w pszenzycie ozimym? Bo dałem go wczoraj 0.3 l/ha + adigor 0.9 l/ha. A na etykiecie nie było napisane ze można stosować w pszenzycie ozimym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

witam. jeżeli zrobię oprysk na skracanie i grzyba , to za jaki czas moge pryskać rubinem na grzyba?
rubinem na chwasty, przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Ja dzisiaj opryskałem pszenżyto 5kg siarczan magnezu + 3 kg odrzywki 20 20 20 z micro + 0,25l tytanit + 1l ccc 675 + 0,6l medax top + 1l tilt + 0,8 mondatak. Zabieg wykonany ok 10 rano temperatura w południe ok 12 stopni. Kolonko 1,2 - 1,7 cm nad węzłem krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

a to sie nie dziwię. ja dziś sprawdzałem fazę i wiarus 0,8cm, gringo 0,5cm, twingo 0,6cm pierwsze kolanko, więc poczekam na ocieplenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a na skrocenie pszenzyta borwo czy mozna pomieszac srodki takei jak moddus 0,2 i antywylegacz plynny 657 ? bo na tym nic nie pisze czy mozna mieszac ob na pszenice mozna mieszac a o pszenzycie nie pisze ale i na jednym pisze ze na pszenzyto stosowac mozna i na drugim tylko czy mieszanine mozna zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

W fazie BBCH 32 mozna stosowac moddus bezpiecznie czy nie,bo czytałem gdzies o wielkim okresie i ze nie zaleca sie skracania w tym czasie,i jak to jest z zabiegami dolistnymi w tym czasie?Dawka jaka chce drugi raz skracac to 0,2l moddusa.

Edytowano przez przemek111447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj