Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

milinkovic    0

zadzwonie jutro do sklepu zobaczę co oni doradzą nie chce się wierzyć ,zeby nie było herbicydu na perz jesienią po siewie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

zadzwonie jutro do sklepu zobaczę co oni doradzą nie chce się wierzyć ,zeby nie było herbicydu na perz jesienią po siewie 

Witam jesienią jest skuteczny to glifosat.

wiosną zwalczysz to MUSTANG 306 SE 0.6 L +MAISTER 310 WG 150 G +adiuwant ACTIROB 842 EC 1,5 L mieszasz i masz wody max 220 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

ludzie ,ale ja już mam zasiane pszenzyto ,wiec gdzie teraz glifosat ? chcecie żeby spaliło wszystko !!! okazuje się ze nie ma srodka zwalczajacego perz na jesieni po siewach koniec kropka amen !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Jaki oprysk zastosować na pszenżyto ozime żeby był w miarę tani. Nie chcę już kilku środków kupować na jęczmień i na pszenżyto a chodzi mi o to żeby część chwastów zwalczyć jesienią a część wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tanich sposobów uprawy nie masz jesienią zasiejesz  zboże i możesz zimę przeczekać ale wiosną aby mieć wydajność musisz od marca do czerwca pilnować jak nie nawóz to oprysk dolistny ,jak widzę po sąsiadach i sobie mam 3 razy nawóz siany i z 4 razy opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

jak tanim kosztem nawozić przenzyto pod korzeń wystarczy 100kg soli i 100kg superfosfatu?

 

Ja pod korzeń daje lubofoske 4-12-12 250kg na ha kupuje po 1100zł/t, na wiosnę saletra kędzierzyńska + dolistnie odżywki i było 8t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

ludzie ,ale ja już mam zasiane pszenzyto ,wiec gdzie teraz glifosat ? chcecie żeby spaliło wszystko !!! okazuje się ze nie ma srodka zwalczajacego perz na jesieni po siewach koniec kropka amen !!!

 

Witam na jesień amen wczesną wiosną dasz to przedstawiłem i masz po problemie  chociaż to nie do końca pewne  po żniwach GLIFOSAT pozdrawiam

 

jak tanim kosztem nawozić przenzyto pod korzeń wystarczy 100kg soli i 100kg superfosfatu?

 

Witam lepiej 200 kg superfosfat i 100 kg solli a wiosną azot

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ja pod korzeń daje lubofoske 4-12-12 250kg na ha kupuje po 1100zł/t, na wiosnę saletra kędzierzyńska + dolistnie odżywki i było 8t/ha

Płacisz 275 zł a polifoski6  6-20-30 za 275 zł miałbyś ok 150-160 kg i dostarczyłbyś minimum 10kg N,  30kg P i 45 kg K a w lubofosce za tą kwotę miałeś 10N 30P i 30K więc w ogólnym rozrachunku jesteś w plecy o 15 kg K co w przeliczeniu na sól potasową daje 25kg. Licząc 150zł za 100kg soli wychodzi że masz prawie 40 zł w plecy kolego. 

 

Myślenie polskiego chłopa - jak kupię taniej słabszego nawozu i więcej posieję to mnie będzie mniej kosztowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Magnez i wapń to śladowe ilości, które kosztują grosze. Lubofoska ma słaby skład i katastrofalną rozpuszczalność. Nawozisz dla swoich dzieci ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

ale ma magnez i wapń, co w ostatecznym rozrachunku w plonie wyjdzie lepiej

Za 40 zł masz tone wapna mgnezowego.... specjalisto. Nie ma jak posiać 300 kg pszenżyta na ha, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Płacisz 275 zł a polifoski6  6-20-30 za 275 zł miałbyś ok 150-160 kg i dostarczyłbyś minimum 10kg N,  30kg P i 45 kg K a w lubofosce za tą kwotę miałeś 10N 30P i 30K więc w ogólnym rozrachunku jesteś w plecy o 15 kg K co w przeliczeniu na sól potasową daje 25kg. Licząc 150zł za 100kg soli wychodzi że masz prawie 40 zł w plecy kolego. 

 

Myślenie polskiego chłopa - jak kupię taniej słabszego nawozu i więcej posieję to mnie będzie mniej kosztowało. 

 

U mnie za polifoske M chcą 1800zł/t a za 6tke pewnie koło 2000zł/t. Lubofoskę stosuję od dawna kiedy jeszcze była Amofoską. Tyle że ma w składzie jeszcze mikroelementy: bor,miedź,mangan,cynk pełny skład poniżej.

  • 4% azotu amonowego (N),
  • 12% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych,
  • 11% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie,
  • 10% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w wodzie,
  • 12% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie,
  • 14% tlenku wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie oraz
  • 29% trójtlenku siarki (SO3) całkowitego.

Posiada w swoim składzie szereg mikroelementów, takich jak:

  • 9 ppm boru,
  • 10 ppm miedzi,
  • 55 ppm manganu,
  • 70 ppm cynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

POLIFOSKA® 6 zawiera 6% azotu (N) w formie amonowej, 20% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, w tym 17% rozpuszczalnego w wodzie. Nawóz zawiera 30% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, w formie chlorku potasu, czyli soli potasowej i 7% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu.
Pocieszaj się dalej że 2 tys chcą za tone polifoski 6....  moczycie dupe panowie na tańszych nawozach i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Yngel, napisz jeszcze na której klasie gleby były te tony. :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Yngel, napisz jeszcze na której klasie gleby były te tony. :)

 

III klasa ziemi, na wiosnę dostało 150kg czystego azotu + 2 razy dolistnie siarczan z mocznikiem+ insol3 + 2 X na grzyba

Ps.Jeden zabieg CCC

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam czyli po expercie można np za 2 tygodnie pojechać glean,  tego wrotycza jest inwazja pozdrawiam

 

Lepszy byłby metsulfuron, Glean działa głównie doglebowo a jak masz gęsty łan to mała ilość s.akt. dotrze do wrotycza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Lepszy byłby metsulfuron, Glean działa głównie doglebowo a jak masz gęsty łan to mała ilość s.akt. dotrze do wrotycza

Witam wysłałem zdjęcia tego chwastu do doradcy firmy Bayer i ma znależć rozwiązanie ,ja chyba zmieszam tolurex z gleanem  jeżeli doradca nie wymyśli coś rozsądnego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Stosował ktoś z was bądź ma zamiar stosować herbicyd Bizon?

 

Wczoraj stosowałem tylko że w jęczmieniu ozimym  :P herbicyd nowy więc nikt go wcześniej nie testował to i efekty nieznane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwasty w pszenżycie będę zwalczał legato plus (diflufenikan +izoproturon) w fazie 2-3 liści , a po tym chcę dać odżywkę Maximus 20+20+20 +mocznik i siarczan magnezu. Ile zrobić przerwy między zabiegiem chwastobójczym a odżywką ?  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

U mnie za polifoske M chcą 1800zł/t a za 6tke pewnie koło 2000zł/t. Lubofoskę stosuję od dawna kiedy jeszcze była Amofoską. Tyle że ma w składzie jeszcze mikroelementy: bor,miedź,mangan,cynk pełny skład poniżej.

  • 4% azotu amonowego (N),
  • 12% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych,
  • 11% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie,
  • 10% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w wodzie,
  • 12% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie,
  • 14% tlenku wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie oraz
  • 29% trójtlenku siarki (SO3) całkowitego.

Posiada w swoim składzie szereg mikroelementów, takich jak:

  • 9 ppm boru,
  • 10 ppm miedzi,
  • 55 ppm manganu,
  • 70 ppm cynku.

 

 

ppm? Dając 30t obornika raz na 50 lat dostarczasz więcej mikro...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

TROCHE NIE PRZESADZASZ Z TYMI 50 LATAMI? MASZ MOZE JAKIES DANE POD RĘKĄ ILE SKŁADNIKÓW ZAWIERA POMIOT KURZY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

kolego w tym roku przywiozłem z okolicznego kurnika 40 przyczep, na dwóch (zestaw) wchodziło 14 ton raz było ważone tak z ciekawości koszt jaki mnie wyniósł za to to wymiana za słomę a dokładnie 70szt. Na hektar poszło coś w granicach 40 ton. I po wschodach rzepaku zauważyłem że nie potrzebny był npk. Za rok napewno będę schodził z npk zobaczymy jak będzie wyglądało zboże po wschodach również na kurzym oborniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj