Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 660

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share urobiony

urobiony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:51

Massey Ferguson 660 Witam, proszę o opinie na temat kombajnu MF 660.
Chodzi mi o spalanie, awaryjność, dostępność części zamiennych itp. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego kombajnu.
Interesuje mnie również opinia o samej marce MF jeśli chodzi o kombajny.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 660 Dzisiaj, 15:30
  •  

#2 Share zolwik129

zolwik129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 10:53

Massey Ferguson 660 Kolego troche pożno ale odpisze. MF to moim zdaniem jedna z lepszych marek i jedne z lepszych kombajnów zbozowych. Z perspektywy czasu widze ze w starych modelach zastosowano rozwiaznia które teraz wracaja do łask. Naped koszy Szumaher, nie maja przenosnika kłosowego tylko tzw. domłacacz- co na odciażyć młocarnię, duża powieżchnia wytrząsaczy, nawet rura wysypowa jak widzisz jes teraz montowana w nowych kombajnach podobnie jak w mf seri 5xx, 6xx i 8xx. Jeżeli chodzi o awaryjnośc po przez kilka lat użytkowania tego typu komajnów nie miałem własciwie zadnej awari. Przedsezonowa wymiana łożyska ii paseka.... Pozatym nic sie nie działo. Oczywiście trzeba dbac o te maszyny bo niestety mają juz swoje lata. Ale jezeli chodzi o pasy to wszystkie bez problemu zakupisz-produkowane sa polskie zaminniki. Łożyska tez ogólnie dostępne czasami są calowe ale generalnie nie ma z tym problemu. Bagnety nożyki itp również dostępne. Jeżeli egzeplarz który kupisz jest w dobrym stanie to na pewno posłuży ci długie lata. Minusem jest kabina z boku bo jest po prostu głosniej ale z to widoczność podczas pracy i cofania do tyłu rewelacyjna.
Generalnie kombajny są bardzo dobre, wytrzymałe, po poznaniu proste w obsłudze, oszczedne w spalaniu. Maja pewne udziwnienia wiadomo sprzęt angielski..np:cey suatwia sie 2 dzwigniami gdzie drugą popdnosząc do góry rozkładasz cepy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Lobuz

Lobuz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika, technika i wiele innych

Napisany 24 czerwiec 2012 - 18:36

Massey Ferguson 660 Witam, był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł mi podać szczelinę wlotową i wylotową młocarni w kombajnie mf 665, najlepiej w parametrach na tych skalach do ustawiania.