Skocz do zawartości

Zdjęcie

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 21 luty 2012 - 19:35

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką moje bele stoją na polach (łakach) ale chyba mieszkam w takim terenie że od groma jest chyba myszy i może norników czy szczurów, i te w środku rzędu sa cholernie podziurawione w koło od dołu i się psują szczególnie pierwszy pokos, czy znacie może jakieś sposoby aby temu zaradzic, a i soją te bele blisko drzew.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką Dzisiaj, 13:19
  •  

#2 Share Edinho

Edinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:44

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką Ustawiaj je w jednym rzędzie na długości pola[łąki], jeżeli się teraz nie czepiają tych na zewnątrz, to może sobie odpuszczą. U mnie czasem się trafi taka sytuacja, ale rzadko. Nie słyszałem jeszcze o jakiś środkach chemicznych czy coś takiego.

#3 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 luty 2012 - 19:47

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką u mnie pod każdą belką są pokopane tunele przez nornice dziwimy się właśnie że ani jednej nie przegryzły a i też stoją pod drzewem
siedzą pod nimi pewnie że jest ciepło pod belom i ziemia nie zamarza
co do zapobiegnięcia to przydał by się jakiś placyk z kostki brukowej lub jakieś płyty betonowe poukładać i po sprawie

Edytowany przez sony5, 21 luty 2012 - 19:48.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką Dzisiaj, 13:19
  •  

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:54

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką stawiaj je jak najciaśniej na starej folii po kiszonce. Stawianie w jeden rząd nie jest dobre bo koty i psy niszczą zawsze te brzegowe.

#5 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 21 luty 2012 - 20:20

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką Ja kilka bel postawiłam na strych workach big-bag i skończył się problem bo tego worka nie przegryzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Edinho

Edinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:28

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką Jak ma te belki daleko od zabudowań, to raczej kotów czy psów tam nie powinno być, ale jak masz starą folię czy coś, to jak koledzy wyżej napisali, dobre pomysły,

#7 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 21 luty 2012 - 20:40

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką Zgadza śię kładz folje do okoła to znaczy opsyp brzegi foli po łopatce piachu tak żeby bezpośrednio nie właziły pod nia i na to baloty stawiaj u mnie to zdało egzamin. Spróbuj i ty ^^

#8 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 24 luty 2012 - 11:15

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką ja mam problem z kotami myslalem zeby przycisnac stara folie po kuku o potem po postawieniu beli przykryc calosc od gory i po bokach co o tym myslicie?? w zeszlym roku byl spokoj a w tym mam caly zad podziurawiony i sie psuja chyba zeby zainwestowac w wiatrowke :D :D

#9 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 luty 2012 - 13:06

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką ja słyszałem że na myszy jest dobre wapno budowlane, posypywać miejsce gdzie stoją, ja miałem problem w stodole ze zbożem teraz jest spokój, może przy belach też pomoże..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 24 luty 2012 - 18:01

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką

ja mam problem z kotami myslalem zeby przycisnac stara folie po kuku o potem po postawieniu beli przykryc calosc od gory i po bokach co o tym myslicie?? w zeszlym roku byl spokoj a w tym mam caly zad podziurawiony i sie psuja chyba zeby zainwestowac w wiatrowke :D :D

Tylko nie strzelaj wiatrówką w bele :lol: