Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat, czy sie opłaca?

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 27 październik 2007 - 22:18

agregat, czy sie opłaca? czy opłaca sie kupic agregat uprawowo-siewny na 6ha, jezeli tak to jaki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat, czy sie opłaca? Dzisiaj, 16:16
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 październik 2007 - 22:21

agregat, czy sie opłaca? kurde 1h temu kolega założył identyczny temat tylko on na 5ha zobacz co tam piszą ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 00:01

agregat, czy sie opłaca? To ja wyszedłem z założenia że mi się na 15 ha nie opłaci a wy chcecie na 6 ha?

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 28 październik 2007 - 06:54

agregat, czy sie opłaca? najlepszym sposobem na to żeby sie dowiedzieć było by obliczenie jednostkowych kosztów zużycia tego sprzętu. Ale potrzeba nam kilka danych wejściowych tj. Koszt maszyny, Kaszy konserwacji i garażowania, Koszty siły pociągowej, wydajność godzinowa, okres trwałości. wtedy obliczymy sobie czy opłaca nam sie kupić taki agregat czy może lepiej wynająć usługi. jeśli jesteś zainteresowany to mogę pomóc ci to wyliczyć. Jak coś to pisz na gg

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#5 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 08:11

agregat, czy sie opłaca? Co tutaj liczyć, jęli jest blisko ktoś kto robi usługi takim agregatem to się nie opłaca kupować, bo te 6 a to w jeden dzień można i podorywke zwykłymi pługami zrobić, a żeby zaszczędzić 3 godz rocznie absolutnie nie opłaca się taki zakup! Co innego gdybyś ty miał możliwość usługi robienia obczaj we wsi może byli by chętni, a może tależówke kupić lepiej, w okolicy u nas koleś kupił, bo ma 11 ha jeździ za granice i nie ma czasu nawet orać to jak ma tylko chwile to talerzuje a w tym roku po talerzówce posiał nawet żyto i przenżyto, ale ma tyle klientów że jak by chciał to po całych dniach miał by robotę, bo nie wiem jak u Ciebie ale jest dużo nieużytków, ludzie słomy nie zbierają lub nawet niektórzy kombinują jak taniej dopłaty wziąść to myślą sobie ze taniej po talerzu siać, musisz zrobić wywiad jak będzie możliwosć usług to bierz jak nie to nie wart, a tak wogóle wiekszość maszyn według moich obserwacji to min 20 -25 ha musi być żeby opłacalny zakup maszyny był a raczej chociaż trochę uzasadniony ekonomicznie

#6 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 28 październik 2007 - 09:36

agregat, czy sie opłaca? na 6 ha to bym sobie zrobił samorubke!!!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#7 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:51

agregat, czy sie opłaca?

Co tutaj liczyć, jęli jest blisko ktoś kto robi usługi takim agregatem to się nie opłaca kupować, bo te 6 a to w jeden dzień można i podorywke zwykłymi pługami zrobić, a żeby zaszczędzić 3 godz rocznie absolutnie nie opłaca się taki zakup! Co innego gdybyś ty miał możliwość usługi robienia obczaj we wsi może byli by chętni, a może tależówke kupić lepiej, w okolicy u nas koleś kupił, bo ma 11 ha jeździ za granice i nie ma czasu nawet orać to jak ma tylko chwile to talerzuje a w tym roku po talerzówce posiał nawet żyto i przenżyto, ale ma tyle klientów że jak by chciał to po całych dniach miał by robotę, bo nie wiem jak u Ciebie ale jest dużo nieużytków, ludzie słomy nie zbierają lub nawet niektórzy kombinują jak taniej dopłaty wziąść to myślą sobie ze taniej po talerzu siać, musisz zrobić wywiad jak będzie możliwosć usług to bierz jak nie to nie wart, a tak wogóle wiekszość maszyn według moich obserwacji to min 20 -25 ha musi być żeby opłacalny zakup maszyny był a raczej chociaż trochę uzasadniony ekonomicznie

Dobrze gada , polać mu

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 20:38

agregat, czy sie opłaca? Agregat uprawowy-czy ma sens przy siewniku poznaniak 2,5 m i czy pociągnie go proxima 61 km, bo o to czy podniesie i nie będzie podrzucać przodu się nie boje bo ta 8441 sobie radzi a mniejsza to to samo tylko moc mniejsze a dodatkowo był by tur, tylko czy sił wystarczy bo to tylko 61 km ziemie w większości piasek, czasami glinka

#9 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 10:51

agregat, czy sie opłaca? Mam takie pytanko...czy MF255 pociagnie agregat uprawowo siewny 2,5m ?? Mam przewaznie 4 klase ziemi,chcialbym zrobic agregat samemu zalozyc 2 rzedy zebow i do tego wal ugniatajacy i do tego siewnik. Myslaalem zeby zrobic to na kolach bo wiadomo ze bylby problem zeby jechac z tym na TUZ-ie Glownie chodzi mi o to czy pociagnie B) Mma zamiar wjezdzac tym na orane,narazie przy plugach mam brone ale zamierzam zalozyc wal strunowy B)

#10 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 11 listopad 2007 - 12:30

agregat, czy sie opłaca? a ja mam takie pytanko warto bawic sie w przerobke starego grudziadzkiego agragatu wprawowego 2.1 z dwoma walkami z tylu na uprawo siewny 2.7metra skoro posiadam belarusa 952.2 i kombiaka 3.7bh ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 13:45

agregat, czy sie opłaca?

Mam takie pytanko...czy MF255 pociagnie agregat uprawowo siewny 2,5m ?? Mam przewaznie 4 klase ziemi,chcialbym zrobic agregat samemu zalozyc 2 rzedy zebow i do tego wal ugniatajacy i do tego siewnik. Myslaalem zeby zrobic to na kolach bo wiadomo ze bylby problem zeby jechac z tym na TUZ-ie Glownie chodzi mi o to czy pociagnie B) Mma zamiar wjezdzac tym na orane,narazie przy plugach mam brone ale zamierzam zalozyc wal strunowy B)

Może i w dobrych warunkach uciągnie ale co wtedy jak trzeba bedzie gdzieś wdolince zrobić lub mokra wiosna bedzie? Ja wole zeby mieć zapas mocy. Kiedyś kumpel miał zespawane 2 konne siewniki razem, ale to było zespalwane i wzmocnione szyną kolejową B) , także wałyło to ze 800 -1000kg B) siać siało ale jak było mokro zaraz c360 siadał podnosnik w c360 bez przygazówki tego nie pdonosił, przejchać przez bruzde masakra no aa jak troche zaczynałą siadać tak koniec podnosnik w góre a c360 dęba staje wykloł to i sprzedał kupił starego poznaniaka 2,5 m i jest zadowolony, do mf 255 sam siewnik to już nieźle przegina wiec pomysl z tym żeby było ciagane OK ale nigdy na tuz, z uciągiem sam nie wiem bo mf ma regulację siłową i to go dociąża a ciągane to różnie może być, a opisz jak chcesz zrobić to ciągane w jaki sposób?

#12 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 14:23

agregat, czy sie opłaca? Myslalaem zeby za walem dac kola na sulownikach i dopiero za tym siewnik,na polu podczas pracy garegat opieralby sie na wale i na ciagniku,jeszcze mialem taki zamiar zeby zrobic polaczony ruchomy dyszel z kolami i zaczepiac to wszystko na zaczep do ciagnika. Mam w ferdku z tylu szerokie opony,jeszcze planuje zalozyc obciazniki,a na przod jakies szersze kola. Tylko nie wiem czy da rade to uciagnac B) A jesli chodzi o mokre tereny do odczepic mozna bedzie siewnik i jednym ciagnikiem jechac samym agregatem a drugim siac B) B)

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 14:36

agregat, czy sie opłaca? na 1H pociągnie lub się zakopie B). gdyby nie ta hydraulika to by było dobrze zrobić przypinane na belkę do podnośnika.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 14:50

agregat, czy sie opłaca?

na 1H pociągnie lub się zakopie B). gdyby nie ta hydraulika to by było dobrze zrobić przypinane na belkę do podnośnika.

Gdyby nie ta hydraulika to wlasnie zrobilbym na belke B) a tak jest maly problemik......chyba ze bede zaponal do ciapka....tame mozna pracowac hydraulika zewnetrzna i TUZ-em jednoczesnie B)

#15 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 19:29

agregat, czy sie opłaca? Doradzcie mi czy opłaca się zrobić agregat uprawowo-siewny do zetora 7211 taki ze 2.5metra serokości z hydropackiem czy go nie przewarzy bo uciągnąć to raczej uciągnie(chyba).

#16 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 18:48

agregat, czy sie opłaca? słuchaj zetor 7211 z 2,5 m zestawem spokojnie da rade ;) ja ostatnio przeprowadzałem eksperyment czy zetor 5340 podniesie zestaw 3m unii grudziądz i podnieść poniósł nawet z rozłożonym ale jak z kolegą stanąłem (140kg)jako zboże to na rozłożonym jak ojciec startował z 1 to miał bardzo kiepskie sterowanie (żeby nie powiedziec zerowe) ;) i tak zakończyła się przygoda zetora z tym zestawem :)

#17 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 17:10

agregat, czy sie opłaca? ten agregat do małych zetorków na górach to może być nawet niebezpieczny bo może przeważyć.jak na równiny i piachy to można kupić do zetorka. ale na gliny to raczej będzie miał ciężko ;)

Sam mam 3m ale nie do zetorka ;) i wiem co to a jeszcze jak agregat na wyższych obrotach to zapomnij

#18 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 23 styczeń 2008 - 18:13

agregat, czy sie opłaca?

czy opłaca sie kupic agregat uprawowo-siewny na 6ha, jezeli tak to jaki?

Totalnie się nie opłaca...

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#19 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 18:15

agregat, czy sie opłaca?

Totalnie się nie opłaca...

zgadzam sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 18:24

agregat, czy sie opłaca? tu sie oplaca tylko na uslugi wynajmowac.