Skocz do zawartości

Zdjęcie

Włącznik, światło , kontakt

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:37

Włącznik, światło , kontakt Witam wszystkich zaglądających na ten temat .
mam problem z podłączeniem prądu a więc jest kabel który wychodzi ze ściany i jest to niego podpięta żarówka a włącznik jest w środku i chcę pod ten kabel się podłączyć więc tak mam puszkę i złącze te kable tak że pod ten kabel co ze ściany wychodzi podepnę kable od tej żarówki i podepnę kabel żeby szedł pod drugą puszkę i z tej drugiej puszki chcę podpiąć włącznik lampy, lampę, gniazdko jak tam podłączyć jakie kable to czego ? najbardziej chodzi mi o ten włącznik z lampą ponieważ nie wiem jak to podpiąć tak żeby kogoś nie zabiło i instalacji nie spaliło, gniazdko to tak trochę wiem o co chodzi ale wyłącznik lipa ze mną prosiłbym o dobre wytłumaczenie /schemat
oziemienie
faza
zero
230V
dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Włącznik, światło , kontakt Dzisiaj, 01:42
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:47

Włącznik, światło , kontakt Jeśli masz taka wiedze jak przedstawiłeś to lepiej sie za to nie bierz sam. Poproś kogoś żeby ci pokazał jak to sie robi fachowo bo z tego co napisałeś to nie masz żadnych umiejetności w tym kierunku a o wypadek nie trudno Z 230V przemiennym nie ma żartów coś źle uziemisz pójdzie przebicie i kogoś zabijesz i po co ci to? Lepiej niech ci ktoś to pokaże jak się kładzie instalacje
A tak na marginesie to powinno być
czarny lub brązowy to faza
niebieski to zawsze zero
Zółto-zielony to powinno być uziemienie ale może też być faza

#3 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:23

Włącznik, światło , kontakt

Wszystko oprócz jednej rzeczy.

Wiesz jestem elektrykiem i to co piszesz świadczy o tym że nie powinieneś tego sam robić to jest ta jedna rzecz dla ciebie

Wszystkiego można się nauczyć ale nie w ten sposób

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 19:32

Włącznik, światło , kontakt Właśnie z prądem 230V nie ma żartów, jak się nie za bardzo ktoś zna, to nie jest prąd stały typu 12V.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 21 luty 2012 - 20:38

Włącznik, światło , kontakt Te porady powinny ci pomóc: http://www.leroymerl...1103797529.html
Tylko najpierw sprawdź dwa razy czy w danym odcinku instalacji nie ma napięcia w trakcie prac.

#6 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:20

Włącznik, światło , kontakt troche jak dla mnie zagmatwanie to opisales o o ci chodzi. jezeli chcesz aby lampa dzialala przez wlacznik to brazowym/czarnym wchodzisz do wlacznika ktory ma dwa kabelki i drugim ciagniesz dalej prad do zarowki a reszte kabli podlaczasz pod zarowke bez przejscia przez wlacznik. kolego karol opisal ci jaki kolor co oznacza ale roznie bywa w starych instalacjach i moze byc wtedy zonk. trudne nie jest ale jak nie wiesz dokladne lepiej sie nie bierz za to.

#7 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 luty 2012 - 08:03

Włącznik, światło , kontakt @pasiu66 Już spoglądałem na tą stronę przed napisaniem tego tematu tylko nie wiem czy to jest poprawne narysowane ponieważ komentarze na dole są przeciwko :o najbardziej przydatny jest rysunek WŁĄCZNIK POJEDYNCZY
wiem trochę jak odróżnić uziemienie od fazy czy zera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:16

Włącznik, światło , kontakt Treść twojego pytania dowodzi że nie wiesz nic więc nie oszukuj sam siebie że coś wiesz skoro najprostszej rzeczy sam nie umiesz zrobić to napewno nie wiesz nic i tak jak kolega Marecki napisał wszystkiego sie mozna nauczyć ale nie przez forum.

Dodaj odpowiedź