Zaloguj się, aby obserwować  
PIOTREK44

Włącznik, światło , kontakt

Polecane posty

PIOTREK44    2

Witam wszystkich zaglądających na ten temat .

mam problem z podłączeniem prądu a więc jest kabel który wychodzi ze ściany i jest to niego podpięta żarówka a włącznik jest w środku i chcę pod ten kabel się podłączyć więc tak mam puszkę i złącze te kable tak że pod ten kabel co ze ściany wychodzi podepnę kable od tej żarówki i podepnę kabel żeby szedł pod drugą puszkę i z tej drugiej puszki chcę podpiąć włącznik lampy, lampę, gniazdko jak tam podłączyć jakie kable to czego ? najbardziej chodzi mi o ten włącznik z lampą ponieważ nie wiem jak to podpiąć tak żeby kogoś nie zabiło i instalacji nie spaliło, gniazdko to tak trochę wiem o co chodzi ale wyłącznik lipa ze mną prosiłbym o dobre wytłumaczenie /schemat

oziemienie

faza

zero

230V

dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jeśli masz taka wiedze jak przedstawiłeś to lepiej sie za to nie bierz sam. Poproś kogoś żeby ci pokazał jak to sie robi fachowo bo z tego co napisałeś to nie masz żadnych umiejetności w tym kierunku a o wypadek nie trudno Z 230V przemiennym nie ma żartów coś źle uziemisz pójdzie przebicie i kogoś zabijesz i po co ci to? Lepiej niech ci ktoś to pokaże jak się kładzie instalacje

A tak na marginesie to powinno być

czarny lub brązowy to faza

niebieski to zawsze zero

Zółto-zielony to powinno być uziemienie ale może też być faza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Wszystko oprócz jednej rzeczy.

 

 

 

Wiesz jestem elektrykiem i to co piszesz świadczy o tym że nie powinieneś tego sam robić to jest ta jedna rzecz dla ciebie

Wszystkiego można się nauczyć ale nie w ten sposób


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie z prądem 230V nie ma żartów, jak się nie za bardzo ktoś zna, to nie jest prąd stały typu 12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

troche jak dla mnie zagmatwanie to opisales o o ci chodzi. jezeli chcesz aby lampa dzialala przez wlacznik to brazowym/czarnym wchodzisz do wlacznika ktory ma dwa kabelki i drugim ciagniesz dalej prad do zarowki a reszte kabli podlaczasz pod zarowke bez przejscia przez wlacznik. kolego karol opisal ci jaki kolor co oznacza ale roznie bywa w starych instalacjach i moze byc wtedy zonk. trudne nie jest ale jak nie wiesz dokladne lepiej sie nie bierz za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

@pasiu66 Już spoglądałem na tą stronę przed napisaniem tego tematu tylko nie wiem czy to jest poprawne narysowane ponieważ komentarze na dole są przeciwko :o najbardziej przydatny jest rysunek WŁĄCZNIK POJEDYNCZY

wiem trochę jak odróżnić uziemienie od fazy czy zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Treść twojego pytania dowodzi że nie wiesz nic więc nie oszukuj sam siebie że coś wiesz skoro najprostszej rzeczy sam nie umiesz zrobić to napewno nie wiesz nic i tak jak kolega Marecki napisał wszystkiego sie mozna nauczyć ale nie przez forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj