Skocz do zawartości

Zdjęcie

utrzymanie macior , tucznikow cykl zamkniety

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 21 luty 2012 - 12:37

Witam ,mam 53 ha 53 ha x 4 ton= 212 ton zboza 53 ha x 5 ton = 265 ton zboza .... jak sadzicie ile macior w cyklu zamknietym mogł bym trzymac przy takiej liczbie ha i ton nasion .... dodatkowo dodam ze sa 4 glebokie sciółki na tuczniki po 55 sztuk łacznie miejsce na 220 tucznikow . dla 100 sztuk mogł bym kupowac pasze gotowa tucznikow. ja przypuszczam ze z 50 macior + 1000 tucznikow przez rok. a co wy o tym sadzicie ile macior ?

dzieki z gory pozdr oaxis3333

Edytowany przez oaxis3333, 21 luty 2012 - 12:38.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
utrzymanie macior , tucznikow cykl zamkniety Dzisiaj, 21:57
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 22 luty 2012 - 15:58

utrzymanie macior , tucznikow cykl zamkniety oj chyba nie ma na tym forum uzytkownikow pomocnych w troszke bardziej skomplikowanej formie pytania ..... humanisci......oj

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share Stajek95

Stajek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 22:30

utrzymanie macior , tucznikow cykl zamkniety Przy tym areale ponad 50 loch wychowujących w ciągu roku z 800 tuczników. dużym plusem i oszczędnościa była by uprawa kukurydzy na pasze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 luty 2013 - 18:19

utrzymanie macior , tucznikow cykl zamkniety tez o tym myślałem ale nie uwazam usługowego siania kukurydzy i koszenia ...... koszt uprawy i cena usług wyrównała by mi sie do kupna gotowego ziarna ,powieszchnie pola bym zmarnował nawozy , opryski, paliwo , czas materiał siewny , a tak bym mógł na 10 ha pszenżyta zasiac i zebrac z 50 ton i nie był bym stratny finansowo :) .... a nie o to przeciez chodzi w rolnictwie prawda?

pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Stajek95

Stajek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:44

utrzymanie macior , tucznikow cykl zamkniety No nie wiem z 1 ha kukurydzy zawsze zbierze sie jeszcze raz tyle masy co zboża, jeśli chodzi o trzide to dużo wieksze przyrosty. Siew to jakieś 120 zł na ha, jeden oprysk na chwasty, koszt skoszenia to jakieś 300 zł od ha i zakiszenie to jakieś 20 zł od t. Przy plonie 10t/ha to dożo tańsza pasza niż zboża.

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:25

Przy tym areale ponad 50 loch wychowujących w ciągu roku z 800 tuczników. dużym plusem i oszczędnościa była by uprawa kukurydzy na pasze.

800 szt tucznika/ 50 szt loch = 16 szt/lochy /2,3 miotu/rok = 7szt żywych odsadzonych od lochy + upadki

Więc przy takich wynikach nie można liczyć na zysk, ten zysk trzeba z tego wypracować i oddać blisko 1100 szt

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Stajek95

Stajek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 luty 2013 - 16:09

utrzymanie macior , tucznikow cykl zamkniety Oczywiście ze tak ale nigdy nie można liczyc najwyższego wyniku, np zadłużasz sie na ziemie i liczysz ze spłacisz sprzedajac plpn np rzepak, liczysz oczywiscie juz maksymalny plon, wszytsko powienno sie zgadzać i zachować plynnośc finansowa a tu przyjdzie mróz i polowe wymrozi i kaplica. Więc lepiej liczyć tą minimalna lub srednią