Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:40

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie "Gwarantuje ci że każdy inny szef który ma branże stolarską czy chociażby budowlaną zapewne też pracuje po 10-12 godzin i pewnie też w niedziele..." - gdzieś to sprawdziłeś? Każdy szef pracuje 365 dni w roku? Bo np każdy rolnik który ma krowy, świnie, bydło mięsne codziennie idzie do pracy...

Nigdzie nie napisałem że rolnik ma żyć jak obywatel Niemiec. Nie pisz bzdur że rolnik pracuje ile chce.
Budżetówka składa się min z wielu darmozjadów którzy dostają kasę za nic. Choćby małe spółki Skarbu Państwa. Prezesi zarabiają krocie, że o zarządzie nie wspomnę. Wg Ciebie dobrze że państwo tworzy sztucznie niepotrzebne stanowiska bo daje ludziom "prace"?? Kilka postów wyżej napisałeś że klasy średniej w Polsce jest mało, oczywiście jest to prawda. Więc może skupmy się na tym jak to zmienić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 18:27
  •  

#162 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:41

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Zachodniopomorscy rolnicy zdali egzamin na piątkę. Było nas dużo i bardzo dobrze to wyglądało. Protestowaliśmy pod siedzibą PSL, PO, ANR i Urzędem Wojewódzkim. Przekazaliśmy swoje postulaty. Prześliśmy głownymi ulicami Szczecina i oczywiście manifestowaliśmy nasze niezadowolenie z sytuacji w rolnictwie i nie dawnych decyzji (do @danielda-napewno nie był to heppening). Namawiam was drodzy rolnicy, zainteresowani abyście naciskali na waszych przedstawicieli w Izbach i Związkach do zorganizowania w waszych miastach wojewódzkich protestów lub ogólnokrajowego (ja bym był za tym bardziej). Nasi przedstawiciele z tego co słyszałem na proteście będą naciskać dalej aby odbył się protest ogólnokrajowy.

Generalnie jeśli chodzi o @staska to dno kompletne a @danield jeszcze troszeczkę pisze z sensem ale nie jest za rolnikami ale Panowie tacy też są potrzebni chociaż wiemy o co walczymy.

#163 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:43

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Jakaś telewizja była?

Edytowany przez pawelol111, 29 luty 2012 - 16:43.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:48

Jakaś telewizja była? Jak wyglądał strajk?

Przedstawicele wszystkich telewizji i radia oraz gazet. Ekip TVN było trzy pewnie liczyli na to że rozpidźimy całe miasto, nieliczył by na to że pokarzą to w TVP bo to telewizja rządu jestem ciekaw jak będzie w innych telewizjach. Ogólnie Nasi przedstawiciele oraz rolnicy wypowiadali się o trudnej sytuacji w rolnictwie. Strajk wyglądał tak że zaczeliśmy pod bramą stoczni gdzie został złożone kwiaty pod pomnikiem zamordowanych stoczniowców i były przemówienia liderów a dalej ruszyliśmy ulicami Szczecina pod siedziby jak wcześnie pisałem oczywiście robiliśmy dużo hałasu i skandowaliśmy najważniejsze hasła. Z tego co udało mi się zaobserwować większość mieszkańców rozumiała że musieliśmy im trochę dzisiaj utrudnić życie.

Edytowany przez Lemke24, 29 luty 2012 - 16:54.

#165 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:53

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dziwne że Stasiek na czołgu nie przybył w celu rozgonienia towarzystwa. Bardzo dobrze że taki strajk się odbył. Miejmy nadzieję że to nie koniec imprezy.

Link http://www.gs24.pl/a...ZECIN/997508817

Edytowany przez pawelol111, 29 luty 2012 - 16:55.

#166 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:57

"Gwarantuje ci że każdy inny szef który ma branże stolarską czy chociażby budowlaną zapewne też pracuje po 10-12 godzin i pewnie też w niedziele..." - gdzieś to sprawdziłeś? Każdy szef pracuje 365 dni w roku? Bo np każdy rolnik który ma krowy, świnie, bydło mięsne codziennie idzie do pracy...

Drogi kolego wiem, że praca przy zwierzętach jest pracochłonna ale czy rolnik który ma sad, warzywa, same zboża pracuje równo 365 dni w roku, zapewne nie, nie chodzi mi w tym momencie o to że oni się opierdalają tylko rolnik rolnikowi nie równy i gadanie o tym że rolnicy ciężko i długo pracują a inni nie jest błędem... Po drugie pamiętaj nikt nikogo do niczego nie zmuszał to jest twój wybór co hodujesz co uprawiasz, dobrze widziałeś z czym to się wiąże więc po co teraz masz żal... Ten argument nie jest dobry aby był hasłem strajku radzę się skupić na drogich środkach produkcji...

Nigdzie nie napisałem że rolnik ma żyć jak obywatel Niemiec.

Mnie trochę dziwło to, że skupiłeś się na tym aby jeździć takim sprzętem jak Niemiec a nie produkować tanią żywność...

Budżetówka składa się min z wielu darmozjadów którzy dostają kasę za nic. Choćby małe spółki Skarbu Państwa. Prezesi zarabiają krocie, że o zarządzie nie wspomnę. Wg Ciebie dobrze że państwo tworzy sztucznie niepotrzebne stanowiska bo daje ludziom "prace"?? Kilka postów wyżej napisałeś że klasy średniej w Polsce jest mało, oczywiście jest to prawda. Więc może skupmy się na tym jak to zmienić.

Z tym się zgadzam po prostu odniosłem wrażenie, że odnosisz się do szeregowych pracowników budżetówki...

(do @danielda-napewno nie był to heppening)

To bardzo dobrze... ;) Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 29 luty 2012 - 17:02.

#167 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 luty 2012 - 17:00

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie danield28'
Czy Ty myślisz co piszesz ?Czy tak klepiesz bo nie masz co robić?...liczba bzdur które napisałeś powala na kolana,nie wystarczy udawać że się wie wszystko, trzeba by jeszcze mieć doświadczenie a z tym widzę że cienko u kolegi .

#168 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:03

Nigdzie nie napisałem że rolnik ma żyć jak obywatel Niemiec. Nie pisz bzdur że rolnik pracuje ile chce.

Ale sponsorowanie i utrzymywanie na siłę tylu gospodarstw rolnych jest dobre i rozwojowe dla kraju? Takie wybiórcze te reformy chcecie.

Bo np każdy rolnik który ma krowy, świnie, bydło mięsne codziennie idzie do pracy...

Masz rację. Mój kolega nie otworzył dzisiaj sklepu bo ładna pogoda i chciał rowerem pojeździć.

Dziwne że Stasiek na czołgu nie przybył w celu rozgonienia towarzystwa. Bardzo dobrze że taki strajk się odbył. Miejmy nadzieję że to nie koniec imprezy.

Nie dali mi dofinansowania. Złożyłem wniosek na PROW o nowy czołg uzasadniając, że chce chronić rolników przed wyginięciem bo w końcu to wymierający zawód ale mi nie dali. Może w przyszłym naborze.

Edytowany przez StasiekS, 29 luty 2012 - 17:04.

#169 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 29 luty 2012 - 17:04

Problem tkwi w mentalności oraz zamożności obywateli... Ja bynajmniej odnoszę wrażenie, że u nas w kraju jest tak, ze ten kto ma dużo chce mieć jeszcze więcej a nie da temu biedniejszemu, jeden zarabia 10 tys. drugi 1 tys. chociaż temu co ma 10 tys wystarczyłoby 5 tys. do normalnej egzystencji...

Za kumunty wszyscy mieli tak samo :( i nie wiem czy o tym zapomniałeś ,zawsze byli ludzie bogaci i biedni a teraz to jeszcze bardziej się nawarstwia ;)

#170 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:05

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Widzę, że co niektórzy mają dar wróżenia kim jestem ale coś kiepsko z tym darem u was... Po drugie wymień te bzdury bo nie wiem czy je widzisz czy tylko od tak sobie piszesz... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:10

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @danield ja uprawiam międzyinnymi wrzywa i pracuję 7dni w tygodniu oprócz świąt kościelnych ale tych głównych oczywiście jak Boże Narodzenie a nawet jak nie robię przy warzywach to robię coś innego na gospodarstwie i nie pamiętam żebym miał kiedyś wolną niedzielę w życiu zawodowym i jak byłem dzieckiem wtedy pomagałem rodzicom.

#172 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:13

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Staram się odnosić w swoich wypowiedziach głównie do rolników którzy mają hodowlę bo to jest najbardziej pracochłonny dział rolnictwa. Jedak sadownik czy producent zbóż ma swoje problemy i jest to głównie pogoda oraz stale rosnące ceny środków do produkcji.
Stasiek Lepiej zlikwidować wszystkich do 15ha i wysłać na zasiłek. Wtedy budżetowi przybędzie pieniędzy. Ze składek zdrowotnych do budżetu ma trafić śmieszna kwota 80mln zł. Na premie dla urzędników wydano w 2011 600mln zł. Czepiasz się tych co są najniżej i chciałbyś jak największy ciężar zrzucić na nich zamiast pomyśleć jak im pomóc. Pieniądze z budżetu są rozrzucane na prawo i lewo a oszczędności szuka się u tych najbiedniejszych. Czy to rolnik czy pracownik, wszyscy dostają po tyłku.

#173 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 luty 2012 - 17:16

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie danield28-Z Twoich postów bije ignorancją w bardzo wielu tematach-nawet nie chce mi się o tym pisać bo szkoda nerwów.Nie pisz bzdur jak nie masz pojęcia i doświadczenia w temacie bo to nie portal plotkarski.

Edytowany przez kozulek2, 29 luty 2012 - 17:17.

#174 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:18

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dajcie spokój - koleś ma pretensje do całego świata. Jeszcze nie widziałem ich (Daniela i Staśka) w żadnym innym dziale niż te "polityczne", gdzie by się wykazali szczegółową wiedzą z zakresu rolnictwa. Jestem na forum od 2009 (chyba podobnie jak Stasiek) i pamiętam wszystkie "metamorfozy". Bez urazy

#175 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 29 luty 2012 - 17:27

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie danield28
Ty wrzucasz wszystkich do jednego wora .Jeśli rolnik dysponuje kapitałem 3-4mln złoty(ziemia,maszyny,zabudowania) to według Ciebie ma tak samo zarabiać jak gość który wykłada chemie w Biedronce .Jeśli tak myślisz to żal mi Ciebie .Po drugie kto Ci broni kupić ziemie ,maszyny oczywiście z pomocą UE ,a jak .I będziesz przysłowiowym "ogladaczem seriali".Mowisz że w mieście tak źle ,w tamtym roku modernizowałem wiate ,wynajełem kilku murarzy i za 5 dni pracy skasowali nas 9 tyś i tak tanio firma wzieła by 13 koła .Robili w trzech po 12 godz codziennie z ich pracy byłem bardzo zadowolony i chyba niezła kasa ,daj rolnikowi 3 koła na tydzień nie jeden by fach zmienił ;)
StasiekS
To slabo się starałeś myśle że na transplatacje mózgu powinni dać ;)

Edytowany przez kamil900830, 29 luty 2012 - 17:32.

#176 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:36

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Stasiek nie spełniał warunków...

#177 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:42

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Poprostu przestańcie karmić Trola, ja ich olewam i przestałem odpowiadać na ich zaczepki. Im poprostu trzeba by było wytłumaczyć ręcznie lub łopatologicznie a na forum szkoda zachodu. Panowie z zachodniopomorskiego pełen szacun za zorganizowanie protestu mam nadzieję że za waszym przykładem pójdą inni.

#178 Share Lewy87

Lewy87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:15

Poprostu przestańcie karmić Trola, ja ich olewam i przestałem odpowiadać na ich zaczepki. Im poprostu trzeba by było wytłumaczyć ręcznie lub łopatologicznie a na forum szkoda zachodu. Panowie z zachodniopomorskiego pełen szacun za zorganizowanie protestu mam nadzieję że za waszym przykładem pójdą inni.

Dokładnie takich ludzików jak oni tzw. teoretyków jest w Polsce mnóstwo. Szczególnie w naszym rządzie. I oni pewnie robili by tak samo. Zero praktyki a pewnie tylko i wyłącznie teoria.

I zgodzę się z Tobą takich ludzie najlepiej olewać i zwracać uwagi na ich zaczepki. Jestem tu bardo krótko ale od razu widać, że chłopaki mają bardzo dziwne podejście do tematu. Nie wystarczy czytać publikacji i książek a przede wszystkim słuchać i powtarzać oklepanych zwrotuów płynących do nas z TV. Trzeba mieć także trochę zdrowego rozsądku i trzeźwo myśleć.

Pozdro dla broniących polskich rolników . Tak 3mać

#179 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:03

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Powodzenia i szczęścia życzę... Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:13

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie O to kilka linków
http://www.tvp.pl/sz...olnikow/6632508
http://www.portalspo...zadu,66250.html
http://www.24kurier....icy-przeszli---
http://www.radioszcz...idp=1&idx=83765http://www.youtube.com/watch?v=V-Kralb-zFc

Edytowany przez Lemke24, 29 luty 2012 - 19:26.