Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 22 luty 2012 - 11:52

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Nie wiem dlaczego tak atakujecie Daniela28 chyba nie pisze na niekorzyść rolników, apelując abyśmy protestowali zawczasu? Dzięki za link. Właśnie o to mi chodzi aby dyskusja była prowadzona na podstawie danych żródeł, nie z głowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 11:10
  •  

#62 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:00

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Akurat pisze na niekorzyść rolników a przedewszystkim obraża nas właśnie tym że twierdzi że nie jesteśmy do niczego zdolni. Te dokumenty już widziałem a w top agrze też już zostały pewne założenia do nowego budżetu opisane. A o postawieniu się przeciwko niedawnej decyzj Sejmu, to w tym temacie jak i w temacie"Dopłaty2012" ja ciągle piszę a nie napewno @danield28 który twierdził że sprawa jest przesądzona.

Edytowany przez milanreal1, 22 luty 2012 - 16:34.
cytowanie poprzedniego posta

#63 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:01

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Są jeszcze inne kwestie które trochę namieszają w dopłatach bezpośrednich ale jak widzę co niektórzy mają lepszą wiedzę więc niech ją wykorzystują tylko nie w roku 2015 bo będzie za późno :D

danield28=stasiekS=hubertuss. Przypadek?

Ja bynajmniej nie mam nic wspólnego z użytkownikiem stasiekS i hubertuss jeśli uważasz, że są to multikonta tej samej osoby to zgłoś to moderatorowi może on tobie uświadomi jak jest na prawdę...

Akurat pisze na niekorzyść rolników a przedewszystkim obraża nas właśnie tym że twierdzi że nie jesteśmy do niczego zdolni.

Gdzie tak pisałem...

Te dokumenty już widziałem a w top agrze też już zostały pewne założenia do nowego budżetu opisane.

Cieszę się, że interesujesz się proponuję to wkleić i wytłumaczyć w temacie "dlaczego rolnicy nie protestują" bądź założyć inny i zebrać ludzi chętnych do strajku...

A o postawieniu się przeciwko niedawnej decyzj Sejmu, to w tym temacie jak i w temacie"Dopłaty2012" ja ciągle piszę a nie napewno @danield28 który twierdził że sprawa je...

Walcz jak lew bo o to w tym chodzi ale widzisz nawet partia prorolnicza PSL jest przeciwko tobie więc jak to zmienisz... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 22 luty 2012 - 12:11.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share xxxJacek1984xxx

xxxJacek1984xxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:40

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie W województwie zachodniopomorskim 29.02.2012 r. o godz.11.00 pod bramą Stoczni Szczecińskiej ogranizowany jest protest rolniczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :) Więcej informacji uzyskacie napewno od swoich przedstawicieli Izb Rolniczych.

#65 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 luty 2012 - 13:11

Są jeszcze inne kwestie które trochę namieszają w dopłatach bezpośrednich ale jak widzę co niektórzy mają lepszą wiedzę więc niech ją wykorzystują tylko nie w roku 2015 bo będzie za późno :D

Gdzie tak pisałem...

Cieszę się, że interesujesz się proponuję to wkleić i wytłumaczyć w temacie "dlaczego rolnicy nie protestują" bądź założyć inny i zebrać ludzi chętnych do strajku...

Walcz jak lew bo o to w tym chodzi ale widzisz nawet partia prorolnicza PSL jest przeciwko tobie więc jak to zmienisz... Pozdrawiam

Niestety wiem że ta partia ma coraz mniej wspólnego z rolnictwem ale jeszcze nie było takiej która by się nie ugieła pod dużym presją społeczną.Jak pewnie widzisz post wyżej o strajku, coś w tej kwesti się zmienia i rolnik potrafi. I nie będzie to strajk tylko przeciwko modulacji. Ja na tym strajku będę. a jeżeli chodzi o zbieranie ludzi do strajku to są po to Izby Rolnicze, ja swojemu przedstawicielowi zgłaszałem chęć uczestnictwa w takim proteście i po pierwsze prosiłem go aby tak strajk został zorganizowany.

Przepraszam bardzo nigdzie nienapisałeś że jesteśmy my rolnicy do niczego zdolni ty tylko sugerujesz. Moj błąd, przy tobie trzeba bardzo uważać co się pisze.

@danield28 ty poprostu masz podobne poglądy na rolnictwo jak naprzykład hubertus.

W województwie zachodniopomorskim 29.02.2012 r. o godz.11.00 pod bramą Stoczni Szczecińskiej ogranizowany jest protest rolniczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :) Więcej informacji uzyskacie napewno od swoich przedstawicieli Izb Rolniczych.

Cieszę się bardzo. Ja napewno będę.

Edytowany przez Lemke24, 22 luty 2012 - 13:15.

#66 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 luty 2012 - 13:31

W województwie zachodniopomorskim 29.02.2012 r. o godz.11.00 pod bramą Stoczni Szczecińskiej ogranizowany jest protest rolniczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :) Więcej informacji uzyskacie napewno od swoich przedstawicieli Izb Rolniczych.

Będę się również cieszył jak będzie to strajk a nie happening pt. "Pokaż jaki fajny masz ciągnik od UE" bo tak już było w zeszłym roku w Bydgoszczy, dało to coś bo nie pamiętam... Pozdrawiam

#67 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 22 luty 2012 - 14:14

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:49.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#68 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:19

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie danield28 mógłbyś zamilczeć na jakiś czas cwaniaczku?, może popisz sobie w jakimś innym temacie bo tu narazie nic sensownego nie napisałeś a drażnisz ludzi którzy i tak są wkur... tym co się wyprawia

#69 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:55

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie A twoja powyższa wypowiedź jest sensowna i zapewne ma wpływ na strajk...

#70 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 23 luty 2012 - 08:09

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie myślę że taka akcja jak grecy przeprowadzili na pewno by dużo dała widzieliśmy wszyscy jak zakończyły sie protesty przeciw ACTA ustawa już była podpisana tez po cichutku całkiem a po tych protestach rząd całkowicie zmienił zdanie i teraz to odkręca z całych sił i nawet nieśmiało przyznaje się że błędem było podpisanie się pod ACTA więc nie trzeba było nawet miasta spalić ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 23 luty 2012 - 10:52

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Jestem za :) Myślę że strajk taki jak ten przyniósł by żądany efekt :

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#72 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 23 luty 2012 - 12:16

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie A wiecie czemu koniecznie chcą to teraz obniżyć ? Bo zbliża się zmiana systemu dopłat w Polsce z systemu jednolitej płatności obszarowej na jednolitą płatność na gospodarstwo Do obliczenia tejże posłużą dopłaty historyczne a więc te co będą teraz zmniejszone Wpłynie to więc na wysokość dopłat w dłuższym okresie a nie jak się podaje że mają być zmniejszone tylko w 2012 i 2013 roku

#73 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 23 luty 2012 - 13:40

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Co masz na myśli z tymi "historycznymi" dopłatami? Przecież możesz kupić gosp np w 2016 r. Takie gosp nie dostanie dopłat? Nie sądzę by tak było. Chyba, że chodzi Ci o jakąś średnią dla Polski.

Edytowany przez maniek33, 23 luty 2012 - 13:41.

#74 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:42

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @maniek33 taki mocny w słowach a nie wiesz co się planuje, nie martw się zapewne kolega @west tobie wytłumaczy... :lol:

Kolega maroon ma trochę racji ale nie do końca chodzi o to... Pozdrawiam

#75 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:05

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Rzeczywiście, masz rację. Zapomniałem, że Ty wiesz to co jeszcze nawet w Brukseli nie wiedzą. :)

#76 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:10

Co masz na myśli z tymi "historycznymi" dopłatami? Przecież możesz kupić gosp np w 2016 r. Takie gosp nie dostanie dopłat? Nie sądzę by tak było. Chyba, że chodzi Ci o jakąś średnią dla Polski.

No to sprawdź sobie co znaczy system dopłat SPS, który wdroży Polska bodajże od 2014 roku Czy będzie to model czysto historyczny to chyba na razie nie wiadomo jeszcze Tu masz coś o tym http://www.minrol.go...ci-bezposrednie Jednak płatności jakie dostaniemy w dwóch najbliższych latach wpłyną niewątpliwie na wysokość płatności w latach następnych

Edytowany przez maroon, 23 luty 2012 - 16:14.

#77 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:36

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ciekawy filmik z protestu we francji, miłe dla oka by było jakby leżała taka kupa obornika przed siedzibą naszego ministra ale niestety już sobie wyobrażam jakby telewizja nas objechała bo telewizja publiczna wiadomo w czyjich jest rękach a komercyjne są za biznesmenamii, pewnie by było coś w tym guście: buraki ze wsi przyjechały, narobiły bałaganu a przecież dostają takie duże dopłaty, nic tylko śpią im rośnie w polu a kaska z dopłat spływa na konto. Ja bym był za spokojniejszą demonstracją ale która by sparaliżowała całe miasto na cały dzień. Jeżeli chodzi o dopłaty bezpośrednie w przyszłym budżecie to byla ostatnio konferencja w tej sprawie (wejdzie na link) takie jest stanowisko Polski, tylko niestety znając naszego ministra poda się bez walki Komisji Europejskiej.
http://www.minrol.go...wa-w-Augustowie

#78 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:45

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @Maroon. Między innymi wynika z tego, że w okresie przejściowym (jeżeli chodzi o dopłaty historyczne) nie należy ugorować ziemi i stosować uprawy o wysokich dotacjach. Dalej się zastanawiam jak to będzie z tymi co dopiero utworzą lub powiększą gosp

#79 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:37

@Maroon. Między innymi wynika z tego, że w okresie przejściowym (jeżeli chodzi o dopłaty historyczne) nie należy ugorować ziemi i stosować uprawy o wysokich dotacjach. Dalej się zastanawiam jak to będzie z tymi co dopiero utworzą lub powiększą gosp

Trzeba by sprawdzić w innych państwach Jeśli chodzi o powiększenie to nie ma problemu bo dopłaty są na gospodarstwo więc jesli ktoś teoretycznie będzie dostawał 1000 zł na ha to i tyle dostanie na każdy kupiony później ha ziemi Natomiast jeśli ktoś tworzy dopiero nowe gosp to być może "odziedziczy" płatności przypisane do kupionej ziemi/gospodarstwa albo będzie określona kwota jaką dostanie nowy gospodarz w całej Polsce bądź regionie W przypadku metody regionalnej sprawa będzie prosta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jan122412

jan122412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:06

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Na moje i tak jest za dobrze.Jak rolnik nie będzie miał za co kupić chleb wtedy pomyśli o strajkach ale wtedy za późno będzie walczyć o swoje